Egypt od 6 775 Kč
Zobrazit zájezdy

Kam se vydat do mořských hlubin za rejnoky i vraky dávných korábů?

Kam se vydat do mořských hlubin za rejnoky i vraky dávných korábů?

Čeští turisté v zahraničí už dávno nejsou za ty, kteří by si nedokázali dopřát radovánky, které nabízejí jednotlivá letoviska. Naopak hoří touhou vychutnat si všechno, co nabídka v místě poskytuje. Mnoho lidí neváhá a investuje do potápěčského kurzu a v cílové destinaci si pak neváhá půjčit vybavení a ponořit se do hlubin. Příjemnou zábavou je i šnorchlování, které není tak náročné finančně i na tělesnou kondici.

Ponory se stávají lidovou zábavou

Aktivní dovolená je dnes cílem mnoha Čechů. Proto neváhají v přímořských destinacích vyzkoušet různé vodní sporty. Jízda na banánu, windsurfing, jachta spousta dalších sportů. Ve stále větším měřítku se sem ale řadí i potápění. Obrovskou výhodou je, že si můžete půjčit vybavení v potápěčských centrech přímo v daném letovisku, případně pokud s potápěním ještě nemáte žádné zkušenosti, absolvovat kurz pod vedením zkušených potápěčů a s jejich dohledem i první ponory.

Tyto okolnosti dělají z potápění poměrně rozšířený sport. Kdyby si každý musel kupovat a vozit své vybavení sám, byla by to dost drahá kratochvíle. Takhle si ji ale mohou užít i lidé, kteří mají trochu hlouběji do kapsy. Kdybychom řekli, že ponory už dnes patří mezi lidovou zábavu, nebudeme tak daleko od pravdy.

Spousta lidí tak považuje už dnes za naprostou samozřejmost, že si v době letní dovolené u moře vyzkouší minimálně šnorchlování, ne-li přímo hloubkové ponory. Dokonce už mnohdy plánují rodinné dovolené s ohledem na to, kde je pěkné moře k potápění. Poznávání podmořského života je jednou z dovolenkových zábav. Určitě se vám proto bude hodit náš malý průvodce, kam vyrazit za krásami korálových útesů a hejny mořských živočichů.

Egyptské letovisko máte doslova za rohem

Chcete-li vyjet za potápěním, potom se určitě budete ohlížet po nejbližší destinaci, kde se dá ponořit pod hladinu. Bezesporu je nejlepší vhodnou destinací Egypt. Rudé moře nabízí překrásný podmořský život. Především egyptský Šarm el-Šejk je pro nás nejbližší lokalitou, kde se stojí za to potápět. Čeká vás zde opravdu krásný podmořský život zahrnující korálové útesy, které můžete vidět i při šnorchlování. Někde dokonce můžete spatřit i vraky potopených lodí.

Pod hladinou spatříte i žraloky

Komu nevadí cesta do vzdálenějších destinací, ten by určitě neměl vynechat Karibik. Lokalit, které stojí za to, je hned několik. Vévodí jim zátoka Maria la Gorda na Kubě, kde jsou korály, houby, rejnoci a můžete tu vidět i žraloky obrovské. Tenhle vodní ráj ale má jeden háček, pustí sem totiž jenom 350 potápěčů za rok. Skvostem jsou i korálové atoly v Belize, které leží v malé hloubce a tudíž je můžete potkat i při pouhém šnorchlování. Rovněž můžete spatřit žraloka vouskatého a obrovského.

Za pozornost stojí i Comzumel v Mexiku nebo Maui na Havaji. V posledně jmenované můžete pozorovat i želvy, rejnoky, žraloky, velryby nebo mořské ježky. Nádherný je rovněž Saint Croix na Amerických panenských ostrovech, kde uvidíte nádherné korály a dno je doslova poseto vraky plavidel.

Dostaveníčko pro velryby a delfíny

V Indickém oceánu nevynechejte Maledivy, kde jsou nádherní rejnoci. Stranou vaší pozornosti by neměl zůstat ani Tichý oceán. Zde je lákadlem především Malajské Borneo. Obdivovat můžete spoustu mořských tvorů od želv přes makrely, barakudy až po žraloky. Konečně perlou pro potápěče je i Austrálie a její Velký bariérový útes. Měří více než 2000 km, korálů jsou přes čtyři stovky druhů. Z mořských živočichů si zde s oblibou dávají dostaveníčko delfíni, velryby i želvy.

Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů