Nejkrásnější pláže Evropy. Na kterou z nich se letos vydáte?

Nejkrásnější pláže Evropy. Na kterou z nich se letos vydáte?

Lákají vás dlouhé písečné pláže s bílým pískem nebo naopak příkré útesy a soukromí poskytující zátoky? Každý člověk bude mít pravděpodobně jiné představy o té ideální pláži, my jsme pro vás však dali dohromady přehled nejkrásnějších pláží, ze kterého si zcela jistě vyberete i vy.

Za dechberoucími scenériemi s tyrkysovou vodou totiž nemusíte až na kraj světa do exotiky. Společně se podíváme na nejlepší pláže ve Francii, Španělsku, Řecku, Chorvatsku, Itálii, Černé Hoře, ale i Anglii a Bulharsku. Rezervujte si letenky ještě dnes a vyrazte objevovat.

Pláž Porthminster – Anglie

Anglie a dovolená u moře? Ano, i to je možné. Pláž Porthminster se nachází na jihovýchodním cípu Cornwallu, který vedle této pláže ukrývá i spoustu dalších písčitých pláží. Tato překrásná pláž s azurově modrými vodami Keltského moře a jemným pískem se nachází ve starém rybářském přístavu St. Ives. Mnoho umělců si právě sem jezdí pro inspiraci ke své tvorbě a nazývají toto místo „malým kouskem ráje“.

Ostrov Sveti Nikola – Černá Hora

Jeden z nejmenších a nejhezčích ostrovů v celé Evropě, to je Sveti Nikola v Černé Hoře u města Budva. Na ostrově nalezneme tři velké pláže a několik menších. Ať už se vydáte na kteroukoliv z nich, jistě vám vyrazí dech! Na ostrov se můžete dostat lodí přímo z Budvy přibližně za 10 minut. Sv. Nikola je mimo jiné považován za skvělou rybolovnou lokalitu.

Pláž Cala Sa Boadella – Španělsko

Nudistická pláž 1,5 hodiny cesty od Barcelony, to je Cala Sa Boadella poblíž města Lloret de Mar ve Španělsku. Těšit se můžete na písčitou pláž s krásnou přírodou okolo, teplé vody Středozemního moře s bohatým podmořským životem a restauraci s příjemným posezením. Vychutnáte si zde výtečné mořské plody a proslulé španělské víno. Na pláži se nachází také WC.

Pláž Cala Mariolu – Sardinie

Druhý největší ostrov Itálie skýtá nepřeberné množství nádherných pláží. Některé jsou písečné a jiné zase s menšími oblázky. Jednou z nejkrásnějších je pláž Cala Mariolu, která se nachází na východním pobřeží ostrova. Zdejší voda je průzračná, vstup do vody je mělký a umožňuje tak bezpečné koupání pro děti a méně zdatné plavce. Dno je zde skalnaté a láká k potápění. Na pláž je možné se dostat jak pěšky, tak loděmi, které vyplouvají z přístavů Cala Gonone a Arbatax.

Pláž Nugal – Chorvatsko

Pojďme se podívat do stále velmi oblíbeného Chorvatska. Pláž Nugal se nachází pod skalními útesy na Makarské riviéře, nedaleko letoviska Tučepi. Přístup k ní je pouze pěšky přes hustý borový les (cesta vám zabere zhruba 30 minut) nebo lodí. Pláž nabízí maximální soukromí, a je tak tím pravým rájem pro nudisty. Pokud se rozhodnete vyrazit na tuto malebnou pláž, rozhodně si zabalte vše potřebné jako je jídlo, pití a plavecké vybavení s sebou, nenachází se zde totiž žádný stánek.

Pláž Porto Timoni – Řecko

Jedinečnou a méně známou pláž Porto Timoni naleznete v Řecku na ostrově Korfu. Pláž je ukryta poblíž vesnic Agios Georgios Pagi a Afionas. Ve skutečnosti se jedná o dvě pláže oddělené kouskem pevniny. Východní pláž nese název Porto Timoni a ta západní Limni. Na obou se vám naskytne pohled na krásně zelenou, skalnatou přírodu a užijete si azurově modré vody.

Abyste se na tyto pláže dostali, musíte absolvovat přibližně 20 minutovou cestu lesem z vesnice Afionas, která je poměrně náročná a mnohdy obnáší i překonávání skalnatých vrcholků. Případně se sem můžete dostat pomocí vodního taxi, které jezdí z vesnice Agios Georgios. Nezapomeňte si také vzít dostatečné množství tekutin a jídla. Za vaši námahu se vám naskytne pohled na tuto překrásnou zátoku a možnost strávit den na plážích s minimem lidí.

Pláž Palombaggia – Korsika

Tuto pláž najdete v jihovýchodní části Korsiky, přibližně 10 km od města Porto Vecchio. Její celková délka je 2 km a přesto, že je pláž velmi oblíbená, nebývá přeplněná. Každý si tu najde svůj malý kousek ráje. Užijete si spojení průzračné vody, bílého písku a omamné vůně borového lesa. Vstup do vody je pozvolný, tudíž je pláž vhodná i pro rodiny s malými dětmi. Ty jistě také ocení dostupnost občerstvení, půjčovny lehátek nebo možnost vyzkoušet různé vodní sporty.

Pláž Bolata – Bulharsko

Vychutnejte si zlatý písek a bulharské slunce na pláži Bolata, nedaleko města Kavarna, na kterou se z letiště ve Varně dostanete za hodinu a půl. Přestože zde nenajdete bary ani žádná občerstvení, přírodní krásy tohoto místa vám vše vynahradí. Tato krásná zátoka s červenými útesy je součástí přírodní rezervace, tudíž je zde možné spatřit mnoho druhů ptáků. Vstup do vody je pozvolný a moře je zde klidné. Skvělá cenová dostupnost navíc dělá z Bulharska jednu z nejoblíbenějších letních destinací.

Trefili jsme se s naším výběrem do vašeho vkusu nebo máte jiné tajné tipy na ty nejkrásnější pláže? To nám prozraďte dolů do komentářů.

Komentáře

CínCejn
CínCejn
před 13 dny
CínCejn
před 13 dny

Spiaggia dei Conigli na Sicílii, ale jinak souhlasím s článkem Sardinie má jedny z nejhezčích pláží co jsem kdy viděl např. Cala Brandinchi.

AdamLaburda
AdamLaburda
před 8 dny
AdamLaburda
před 8 dny

za mě pláž Nugal trochu zklamala. voda sice byla krásně čistá, ale na pláži se válelo mnoho odpadků a pláž byla přeplněná

Dáša
Dáša
před 5 dny
Dáša
před 5 dny

Kdy jste byl Adame?

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
  Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů

  Další články


  Akční nabídky

  Poznávací zájezd do Itálie na 4 dny za 2 490 Kč! Sleva 50 %!

  termín 21. 3. - 24. 3., 18. 4. - 21. 4., 9 . 5. - 12. 5., 4. 7. - 7. 7., 29. 8. - 1. 9., 25. 10 - 28. 10.
  doprava Autobusem z Prahy

  Toskánsko pro 2 osoby na 4 dny se snídaní za 4 690 Kč!

  termín Od 1. 3. 2019 do 10. 8. 2019, dle dostupnosti.
  doprava Vlastní z Prahy, z Brna, z Ostravy, z Bratislavy, z Pardubic, z Popradu, z Drážďan, z Karlových Varů, z Katovic, z Košic, z Vídně, z Budapeště, z Mnichova