Jak prožít skvělého Silvestra 2017? Vydejte se na české hory

Jak prožít skvělého Silvestra 2017? Vydejte se na české hory

Hodně lidí vyráží na Silvestra ven ze svých domovů. Velmi oblíbeným způsobem, jak příchod Nového roku oslavit, je pobyt na horách. Vítají to hlavně milovníci lyžování nebo jiných bílých sportů, kteří tak získávají možnost využít přelom roku k brázdění svahů nebo bílých stop. Zároveň si mohou užít pohodu a klid v kruhu přátel nebo rodiny.

Kam na Silvestra?

Velice širokou nabídku představují české hory. A nemusí zde jít pouze o lyžování. Kdo si chce na závěr roku užít i trochu péče o své tělo a nechat se hýčkat k tomu určenými profesionály, má zajisté možnost. Vždyť kdy jindy se zaměřit sám na sebe, podpořit svoji sebelásku v tom pozitivním slova smyslu, než právě na konci starého a začátku nového rou, tedy v čase kdy má člověk sklony k bilancování a hodnocení svého života v uplynulých 365 dnech. Vyplatí se pak investovat sám do sebe a podpořit svoje sebevědomí a pohodu. Jak?

Pro ty, kteří chtějí odpočívat

Skvělou formou, jak strávit přelom roku je relaxace v zimních horách. Třeba hotely v Krkonoších nabízejí tří i vícedenní relaxační pobyty. Snad nejznámější tuzemský lyžařský rezort nenabízí jenom bílé kopce, ale i pořádnou porci harmonizace těla a ducha. Můžete si zde vychutnat nejrůznější spa a wellness procedury a odpočinout si. Nijak vás proto nemusí trápit, i když to třeba nebude se sněhem tak žhavé. Jestliže tedy máte pocit, že si potřebujete především oddychnout a načerpat nové síly do dalšího roku, může mít váš Silvestr na horách zrovna takovouto podobu. Nenuťte se za každou cenu do zábavy, když na ni nemáte zrovna chuť, a relaxujte, prospěje vám to. Hotelová wellness našich horských hotelů už se dávno mohou směle měřit s těmi na západ od našich hranic. Navíc právě spa centra vám nabídnou dostatek zábavy v případě, že by situace se sněhem byla opravdu tristní a sněhová děla by nestíhala připravit dostatek bílé nadílky.

Za pořádnou oslavou Silvestra

Pokud vás láká krkonošský Špindlerův mlýn a máte rádi jeho pestrý život (ostatně jde o naše asi z hlediska společenského života nejprofláknutější horské středisko) a naopak toužíte po spoustě zábavy a společenském životě, máte možnost. Můžete si v některém z hotelů užít celý silvestrovský balíček zahrnující bohatý program - slavnostní večeři, raut, živou hudbu, ale také diskotéku, slavnostní přípitek a dokonce i ohňostroj. Vychutnáte si tedy všechny barvy starého a Nového roku do posledního dechu.

Ovšem pozor, samozřejmě nejenom Krkonoše a jejich zimní středisko Špindl rádo uvítá silvestrovské hosty. I ostatní české hory nabídnou dobrou zábavu. Oblíbené jsou například Beskydy, ať už hotely na Čeladné, Ostravici, nebo třeba v Rožnově pod Radhoštěm. Lákají zde na wellnes procedury, hotelový vyhřívaný bazén, program plný zábavy včetně hudby a tomboly, rauty, slavnostní večeře, taneční večery, ohňostroj. Protože zde strávíte více dní, určitě nebude k zahození tip na Beskydy Card, návštěvnickou kartu, která vám poskytne spoustu slev a výhod a byla by velká škoda je nevyužít.

Neméně populární jsou Jeseníky (třeba Červenohorské sedlo nebo Kouty, Přemyslov nebo Příčná Zlaté hory) nebo Orlické hory (Říčky, Olešnice nebo Deštné). Ostatně nemusí jít ani o žádné super hory – třeba Silvestrovský pobyt s garancí sněhu (nebude-li přírodní, pak umělý), lyžování, programu a večeře nabízí i lyžařské středisko v Monínci u středočeské Sedlce-Prčic. Mnohá horská střediska nabízejí jako atrakci večerní lyžování, a to včetně silvestra, ovšem pozor na alkohol na sjezdovce! Samozřejmostí budou ohňostroje.

Stranou nezůstává ani Šumava, kde také najdete hojnost jídla, bohatý program. Dlužno ale dodat, že Silvestr je většinou vnímán jako oslava pro dospělé. Ti popíjejí, vyprávějí si vtipy, baví se, smějí, tancují, jedí. Děti zůstávají tak trochu v jejich stínu. Nejraději by je někam odložili, aby se mohli pořádně rozšoupnout a nemuseli si lámat hlavu starostí o ně. Naštěstí jsou u nás hotely, jejichž programy pamatují i na malé hosty, třeba šumavský hotel pro ně přichystal speciální zábavu – silvestrovského klauna, aby si také oni mohli užít a necítili se odstrčení.

Když máte raději partu přátel

Většinou jsme vám představili zábavu, kterou nabízejí velké hotely. Mnoho lidí si ale chce užít sníh na horách a to v samostatné partě svých přátel, nikoli ve velkém hotelovém kolektivu, kde se většinou nakonec všichni rozdrobí do dvojic. Ubytování v pronajatých chatách není drahé, můžete ho získat už od cca 200 Kč za osobu a noc, nebo třeba od cca 10 000 Kč za celý kolektiv na týden. Výhodou je, že se nemusíte podřizovat hotelovému pořádku a můžete si dělat, co chcete.

Jestliže ale chcete sdílet zážitky ve dvou, ale přitom rádi budete součástí organizované hotelové zábavy, můžete se vydat do některého z větších horských hotelů. Takový Silvestr vás ale samozřejmě vyjde dráž, nocleh se vším počítejte kolem tisícovky. Na druhou stranu pestrý program za to většinou stojí. Je tedy na vás, čemu dáte přednost, obojí má své výhody. Leccos se dá také pořídit na last minute a můžete pak příjemně ušetřit.

Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů