Sardinie od 1 400 Kč
Zobrazit zájezdy

Nejkrásnější pláže Evropy. Na kterou z nich se letos vydáte?

Nejkrásnější pláže Evropy. Na kterou z nich se letos vydáte?

Lákají vás dlouhé písečné pláže s bílým pískem nebo naopak příkré útesy a soukromí poskytující zátoky? Každý člověk bude mít pravděpodobně jiné představy o té ideální pláži, my jsme pro vás však dali dohromady přehled nejkrásnějších pláží, ze kterého si zcela jistě vyberete i vy.

Za dechberoucími scenériemi s tyrkysovou vodou totiž nemusíte až na kraj světa do exotiky. Společně se podíváme na nejlepší pláže ve Francii, Španělsku, Řecku, Chorvatsku, Itálii, Černé Hoře, ale i Anglii a Bulharsku. Rezervujte si letenky ještě dnes a vyrazte objevovat.

Pláž Porthminster – Anglie

Anglie a dovolená u moře? Ano, i to je možné. Pláž Porthminster se nachází na jihovýchodním cípu Cornwallu, který vedle této pláže ukrývá i spoustu dalších písčitých pláží. Tato překrásná pláž s azurově modrými vodami Keltského moře a jemným pískem se nachází ve starém rybářském přístavu St. Ives. Mnoho umělců si právě sem jezdí pro inspiraci ke své tvorbě a nazývají toto místo „malým kouskem ráje“.

Ostrov Sveti Nikola – Černá Hora

Jeden z nejmenších a nejhezčích ostrovů v celé Evropě, to je Sveti Nikola v Černé Hoře u města Budva. Na ostrově nalezneme tři velké pláže a několik menších. Ať už se vydáte na kteroukoliv z nich, jistě vám vyrazí dech! Na ostrov se můžete dostat lodí přímo z Budvy přibližně za 10 minut. Sv. Nikola je mimo jiné považován za skvělou rybolovnou lokalitu.

Pláž Cala Sa Boadella – Španělsko

Nudistická pláž 1,5 hodiny cesty od Barcelony, to je Cala Sa Boadella poblíž města Lloret de Mar ve Španělsku. Těšit se můžete na písčitou pláž s krásnou přírodou okolo, teplé vody Středozemního moře s bohatým podmořským životem a restauraci s příjemným posezením. Vychutnáte si zde výtečné mořské plody a proslulé španělské víno. Na pláži se nachází také WC.

Pláž Cala Mariolu – Sardinie

Druhý největší ostrov Itálie skýtá nepřeberné množství nádherných pláží. Některé jsou písečné a jiné zase s menšími oblázky. Jednou z nejkrásnějších je pláž Cala Mariolu, která se nachází na východním pobřeží ostrova. Zdejší voda je průzračná, vstup do vody je mělký a umožňuje tak bezpečné koupání pro děti a méně zdatné plavce. Dno je zde skalnaté a láká k potápění. Na pláž je možné se dostat jak pěšky, tak loděmi, které vyplouvají z přístavů Cala Gonone a Arbatax.

Pláž Nugal – Chorvatsko

Pojďme se podívat do stále velmi oblíbeného Chorvatska. Pláž Nugal se nachází pod skalními útesy na Makarské riviéře, nedaleko letoviska Tučepi. Přístup k ní je pouze pěšky přes hustý borový les (cesta vám zabere zhruba 30 minut) nebo lodí. Pláž nabízí maximální soukromí, a je tak tím pravým rájem pro nudisty. Pokud se rozhodnete vyrazit na tuto malebnou pláž, rozhodně si zabalte vše potřebné jako je jídlo, pití a plavecké vybavení s sebou, nenachází se zde totiž žádný stánek.

Pláž Porto Timoni – Řecko

Jedinečnou a méně známou pláž Porto Timoni naleznete v Řecku na ostrově Korfu. Pláž je ukryta poblíž vesnic Agios Georgios Pagi a Afionas. Ve skutečnosti se jedná o dvě pláže oddělené kouskem pevniny. Východní pláž nese název Porto Timoni a ta západní Limni. Na obou se vám naskytne pohled na krásně zelenou, skalnatou přírodu a užijete si azurově modré vody.

Abyste se na tyto pláže dostali, musíte absolvovat přibližně 20 minutovou cestu lesem z vesnice Afionas, která je poměrně náročná a mnohdy obnáší i překonávání skalnatých vrcholků. Případně se sem můžete dostat pomocí vodního taxi, které jezdí z vesnice Agios Georgios. Nezapomeňte si také vzít dostatečné množství tekutin a jídla. Za vaši námahu se vám naskytne pohled na tuto překrásnou zátoku a možnost strávit den na plážích s minimem lidí.

Pláž Palombaggia – Korsika

Tuto pláž najdete v jihovýchodní části Korsiky, přibližně 10 km od města Porto Vecchio. Její celková délka je 2 km a přesto, že je pláž velmi oblíbená, nebývá přeplněná. Každý si tu najde svůj malý kousek ráje. Užijete si spojení průzračné vody, bílého písku a omamné vůně borového lesa. Vstup do vody je pozvolný, tudíž je pláž vhodná i pro rodiny s malými dětmi. Ty jistě také ocení dostupnost občerstvení, půjčovny lehátek nebo možnost vyzkoušet různé vodní sporty.

Pláž Bolata – Bulharsko

Vychutnejte si zlatý písek a bulharské slunce na pláži Bolata, nedaleko města Kavarna, na kterou se z letiště ve Varně dostanete za hodinu a půl. Přestože zde nenajdete bary ani žádná občerstvení, přírodní krásy tohoto místa vám vše vynahradí. Tato krásná zátoka s červenými útesy je součástí přírodní rezervace, tudíž je zde možné spatřit mnoho druhů ptáků. Vstup do vody je pozvolný a moře je zde klidné. Skvělá cenová dostupnost navíc dělá z Bulharska jednu z nejoblíbenějších letních destinací.

Trefili jsme se s naším výběrem do vašeho vkusu nebo máte jiné tajné tipy na ty nejkrásnější pláže? To nám prozraďte dolů do komentářů.

Komentáře

CínCejn
čerstvý příchozí
CínCejn
před 5 lety
CínCejn
před 5 lety

Spiaggia dei Conigli na Sicílii, ale jinak souhlasím s článkem Sardinie má jedny z nejhezčích pláží co jsem kdy viděl např. Cala Brandinchi.

MyschLenka
čerstvá příchozí
MyschLenka
před 5 lety
MyschLenka
před 5 lety

Kde je Portugalsko? 🥰

AdamLaburda
čerstvý příchozí
AdamLaburda
před 5 lety
AdamLaburda
před 5 lety

za mě pláž Nugal trochu zklamala. voda sice byla krásně čistá, ale na pláži se válelo mnoho odpadků a pláž byla přeplněná

Dáša
Administrátor
Dáša
před 5 lety
Dáša
před 5 lety

Kdy jste byl Adame?

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů