Česká republika od 490 Kč
Zobrazit zájezdy

Za parádní dovolenou nemusíte cestovat do zahraničí: Proč strávit léto v Česku?

Za parádní dovolenou nemusíte cestovat do zahraničí: Proč strávit léto v Česku?

V posledních letech stoupá počet lidí, kteří za dovolenkovými radovánkami necestují do zahraničí, ale zůstávají u nás. Proč? Mnozí objevují dosud netušené. Česká republika je bohatá na atraktivní turistické lokality. Najdete krásná místa ke koupání, hory ke zlézání i nádherné památky dýchající historií jako stvořené k naučným výletům.

Užijte si svou dovolenou v České republice

Spousta lidí se jednou rozhodne zůstat u nás doma a najednou zjišťuje, že dovolená v Česku má svůj půvab. I v České republice je totiž co objevovat, jenom mnozí ani neví, jaké krásy mají doslova za humny. Za koupáním se můžete vydat i po Čechách. Rovnou v metropoli Praze narazíte na dvě koupaliště: Džbán a Žluté lázně. Ve středních Čechách hezké vodní radovánky slibuje například Slapská přehradní nádrž nebo jezero Lhota vzdálené asi 20 km od Prahy v bývalé pískovně.

Koupaliště Barbora u Teplic vzniklé zatopením lomu vám nabídne i prostor k surfování, plachtění či pádlování a nechybí dvě písčité pláže. Stálicí je Máchovo jezero v Libereckém kraji, kde si můžete užít i projížďku parníkem. Na pramici, motorové lodi, či šlapadle se můžete projet na jihočeském rybníku Svět nedaleko Třeboně. Že dovolená v ČR si nezadá s pobytem u moře, vás přesvědčí i Velké Dářko, největší rybník na Českomoravské vrchovině. Na písčitých plážích se můžete opalovat, na rybníce si klidně vyzkoušet i jachting nebo windsurfing.

Vyberte si pláž

Výčet kvalitního koupání tím ale ani zdaleka nekončí. Například v Ostrožské Nové Vsi na Zlínsku najdete koupaliště Albatros, kde si dokonce můžete vybrat, zda chcete pobývat na kamenité, travnaté nebo písčité pláži. Říká se mu české moře a je jedním z důkazů, že Česká republika nabízí opravdu krásné lokality k plavání. Dlužno dodat, že v blízkosti přehrad, větších koupališť zpravidla najdete pěkné kempy, kde můžete strávit pár dní. Ovšem koupání není jedinou atrakcí, kterou stojí za to vyzkoušet.

Za spoustou hub kousek od Prahy

Klid a velké bohatství hub nabízí české lesy. Kousek za Prahou jsou krásné lesy kolem Mnichovic a Mirošovic. Nádherné jsou šumavské lesy, ve středních Čechách najdete houbařský ráj třeba na Brdech, na Křivoklátsku, nebo kolem Velkého a Malého Blaníku. Českomoravská vrchovina, Novohradské hory, Železné hory…Jmenovat všechny hezké lesní lokality u nás je tak trochu nošením dříví do lesa.

Ubytujte se na zámku

Pokud ale nevydržíte delší dobu na jednom místě, zkuste poznávací zájezdy po Čechách. Můžete se zaměřit na jedno město, kraj, chráněnou krajinnou oblast. Taková dovolená může být skutečně objevitelská. Čechy, Morava a Slezsko jsou proslulé spoustou historických památek a výklady na nich už dávno nejsou nudné. Pro děti jsou připraveny speciální prohlídky, dozvíte se leccos z všedního života šlechty, konají se tematické akce, oslavy.

Jedním z krásných a ne příliš profláknutých hradů je například Svojanov na Vysočině nedaleko města Poličky. Na původně středověkém hradě skrytém uprostřed lesů se můžete dokonce i ubytovat v historicky zařízených pokojích. A nejde o jediný historický objekt, kde se dá bydlet. Hradů a zámků, kde si můžete užít i pobyt, přibývá. Ubytovat se můžete třeba na Zbirohu, Herálci, na Hrubé Skále, v Děčíně…Tedy další tip: dovolenou v Čechách můžete strávit i na hradě nebo zámku. 

Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů