Česká republika od 490 Kč
Zobrazit zájezdy

Kam na prodloužený víkend? Vydejte se do divadla i do korun stromů

Kam na prodloužený víkend? Vydejte se do divadla i do korun stromů

Prodloužený víkend 17.-19. listopadu 2017 přímo svádí k tomu využít tří dnů k odpočinku a vyrazit na nějakou akci. Můžete to zkusit sami, s rodinou a dětmi, a s partnerem, prostě jak budete chtít. Nabízí se spousta zajímavých tipů na akce pro všechny věkové kategorie od malých dětí až po seniory.

Divadelní noc láká

Přemýšlíte o tom, kam na výlet? Patříte-li mezi milovníky kultury, pak se klidně může stát vaším cílem hlavní město Praha. 18. listopadu 2017 se koná noc divadel, během které můžete navštívit v Praze a po celé České republice spousty divadelních představení za symbolické vstupné, nebo dokonce zdarma. Takže pokud už delší dobu toužíte po nějakém pěkném zážitku, využijte toho.

Tahle akce se hodí pro všechny, jde o to, vybrat správné představení. Budete-li brát s sebou děti, vyberte si pohádku, kdo naopak unese i nějakou společenskou reflexi, klidně si může vychutnat třeba ruské dramatiky.

Za památkami i na jarmark

Stejně dobře ale můžete také vyrazit za památkami. Listopadové prohlídky pořádá barokní klenot hospitál Kuks, na Kuksu také už startují vánoční trhy. Od sklepa až po půdu bude přístupný klášter v Broumově. V Českém Krumlově vás čeká andělský průvod. I když sezóna hradů a zámků už skončila, vy se můžete vydat na některé památky, které mají otevřeno celoročně, třeba na Karlštejn. Na některých hradech a zámcích se konají také lidové trhy řemesel.

Kdo miluje lidovou tvorbu, může se vydat na Fler jarmark v Chomutově a obdivovat všechno možné od šperků přes dekorace až po keramiku. Na další jarmarky narazíte na východě Moravy na hradě Lukov, nebo jihu Moravy na Novém Hradě v Adamově.

A propos klasikou je návštěva ZOO, ve kterých se koná třeba leccos zajímavého. Například ZOO Lešná už odstartuje advent- můžete si přijít vyrobit věnec, nebo namalovat perníček anebo jenom nasát vánoční atmosféru.

Hýčkejte své tělo

Kdo chce ve zdraví přežít předvánoční šílenství v obchodech, může si naplánovat nějaký wellness pobyt. Zkuste třeba prodloužený víkend v lázních. Nabízí se jak slavné lázně jako například Třeboň, Luhačovice, Karlovy Vary, Mariánské Lázně, tak i menší jako například Jeseník nebo Ostrožská Nová ves.

Stejně dobře si ale můžete vybrat nějaký hotel ve svém oblíbeném městě, třeba v Pardubicích, Českém Krumlově a vychutnat si wellness pobyt právě tam. Nechte se hýčkat. Spojte masáže, vířivku, koupele s procházkou po městě a návštěvou dobré restaurace.

Příroda z jiné perspektivy

I když se už dny krátí a není tak dlouho vidět a sluníčka je opravdu poskrovnu, stále stojí za to vydat se do přírody, která se ukládá k zimnímu spánku. Můžete se zkusit na přírodu podívat trochu netradičně, taková stezka v korunách stromů je opravdu skvělým zážitkem, který nadchne celou rodinu, i ty nejmenší děti.

V České republice vyrostlo podobných stezek hned několik. Stezka na Lipně nabídne překrásný výhled na Šumavu a Lipenské jezero. Nechybí adrenalinové prvky pro děti. V podkrkonošském Oseku je v korunách stromů dokonce 3D bludiště, další stezka korunami stromů je v Janských lázních.

Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů