Česká republika od 490 Kč
Zobrazit zájezdy

Kam vyrazit s dětmi na výlet, když je venku ošklivo?

Kam vyrazit s dětmi na výlet, když je venku ošklivo?

Počasí za oknem je nevlídné a vám přijde, že jste již s dětmi vyzkoušeli úplně všechno od modelování až po vystřihování? Děti jsou velmi akční tvorové a potřebují se hodně bavit, a to pořád. Pokud už vám nápady docházejí, nezoufejte, špatné počasí ještě neznamená, že musíte nutně zůstat doma. My pro vás máme několik tipů, kam vyrazit s dětmi na výlet i za nepříznivého počasí.

iQLANDIA – Liberec

Zavítejte do centra, kde je věda zábavou a i vás samotné překvapí, co vše ještě nevíte. Vědecké centrum iQLANDIA nabízí mnoho expozic, které popisují vědecké jevy a zajímavosti hravou formou, od toho, jak funguje planeta Země, přes zajímavosti o lidském těle až po vysvětlení jevů ve vesmíru. Zažijte zemětřesení na vlastní kůži, otestujte své smysly, poznejte humanoidního robota Thespiana nebo vyzkoušejte zábavnou hru „mindball“, ve které se snažíte myšlenkami přetlačit míček na soupeřovu stranu. O zábavu je zde opravdu postaráno na celý den, proto se sem vydejte brzy ráno. I tak na konci dne zjistíte, že ten jeden den byl málo na to, abyste si naplno užili vše, co iQLANDIA nabízí.

Zrcadlový labyrint – Český Krumlov

Nebojte se zabloudit v největším zrcadlovém bludišti v Evropě. Zrcadlová síň obsahuje na 90 zrcadel a vytváří tak dojem nekonečných chodeb a optických klamů, které vás doslova pohltí. Na ni navazuje menší křišťálové bludiště, složené z čirých skel. Nechybí ani prohnutá zrcadla a síň smíchu, kde si celá rodina užijete spoustu legrace.

Aqualand Moravia – Pasohlávky

Objevte místo, kde léto nikdy nekončí. Snad každý miluje vodu a skluzavky. V tomto nejmodernějším aquaparku v České republice najdete 14 bazénů, 20 tobogánů, sauny, restauraci, ale také 7D kino. Mezi největší lákadla parku patří tobogány Abbys a Boomerango, které jsou raritou ve střední Evropě. Rodiče ocení zejména wellness. V roce 2017 zde byly navíc vystaveny dva zcela nové termální bazény s teplotou až 37 C° a krásným výhledem na Pálavu.

Techmania Science Center – Plzeň

Plzeňské vědecké centrum Techmania je interaktivní zábava plná objevování a poznávání. Expozice jsou připraveny pro různé věkové kategorie, takže se zabaví opravdu celá rodina. V centru najdete jak stálé, tak i časově omezené expozice. Exponáty se mohou zdát jako běžné hračky, ale každý z nich dětem vysvětluje hravou a zábavnou formou různé přírodní jevy, matematické a fyzikální principy nebo něco z oborů lidských činností. Pro malé děti je tu připravena herna se skluzavkou a pěnovými kostkami. Na návštěvu si vyhraďte alespoň půl dne. Nemusíte se obávat, že by vás přepadl hlad, občerstvit se totiž můžete v restauraci Techmania.

Muzeum LEGA – Praha

Kdo by nemiloval LEGO stavebnici. Děti jsou z ní nadšené už od útlého věku a mnoho dospělých tato stavebnice také stále baví. Podívejte se do Muzea LEGA v Praze, které je co do rozlohy a počtu vystavených exponátů největším na světě! Projít se zde můžete 20 expozicemi, ve kterých uvidíte více jak 3 000 vystavených modelů, na jejichž stavbu bylo použito přes 1 000 000 kostiček. Mezi vystavenými modely nechybí světoznámé památky, piráti, rytíři či scény ze známých filmů, jako je Indiana Jones, Harry Potter či Star Wars.

Hop aréna – Čestlice

Zaskočte si do Hop arény v Čestlicích a skákejte doslova jako o život. Největší trampolínové centrum v České republice nabízí na ploše 2 700 m2 53 trampolín a 12 dalších atrakcí. V celé hale je dobře vidět úplně všude, což znamená, že vaše drobotina může řádit, co hrdlo ráčí, a vy, pokud nechcete skákat s nimi, si tak v klidu můžete sednout uprostřed haly a vychutnat si například kávu. Dalšími možnostmi, jak vybít přebytečnou energii, jsou lezecká stěna a pěnový bazén s kladinou. Zahrát si můžete také vybíjenou či basket a pro úplně malé děti je tu tzv. „batoliště“.

Škoda Muzeum – Mladá Boleslav

Jestliže vaše děti zbožňují auta, vezměte je určitě do moderního muzea automobilky ŠKODA AUTO. Tato jistě všem známá automobilka se může pochlubit více než stodvacetiletou nepřerušenou výrobní tradicí. V bývalých výrobních halách si tak prohlédnete vývoj automobilky od roku 1895. V muzeu najdete jak ikonické modely – Octavii, Fabii, Laurin & Klement, tak i jízdní kola a nablýskané veterány. Děti jistě velmi potěší, že si velkou část expozice mohou projet na stylovém odrážedle Škoda autíčka. Rovněž zde najdete menší dětský koutek a nedalekou restauraci Václav.

Království železnic – Praha

Rodiče malých milovníků vláčků jistě uvítají možnost vzít své děti na pražský Smíchov, kde se v suterénu nachází dvě patra plná vláčků. Najdete zde stovky metrů kolejí, desítky modelů vlaků, modely aut, modely významných staveb, ale i simulátor řízení autobusu a tramvaje. Těšit se můžete také na populární dřevěné vláčky Woody, velkou přehlídku produkce LEGO, celou sekci věnovanou papírovému modelářství, 50–80 let staré panenky a pokojíčky, kompletní produkci Igráčka, včetně ukázek procesu výroby, dřevěné stavebnice MOY-TOY a mnoho dalšího.

Zábavní park Tongo – Hradec Králové

Rodinný zábavní park Tongo nabízí celou řadu nezapomenutelných atrakcí, které nadchnou celou rodinu. Na ploše 2 900 m2 najdete různé skluzavky, trampolíny, autíčka a prolézačky. Všechny atrakce jsou ve stylu mořského světa, a tak, pokud milujete moře, budete nadšení. Pro starší děti je připravena lezecká stěna či víceúčelové hřiště, kde si mohou zahrát například stolní fotbal, košíkovou, kulečník, ping-pong a mnoho dalšího. Na rodiče tu čeká bistro a čtenářský koutek, kde mohou využít Wi-Fi připojení.

Filmový uzel – Zlín

Filmový uzel je jedinečné filmové, kulturní a vzdělávací centrum, které bylo otevřeno v roce 2016. Na čtyřech patrech zde najdete působivé expozice o historii a osobnostech filmových ateliérů, multifunkční galerie, kinosál, stylovou filmovou kavárnu, a také zábavné patro nazvané Tvořivý chlívek. V něm se děti hravou formou seznámí se základy animace.

Největším lákadlem jsou bezesporu animační dílny, kde si z různých materiálů můžete vytvořit své vlastní postavičky, které pod vedením ochotných pracovníků můžete rozpohybovat jako skuteční filmoví tvůrci. 

Rodiče zde mohou vidět, kde vznikla například slavná Zemanova Cesta do pravěku.

Včelí svět – Hulice

Jedinečná včelařská expozice, ve které se můžete seznámit se životem včel. Na dvou patrech tu děti najdou velký včelí úl s obřími plástvemi, na dotykových obrazovkách si prohlédnou anatomii včely, zhlédnou několik krátkých filmů, zahrají si kvíz ze života včel či si pustí včelí zvuky. Při odchodu se ještě můžete zastavit v medovém krámku, kde je k dostání několik variant medů a pro dospělé třeba medovina.

Návštěvu můžete spojit například s prohlídkou nedalekého Vodního domu u vodní nádrže Švihov.

Laser game – Ostrava

Chcete si užít zábavu spojenou s trochou pohybu? Vyzkoušejte laser game a nechte se pohltit atmosférou temné místnosti, ve které jsou osvětlené překážky a vy pobíháte se zbraní a snažíte se zasáhnout ostatní protivníky laserovým paprskem! To vše je skvěle doplněno napínavou hudbou, kterou třeba vaše děti mohou znát z různých PC her. Každá laser game aréna nabízí různé prostředí, herní módy a někdy rozdílné i zbraně, a tím vám poskytne vždy naprosto jedinečný požitek ze hry. Ta ostravská se pyšní špičkovým vybavením a mnoha vychytávkami.

Rozhodně se nejedná o zábavu pouze pro nejmenší, i dospělí si ji užijí na maximum a sami uvidíte, jak je to návykové. Arény v dnešní době najdete téměř po celé České republice.

Prozraďte nám do komentářů, kam se jezdíte bavit se svými dětmi za nepříznivého počasí.

Komentáře

Gustawka
nová členka
Gustawka
před 4 lety
Gustawka
před 4 lety

Aqualand Moravia – Pasohlávky jsem byla a byla nadšená celá rodina

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů