Cestovatelské seznamky aneb Jak najít parťáka na cesty i celý život?

Cestovatelské seznamky aneb Jak najít parťáka na cesty i celý život?

Rádi cestujete, ale máte momentálně pocit, že nemáte vhodného parťáka nebo parťačku, který/á by sdílel/a vaši vášeň? Nevěšte hlavu, tenhle problém se dá velice snadno vyřešit. Existují totiž cestovatelské seznamky a metody, jak se s takovým člověkem seznámit.

Máte vybraný termín dovolené i cílovou destinaci, jenže nikomu z rodiny, přátel a kamarádů se to nehodí. Vy ale přesto chcete jet a nemáte zájem plánovaný výlet vzdát. Co teď? Byla by škoda všechno odpískat jenom proto, že nechcete jet sami. Cestovatelská seznamka vám pomůže sehnat někoho do party.

Podobnou situaci můžete ale zažít i tehdy, když chcete vyrazit sami, ale v cizině byste rádi někoho potkali – ideálně domorodce, který vám pomůže v zemi zorientovat a nabídnout nejlepší tipy, co navštívit, kde se dobře najíst, případně vás provede nějakou zajímavou lokalitou. Kde ale najít ty nejvhodnější parťáky?

Vyzkoušejte Facebook

Samozřejmě existují různá cestovatelská fóra a inzeráty, ale to už je dnes většinou pasé. Komunikace se odehrává na sociálních sítích. Proto zkuste nejprve Facebook. Zveřejníte-li status s popisem plánované cesty a termínem, možná se vám ozve rovnou někdo z vašich kontaktů, kdo bude mít zájem jet. Nebo bude vaši nabídku sdílet a brzy se někdo takový objeví, ani netušíte, jak rychle.

Další možností jsou různé cestovatelské facebook skupiny. Popište plánovanou cestu co nejpodrobněji, vypište, koho na ni hledáte, jaké by měl mít zvyky, sportovní dovednosti, přidejte třeba i fotku z předchozí cesty. Platí, že čím podrobnější informace, tím lépe. Budete totiž moci už během online komunikace zjistit, jestli si vzájemně sedíte nebo ne. Můžete totiž narazit na lidi, kteří sice budou chtít vyrazit, třeba i do stejné lokality jako vy, ale budou mít úplně jiné priority. Zatímco vy se budete chtít toulat horami a spát každý den jinde, on bude chtít zůstat na jednom místě. Případně si třeba nesednete povahově.

Společné setkání napoví

Je dobré se před cestou vzájemně sejít a poznat se. Osobní setkání samozřejmě hodně napoví. I tak můžete po něm zjistit, že si vzájemně moc nesedíte. Je prostě mnohem lepší předem prozkoumat terén a ověřit si, že vám to půjde dohromady. Není totiž nic horšího, než když třeba na túře vysoko v horách zjistíte, že vám to spolu vůbec neladí a permanentně se hádáte o každou maličkost. Potom už je na všechno pozdě a místo krásné dovolené máte zkažený zážitek. Navíc při společném setkání, nejenom přesně zjistíte, zdali vám vyhovuje nebo ne, ale pokud se shodnete na uskutečnění cesty, můžete se domluvit, co kdo vezme s sebou.

Někdy je lepší vyrazit sám

Když se neshodnete, nic se neděje. Hledejte dál. Pokud nenajdete, vězte, že je někdy lepší jet sám než s někým, kdo má vždy a na všechno úplně jiný názor než v sami. Vším pohrdá, na všechno si stěžuje. Takto negativní člověk totiž spolehlivě dokáže otrávit dovolenou vám i všem okolo. A je naprostý nesmysl nechat si kazit ty nejkrásnější cestovatelské zážitky takovými prudiči.

Druhá možnost je, že tyto cestovatelské kontakty přes sociální sítě vyjdou a vy si vytvoříte třeba přátele na celý život. Všechny další cesty už budou spojeny jenom s nimi. Můžete narazit na kamarády i velkou lásku. Proto se ničemu nebraňte.

Chcete začít hledat hned? Přidejte se do cestovatelské seznamky na Cestolinu.

Seznámení při společné cestě

Skvělou možností, jak ušetřit a třeba se i seznámit s parťákem, se kterým si budete rozumět, je sdílení cesty. Existují aplikace a také na sociálních sítích najdete skupiny hledající spolucestující. Jedete někam autem a budete sami? Můžete zbývající místa nabídnout ostatním. Ušetříte náklady, protože vám přispějí na pohonné hmoty. Cesta se vám zaplatí. Ve finále všechno vyjde levněji než třeba vlak nebo autobus. Fungují i vzájemné reference – vy ohodnotíte řidiče, se kterým jste jeli, někdo jiný, kdo jel s vámi zase ohodnotí vás.

Couchsurfing jako skvělá příležitost

Obrovskou a velice oblíbenou komunitou cestovatelů je couchsurfing. Jde o reciproční ubytovávání zadarmo ve svých domovech, respektive je spojené s kulturní výměnou. I když jde hlavně o ubytovávání, v aplikaci narazíte i na vzkazy ostatních, kteří třeba jsou na cestách a hledají spolucestujícího na nějaký úsek, nebo třeba prohlídku města. Můžete na ně reagovat a setkat se.

I na couchsurfingu jde o vzájemné reference – vy hodnotíte ostatní a oni zase vás. Můžete zde narazit na zajímavé lidi, kteří se stanou vašimi celoživotními přáteli. A stejně dobře i vy jejich. A samozřejmě není výjimkou, když narazíte na životní lásku – i to se klidně může stát.

Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů