Kam za netradičním lyžováním? Objevte lyžování v Gruzii, Rumunsku, Bulharsku nebo Japonsku

Kam za netradičním lyžováním? Objevte lyžování v Gruzii, Rumunsku, Bulharsku nebo Japonsku

Patříte k milovníkům zimy a zimních sportů a nedočkavě se těšíte až oprášíte lyže a vyrazíte za zimními radovánkami? Kam ale vyrazit, když česká střediska znáte nazpaměť a v Alpách už jste byli několikrát? Vydejte se do méně tradičních lyžařských destinací, které by vás možná ani nenapadly, a budete překvapeni, jak skvělé lyžování můžete zažít.

Vybrali jsme pro vás několik bližších i vzdálenějších lyžařských středisek v Bulharsku, Gruzii, Rumunsku, Japonsku, Spojených arabských emirátech a na Ukrajině, která jsou opomíjená, o to více však mohou překvapit.

Lyžařské středisko Bansko, Bulharsko

Středisko Bansko, ležící jižně od Sofie v pohoří Pirin, bylo vyhlášeno jako jedno z nejlevnějších evropských lyžařských středisek, to mu však neubírá na kvalitě. Areál má 1 kabinkovou a 9 sedačkových lanovek a 5 vleků typu kotva u kratších sjezdovek pro děti a dospělé. Lanovky obsluhují 18 sjezdových tratí různých stupňů obtížnosti v celkové délce 48 km. Ve městě najdete standardní zázemí jako jsou obchody, restaurace a bary. Samozřejmostí je také široká nabídka ubytování v různých cenových kategoriích.

Více informací: web střediska

Lyžařské středisko Gudauri, Gruzie

Lyžování za doprovodu typické gruzínské pohostinnosti na vás čeká v gruzínském Gudauri. Dostanete se sem taxíkem z hlavního města Tbilisi, kam z Prahy létá 2× týdně (úterý a pátek) aerolinka Georgian Airways. Sjezdovky s nádhernými výhledy na Kavkaz v celkové délce 35 km obsluhuje 15 lanovek. Vzhledem k nadmořské výšce téměř 3 300 m zde můžete čekat výhradně přírodní sníh, jehož kvalita je s tím umělým nesrovnatelná. Příjemným bonusem je fakt, že sjezdovky dosud čekají na objevení, a tak se zde nebudete tísnit ve frontách se zástupy dalších lyžařů. Kromě zážitku z lyžování můžete zkusit také let helikoptérou nebo paragliding za příznivé ceny. Ve středisku jsou luxusní a standardní hotely, restaurace, obchody i občerstvení.

Více informací: web střediska

Lyžařské středisko Bukovel, Ukrajina

Nejmodernější ukrajinské lyžařské středisko Bukovel leží na jihozápadní Ukrajině, v podhůří Karpat u města Polianytsia. Na 5 horách se rozkládá 16 lyžařských vleků, které obsluhují na 50 km sjezdových tratí různých stupňů obtížnosti. Nejdelší sjezdovka začíná ve výšce 1 372 m. Kromě sjezdovek zde najdete lyžařské školy pro děti a snowboardový park, vyzkoušet můžete také jízdu se psím spřežením nebo snowbiking. Letovisko se rychle rozvíjí a má již několik lepších hotelů s bazény, standardní hotely, restaurace, obchody a půjčovny lyží.

Více informací: web střediska

Lyžařské středisko Sinaia, Rumunsko

Městečko Sinaia, ležící zhruba 140 km severozápadně od Bukurešti v údolí Prahova na úpatí pohoří Bucegi, je díky svým krásným výhledům označováno za perlu Rumunska. Je ideálním místem pro spojení sportu a relaxace – kromě sjezdovek zde najdete také termální lázně. Lyžařských vleků a sjezdovek je k dispozici dostatečné množství v různých stupních obtížnosti. Krásné lyžování v nedotčené krajině je však vykoupeno horším značením a službami, které se teprve rozvíjí. Kromě lyžování si lze užít malebné hrady Peles a Pelisor nebo klášter Sinaia.

Více informací: web o lyžování v Rumunsku

Lyžařské středisko Ski Dubai, Spojené arabské emiráty

Lyžování v rozpálené Dubaji? Ano, je to možné. Nečekejte rozsáhlé sjezdovky jako u předešlých středisek, pokud se však chcete ochladit v horkém počasí, je Ski Dubai ideálním místem. Nachází se v Mall of the Emirates, jednom z největších nákupních center na světě. Vnitřní areál simuluje 85 vysokou horu s 5 svahy různých stupňů obtížnosti. Je zde 400 m dlouhá černá sjezdovka, 90 m dlouhé koryto pro snowboardisty, sáňkařské dráhy, ledová skluzavka a jeskyně, střelnice na sněhové koule, 3D kino a restaurace Avalanche Café s výhledem na celý areál. Veškeré potřebné vybavení včetně oblečení lze půjčit na místě.

Více informací: web Ski Dubai

Lyžařské středisko Hokkaido, Japonsko

Japonsko si spojujeme především se suši, vyhlášenou uctivostí a technickými novinkami. Málokdo asi tuší, že si v Japonsku můžete užít také skvělé lyžování. Konkrétně na nejsevernějším japonském ostrově Hokkaido, který patří k nejchladnějším místům v Japonsku a poskytuje tak ideální podmínky pro zimní sporty. Zdejší prachový sníh je vyhlášený a oblíbený mezi lyžaři na celém světě. Užít si ho můžete hned v několika areálech s kilometry upravených tratí – v západním, centrálním a v oblasti kolem Sappora. Kromě toho navštívíte stylové kavárny a restaurace, výrobny whiskey a vína nebo výrobnu tradičního skla. Dokonalý relax po lyžování skýtají horké prameny ve vesnicích Niseko, Shikotsu, Toya, Akan a dalších.

Více informací: web střediska

Komentáře

Gustawka
čerstvá příchozí
Gustawka
před měsícem
Gustawka
před měsícem

velká inspirace

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů