Cestování s mámou? Příležitost poděkovat i se lépe poznat

Cestování s mámou? Příležitost poděkovat i se lépe poznat

Ne každý si uvědomuje, jak cenným zážitkem může být cestování s maminkou. Zapomeňte alespoň na chvíli na hádky týkající se výchovy vašich dětí a jiné neshody, oprašte raději vzpomínky na zážitky, které jste s ní zažily jako malé děti. Nebyla právě vaše první dovolená s mámou? Co takhle vzít teď na oplátku zase někam ji?

Získáte společné vzpomínky

Každá maminka jistě ocení jakýkoliv dárek od svých dětí, žádný ale nemůže nahradit společný čas, který s ní strávíte. Všechny rozmazané fotky, které společně na dovolené vyfotíte, jsou mnohem hodnotnější než cokoliv materiálního. Představte si, jak si společně budete listovat v rodinném albu a vzpomínat na nezapomenutelný výlet do Říma, který jste spolu zažili.

Lépe se poznáte

Možná od sebe nebydlíte daleko, i tak je ale v dospělosti těžší najít si čas na společné setkání u kávy. Obvykle se vidíte pouze na rodinných oslavách nebo u prarodičů přes víkend. Když se vydáte na společnou dovolenou, konečně budete mít čas jen na sebe a můžete si skutečně promluvit. Dozvíte se více jeden o druhém a možná vám maminka prozradí i něco, co jste o ní dosud nevěděli. Ne vždycky totiž bývala vaše maminka jen mámou, ale byla také ženou, která měla a možná ještě má své vlastní sny a přání. I malé drobnosti, které se o ní dozvíte, vám mohou pomoci být si zase o trochu blíž.

Vystoupíte z komfortní zóny

Komfortní zóna nám dává pocit bezpečí a stability. Cítíme se v ní zkrátka pohodlně a komfortně. I tak je ale dobré z ní jednou za čas vystoupit. Při cestování s vaší maminkou možná budete dělat věci, které byste se svými přáteli v podobném věku nedělali. Věci, které se vám mohou zdát staromódní, nudné nebo zcela mimo vaše zájmy. Proč si ale nerozšířit obzory a nedat šanci novým věcem, navíc s někým takovým, jako je vaše maminka.

Naučíte se trpělivosti

Pouto mezi matkou a dítětem je jedno z nejsilnějších na světě, všechny děti ale jednou vyrostou a mohou mít poněkud jiné názory a záliby. Odlišná práce, denní rutina i přátelé, to všechno mezi vás a vaši matku může stavět neviditelnou bariéru. Na dovolené, kde jste spolu každý den, se ale musíte přizpůsobit. Musíte se společně domluvit na destinaci i programu. Dělat kompromisy, je tou nejpřirozenější cestou, jak váš vztah upevnit.

Příležitost poděkovat

Milující maminka udělá vše pro to, aby její děti byly šťastné a spokojené. Když ji vezmete na výlet nebo dovolenou, můžete jí tím poděkovat za všechno, co pro vás kdy udělala. Bude mít velkou radost, že s vámi může trávit společný čas i v dospělosti. Připomene jí to tak všechny ty vzácné chvíle, které ona věnovala vám.

Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů