Italské Alpy od 1 032 Kč
Zobrazit zájezdy

Netradiční zimní sporty, které vás nenechají v klidu! Kam se za nimi vydat?

Netradiční zimní sporty, které vás nenechají v klidu! Kam se za nimi vydat?

Milujete zimu, ale klasické sporty vás nudí? Adrenalinové sporty se v poslední době těší velké oblibě a horská střediska se v jejich nabídce doslova předhánějí. My pro vás máme tipy, jak si zimní radovánky zpestřit a kam se za těmi netradičními vydat.

Snowkiting

Snowkiting je vlastně spojení padáku (draku) a lyžování. Na rozdíl od klasických lyží ale nemusíte stát nekonečné fronty na vlek ani platit za permanentky. Brázdit totiž budete volné pláně, užívat si přírodu nebo drsné horské počasí. Jen vy, padák a plno neomezených možností v zasněžené krajině. Můžete se nechat vytáhnout do prudkého kopce a sjíždět zase dolů. Zkusit freeride i freestyle. Jen pozor na stromy v cestě!

Nejoblíbenější místa pro snowkiting jsou v Krušných horách, Jeseníkách nebo Jizerských horách. I v zahraničí na vás čeká nepřeberné množství možností, kam si vyrazit užít tento, někdy trochu adrenalinový, sport. V Alpách se využívají především zmrzlá jezera, jako například Reschensee (Lago di Ressia), Lago Bianco v Bernina passu nebo Silvaplana u Sv. Mořice. Pro zkušenější je tu Col du Lautaret ve Francii nebo jakýkoliv průsmyk v Alpách.

Skutečným rájem je pak Norsko, Švédsko, Sibiř, Grónsko nebo Antarktida s nekonečnými pláněmi.

Skibob

Na první pohled se dá skibob přirovnat k menšímu jízdnímu kolu, místo kol má ale na konstrukci připevněné dvě menší lyže, které ovládáte pomocí řidítek. Tento sport je vhodný i pro ty, kteří mají problém s koleny či kyčlemi a na běžné lyže si kvůli tomu už netroufají. Jejich zatížení je se skibobem minimální. Pokud umíte jezdit na kole, tento sport si jistě oblíbíte. Máme pro vás skvělou zprávu, se skibobem můžete vyrazit na jakoukoliv běžnou sjezdovku.

Skijöring

Máte doma domácího mazlíčka? Zapojte ho do vašich zimních radovánek. S čivavou asi neuspějete, ale pokud je váš pes vytrvalý, silný a neagresivní, můžete si s ním užít spoustu legrace. Ke skijöringu vám totiž stačí pouze běžky, pes, nebo kůň a speciální postroj pro vás a vašeho čtyřnohého kamaráda. V severních zemích se tomuto sportu věnují tisíce pejskařů – bez závodních ambic, jen pro potěšení, kdy si člověk zalyžuje a zvíře se vyžije.

Snowtubing

Snowtubing je netradiční sportovní aktivita, při které zdoláváte zasněžené kopce na gumové nafouknuté pneumatice – jednoduše se spustíte dolů ledovým korytem. Naše horská střediska nezaostávají za těmi zahraničními, a tak si tuto zábavu můžete užít i v České republice. Celkově se jedná o skvělou zábavu pro celou rodinu. Se svými dětmi si tak můžete užít bezpečnou dávku adrenalinu mezi sněhovými valy.

Hledáte-li ideální dovolenou, kde se specializují na děti, vyrazte například do SnowKidz parku ve Špindlerově Mlýně, Funparku Sněhulák ve Vrchlabí nebo třeba Skiareálu Bosíno v Rokytnici nad Jizerou.

Snowrafting

Podobně jako při snowtubingu se spustíte ze zasněženého kopce, tentokrát ale na raftu. Tato zábava je určena spíše pro starší a odvážnější lidi. Nasadit přilbu, pozavírat všechny kapsy, naostřit hlasivky, pořádně se nadechnout a můžete vyrazit! Vyrazit za snowraftingem můžete třeba do slovenského Fun parku ve Štrbském Plesu nebo do Park Snow Donovaly

Sněžnice

Nelákají vás moderní novinky, ale rádi byste vyzkoušeli něco, co už je léty prověřeno? Mnoho z našich předků jistě nazulo někdy sněžnice. Vydejte se v jejich stopách a užijte si romantickou procházku nebo i klidně delší túru právě na sněžnicích! Po překonání zvláštního pocitu, že se vám chodila poněkud rozšířila, si užijete zcela novou sněžnou zkušenost. Díky rozložení váhy se téměř vůbec nebudete bořit do sněhu a můžete tak objevovat zimní krajinu.

K sehnání jsou dnes dřevěné sněžnice nebo třeba kovové, které jsou pevnější a vydrží déle. Se sněžnicemi se můžete vydat brázdit prakticky jakýkoliv zasněžených povrch.

Snow zorbing

Vlézt do obří nafukovací koule z PVC a kutálet se z kopce dolů zasněženou krajinou? Tomu říkáme zábava pro opravdové tvrďáky. Tuto zimní adrenalinovou atrakci můžete vyzkoušet na nejedné sjezdovce. Konkrétně pak třeba v lyžařském areálu Skiport ve Velké Úpě nebo u hotelu Vega v Luhačovicích, kde se mohou pochlubit 200metrovou dráhou s celoročním provozem.

Heliskiing

Jste duší pravý lyžař nebo snowboardista? Běžné sjíždění kopců už se pro vás stalo trochu ohraným? Pokud jste schopni sjet červenou sjezdovku, měli byste být schopni zvládnout i heliskiing. Jedná se o adrenalinový sport, při kterém vás helikoptéra vysadí vysoko v horách, kde leží neporušený sníh. Vy potom sjíždíte divokou krajinou až dolů, zpět do civilizace.

Skvělým místem pro heliskiing je italské údolí Valgrisenche nebo třeba Švédsko. Pravým rájem pro tento sport je však Kanada. Zde má heliskiing dlouholetou tradici. Zdejší služby a vůbec vše okolo je doladěné do absolutních detailů.

Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů