Bansko od 2 519 Kč
Zobrazit zájezdy

Kam za netradičním lyžováním? Objevte lyžování v Gruzii, Rumunsku, Bulharsku nebo Japonsku

Kam za netradičním lyžováním? Objevte lyžování v Gruzii, Rumunsku, Bulharsku nebo Japonsku

Patříte k milovníkům zimy a zimních sportů a nedočkavě se těšíte až oprášíte lyže a vyrazíte za zimními radovánkami? Kam ale vyrazit, když česká střediska znáte nazpaměť a v Alpách už jste byli několikrát? Vydejte se do méně tradičních lyžařských destinací, které by vás možná ani nenapadly, a budete překvapeni, jak skvělé lyžování můžete zažít.

Vybrali jsme pro vás několik bližších i vzdálenějších lyžařských středisek v Bulharsku, Gruzii, Rumunsku, Japonsku, Spojených arabských emirátech a na Ukrajině, která jsou opomíjená, o to více však mohou překvapit.

Lyžařské středisko Bansko, Bulharsko

Středisko Bansko, ležící jižně od Sofie v pohoří Pirin, bylo vyhlášeno jako jedno z nejlevnějších evropských lyžařských středisek, to mu však neubírá na kvalitě. Areál má 1 kabinkovou a 9 sedačkových lanovek a 5 vleků typu kotva u kratších sjezdovek pro děti a dospělé. Lanovky obsluhují 18 sjezdových tratí různých stupňů obtížnosti v celkové délce 48 km. Ve městě najdete standardní zázemí jako jsou obchody, restaurace a bary. Samozřejmostí je také široká nabídka ubytování v různých cenových kategoriích.

Více informací: web střediska

Lyžařské středisko Gudauri, Gruzie

Lyžování za doprovodu typické gruzínské pohostinnosti na vás čeká v gruzínském Gudauri. Dostanete se sem taxíkem z hlavního města Tbilisi, kam z Prahy létá 2× týdně (úterý a pátek) aerolinka Georgian Airways. Sjezdovky s nádhernými výhledy na Kavkaz v celkové délce 35 km obsluhuje 15 lanovek. Vzhledem k nadmořské výšce téměř 3 300 m zde můžete čekat výhradně přírodní sníh, jehož kvalita je s tím umělým nesrovnatelná. Příjemným bonusem je fakt, že sjezdovky dosud čekají na objevení, a tak se zde nebudete tísnit ve frontách se zástupy dalších lyžařů. Kromě zážitku z lyžování můžete zkusit také let helikoptérou nebo paragliding za příznivé ceny. Ve středisku jsou luxusní a standardní hotely, restaurace, obchody i občerstvení.

Více informací: web střediska

Lyžařské středisko Bukovel, Ukrajina

Nejmodernější ukrajinské lyžařské středisko Bukovel leží na jihozápadní Ukrajině, v podhůří Karpat u města Polianytsia. Na 5 horách se rozkládá 16 lyžařských vleků, které obsluhují na 50 km sjezdových tratí různých stupňů obtížnosti. Nejdelší sjezdovka začíná ve výšce 1 372 m. Kromě sjezdovek zde najdete lyžařské školy pro děti a snowboardový park, vyzkoušet můžete také jízdu se psím spřežením nebo snowbiking. Letovisko se rychle rozvíjí a má již několik lepších hotelů s bazény, standardní hotely, restaurace, obchody a půjčovny lyží.

Více informací: web střediska

Lyžařské středisko Sinaia, Rumunsko

Městečko Sinaia, ležící zhruba 140 km severozápadně od Bukurešti v údolí Prahova na úpatí pohoří Bucegi, je díky svým krásným výhledům označováno za perlu Rumunska. Je ideálním místem pro spojení sportu a relaxace – kromě sjezdovek zde najdete také termální lázně. Lyžařských vleků a sjezdovek je k dispozici dostatečné množství v různých stupních obtížnosti. Krásné lyžování v nedotčené krajině je však vykoupeno horším značením a službami, které se teprve rozvíjí. Kromě lyžování si lze užít malebné hrady Peles a Pelisor nebo klášter Sinaia.

Více informací: web o lyžování v Rumunsku

Lyžařské středisko Ski Dubai, Spojené arabské emiráty

Lyžování v rozpálené Dubaji? Ano, je to možné. Nečekejte rozsáhlé sjezdovky jako u předešlých středisek, pokud se však chcete ochladit v horkém počasí, je Ski Dubai ideálním místem. Nachází se v Mall of the Emirates, jednom z největších nákupních center na světě. Vnitřní areál simuluje 85 vysokou horu s 5 svahy různých stupňů obtížnosti. Je zde 400 m dlouhá černá sjezdovka, 90 m dlouhé koryto pro snowboardisty, sáňkařské dráhy, ledová skluzavka a jeskyně, střelnice na sněhové koule, 3D kino a restaurace Avalanche Café s výhledem na celý areál. Veškeré potřebné vybavení včetně oblečení lze půjčit na místě.

Více informací: web Ski Dubai

Lyžařské středisko Hokkaido, Japonsko

Japonsko si spojujeme především se suši, vyhlášenou uctivostí a technickými novinkami. Málokdo asi tuší, že si v Japonsku můžete užít také skvělé lyžování. Konkrétně na nejsevernějším japonském ostrově Hokkaido, který patří k nejchladnějším místům v Japonsku a poskytuje tak ideální podmínky pro zimní sporty. Zdejší prachový sníh je vyhlášený a oblíbený mezi lyžaři na celém světě. Užít si ho můžete hned v několika areálech s kilometry upravených tratí – v západním, centrálním a v oblasti kolem Sappora. Kromě toho navštívíte stylové kavárny a restaurace, výrobny whiskey a vína nebo výrobnu tradičního skla. Dokonalý relax po lyžování skýtají horké prameny ve vesnicích Niseko, Shikotsu, Toya, Akan a dalších.

Více informací: web střediska

Komentáře

Gustawka
nová členka
Gustawka
před 4 lety
Gustawka
před 4 lety

velká inspirace

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů