Destinace pro zapálené fotografy. Kam vyrazit pro ty nejlepší záběry?

Destinace pro zapálené fotografy. Kam vyrazit pro ty nejlepší záběry?

Nejkrásnější moře, hory, skály, lesy a výhledy, z nichž se vám zatají dech. Přesně to jsou místa, která vyhledávají příležitostní fotografové, ale i profíci. Kam se vydat za těmi nejlepšími výhledy na světě?

Matterhorn

Hora, jež se nachází poměrně blízko a zároveň je tou nejznámější v Evropě. Matterhorn, nebo italsky Monte Cervin, odděluje Švýcarsko a Itálii a její nadmořská výška činí 4478 m n. m., čímž si Matterhorn vydobyl místo sedmé nejvyšší hory Alp. Rozhodně nebudeme nikoho nutit, aby se na tento monument vyšplhal, ale okolí hory nabízí ve slunných dnech nádherné obrazy. Oblíbenou destinací fotografů je jezero Riffelsee. Většina snímků Matterhornu je focena právě zde, protože jezero odráží horu a její okolí na hladině.

Machu Picchu

Machu Picchu neboli Stará hora, či Starý vrch jsou pozůstatky inckého města v peruánských Andách, jež se tyčí v nadmořské výšce 2430 m n. m. Stále není vyjasněn původní účel Machu Picchu, přesto se krása krajiny i města nedá popřít. Zvláště při svítání během měsíce června spatříte ty nejkrásnější pohledy a ulovíte nejlepší fotky údolí Urubamba a zříceniny.

Grand Canyon

Není nejhlubší, nejširší ani nejdelší, tak co přitahuje turisty ke Grand Canyonu? Jeden z nejbarevnějších pohledů přírody, kterého se vám může dostat. Řeka Colorado modelovala tento kaňon miliony let, takže se vám dostane výhled nejen na úžasný geologický a geografický exemplář, ale zároveň na miliony let historie horniny a kamene. Grand Canyon je 446 km dlouhý a v nejširší části má okolo 29 km. Nejkrásnější fotografie ulovíte na neoznačených silnicích v okolí Shoshone Point.

Velký bariérový útes

Milovníci podmořského světa by měly vzít svůj digitální fotoaparát povinně na Velkou útesovou bariéru, která se nachází podél pobřeží Queenslandu v Austrálii. S délkou přes 2000 km se jedná o největší korálový útes na světě, nebo správněji síť útesů, protože se skládá přibližně z 600 ostrovů. Velký bariérový útes je tvořen 350 druhy nejrůznějších korálů, žije zde okolo 4 tisíc druhů ryb, desítky druhů mořských hadů a podobně. Jedná se o jeden z nejsložitějších a nejnápaditějších ekosystémů na světě.

Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů