Turecko od 4 696 Kč
Zobrazit zájezdy

Senioři, víte, že můžete jezdit k moři a za poznáním se slevou?

Senioři, víte, že můžete jezdit k moři a za poznáním se slevou?

Jste starší 55+ a rádi byste si také vyrazili někam do zahraničí a běžné ceny dovolených jsou pro vás finančně obtížně dostupné? Nabízí se velmi vstřícné řešení dotovaných dovolených. Takové pobyty vás tolik finančně nezatíží, a přitom si budete moci užívat všech krás přímořských destinací a kvalitních hotelových služeb.

Na programech se podílí regiony, města a hotely

Možnost cestovat vám jako lidem vyššího věku nabízí program dotovaná dovolená pro seniory 55+. Co vlastně obnáší? Umožní vám cestovat nejenom za odpočinkem, ale také za exotikou a poznáním s velmi zajímavými finančními podmínkami. Ty se nabízí díky finanční podpoře konkrétních regionů a měst. Zároveň se ale v tomto programu nabízejí i hotelová zařízení a také různé soukromé subjekty. Výsledkem je, že ceny jsou pro vás mnohem nižší.

Jet může i doprovod

Cenově výhodné zájezdy pro seniory jsou určeny pro vás, pokud jste už dosáhli věku 55 let. V řadě destinací vás může doprovázet ještě další cestující naprosto libovolného věku. Popsané pravidlo vám otevírá široké možnosti k zájezdům. Můžete s sebou vzít třeba vnouče, nebo můžete vyrazit jako matka 55+ dcery či otec 55+ se synem. A klidně vezměte s sebou i přátele, bez ohledu na to, kolik jim je let. V některých destinacích a případech totiž můžete vytvořit skupinu lidí, ve které ale musí být alespoň jeden člověk – třeba právě vy - starší 55 let. A to stačí.

Program přizpůsobený potřebám klientů

Popisované dotované pobyty vám zajistí dokonalý servis zaměřený právě na vaše individuální potřeby. Delegáti vám pomohou s jazykovou bariérou, odbavením na letišti, vyberou vám bezbariérové hotely, zajistí v místě dobrou dostupnost lékařské péče. Program je zkrátka uzpůsoben vašim zájmům a potřebám – tedy s ohledem na lidi 55+. Proto se nemusíte bát toho, že vás někdo bude nutit do extrémních fyzických výkonů a časové tempo zájezdu bude pro vás příliš vysoké.

Jedná se přitom nejenom o pobytové zájezdy u moře za účelem odpočinku, v nabídce najdete i zájezdy poznávací. Výjimkou nejsou ani eurovíkendy pro vás seniory. I u nich se tempo přesunů a harmonogram navštívených objektů přesně přizpůsobuje věku.

Angažuje se i Evropská unie

V podpoře cestování vás, seniorů, kteří dovršili věk 55 let – v mnoha případech ale fungují i programy 50+, se angažuje i Evropská unie a její dotační programy. Cílem je zpřístupnit dovolenou na atraktivních místech i starším lidem, a to za sníženou cenu, která pro vás, starší lidi nebude znamenat tak velký zásah do peněženky.

Mnohde se zapojují regionální vlády. Známá je třeba španělská vláda, která podobné projekty velmi podporuje. I pro regiony a konkrétní destinace je vaše seniorské cestování velkým přínosem a podporou cestovního ruchu, proto se mu rozhodně nebrání. Nemusíte mít tedy strach, že budete někdy někde na obtíž. Naopak, všude jste vítáni.

Sami zažádat o dotaci nemůžete

Do jakých destinací se pro vás zájezdy pořádají? Velmi často jde o Španělsko, především Mallorku, Andalusii, Kanárské ostrovy, Valencii. Dále je to Řecko, Chorvatsko, Kypr, Turecko, Itálie – zde hlavně Neapol či Sicílie, ale i další destinace, třeba sousední Slovensko, Maďarsko.

Ostatně cestovat se seniorskými programy můžete i po Čechách. Vždy se ale jedná o konkrétní předem připravené balíčky cestovních služeb pro vás seniory, které jsou vázány na konkrétní destinaci nebo hotel. Rozhodně to nefunguje tak, že byste si mohli vybrat nějaký zájezd podle svého uvážení a na něj zažádali o dotaci. To bohužel nejde. I tak je nabídka pro vás, osoby 50+ či 55+ velmi pestrá a každý z vás si vybere podle své chuti.

Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů