Provence od 4 490 Kč
Zobrazit zájezdy

Chcete se uvolnit a zapomenout na stres? Pomůže vám pobyt v levandulové Provence

Chcete se uvolnit a zapomenout na stres? Pomůže vám pobyt v levandulové Provence

Jihovýchod Francie tvoří region Provence-Alpes-Côte d´Azur. Nabízí velmi pestrou krajinu, protože jde o rozlehlý pás země od Středozemního moře, roviny Camargue, a dále údolí řeky Rhôny k masivu Vaucluse. Úplně nejtypičtějším obrázkem Provence jsou do dáli se táhnoucí lány sytě fialové levandule. Je to nádhera…

Uvolněte se a uklidněte

Když se řekne levandule, spoustě lidí se vybaví právě Provence, je tak trochu synonymem této omamně vonící bylinky. Jestli ovšem toužíte vidět fialové bohatství, nejlepší čas k návštěvě této krajiny je druhá poloviny června. Tehdy jsou rostlinky v plném květu. Stojí to za to. Až tady pochopíte, že existuje spousta druhů levandule. A navíc tato bylinka nádherně uvolňuje a uklidňuje. Takže váš provensálský pobyt se pro vás stane jednou velkou antistresovou kúrou.

Obdivujte promítané obrazy

Každé období roku má v Provence svoje kouzlo. Například září, kdy už zde není tolik lidí. Vlastně můžeme říci, že není období, kdy by tady nebylo hezky. Jedním ze symbolů a nejčastěji navštěvovaných lokalit Provence je Les Baux de Provence, vesnice na vápencové skalní plošině, pyšní se rovněž krásným hradem. Nedaleko hradu probíhá také sugestivní audiovizuální podívaná, kde se na vápencovou stěnu promítají slavné obrazy.

Ochutnejte nejlepší rybí polévku

Zavítáte-li do Francie, měli byste také v místních hospůdkách ochutnat zdejší speciality. Zájezdy do Francie k podobným návštěvám přímo vybízí, protože země galského kohouta je typickou destinací mlsných jazýčků. Pro Provence je typická ratatouille ze zeleniny nebo také bujabéza, polévka ze zeleniny a mořských plodů. Tu nejlepší prý vaří v Marseille. Ochutnejte i tradiční místní produkty: kandované ovoce, mandlové cukroví calisson. Kupte si marseilleská mýdla nebo provensálské bylinky do kuchyně. Kdo má rád víno, jistě ocení vinařskou obec Aubignan v departmentu Vaucluse na úpatí hor Mont Ventoux. Při procházce si prohlédněte zdejší staré město a kanál Canal de Carpentras.

Hraběcí vězení i sochy Karla IV.

Za návštěvu stojí například lázeňské městečko Gréoux-les-Bains. Určitě vás nadchnou termální koupele. Ale to není zdaleka všechno. Poblíž se nalézá kaňon Verdon, který patří mezi nejhlubší v Evropě. Nádherné koupání si můžete vychutnat v jezeře Esparron-de-Verdon, najdete zde i skvělé podmínky pro vodní sporty. Romantici a milovníci historie pak ocení zbytky templářského hradu. A propos, fandové do historie, nenechte si ujít Avignon a jeho papežský palác. Narazíte zde dokonce i sochy Karla IV. Marseille je nádherná sama o sobě, ze zdejšího přístavu se pak můžete vypravit do pevnosti If. Ano, hádáte správně, to je ta pevnost, ze které uprchl Edmond Dantes, alias hrabě Monte Christo.

Nikam nespěchejte a pobyt si vychutnejte

Vychutnejte si v Provence i všední život. Francouzi jsou milí, pohostinní a všechno zvládají s klidem. Zajděte si na trhy, kde dostanete čerstvé ovoce, zeleninu, sýry, květiny, mořské plody. Dejte si kávu a croissant v místní kavárničce a nechte jen tak plynout čas. V Provence najdete všechno. Krásnou krajinu provoněnou levandulí. Historické památky sahající až do antických dob (nezapomeňte, že země galského kohouta byla římskou provincií). Chutné jídlo, skvělé víno a příjemné ubytování. Užijte si to a nespěchejte.

Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů