Záhřeb od 1 699 Kč
Zobrazit zájezdy

Méně známé vánoční trhy, jejichž atmosféra si vás získá

Méně známé vánoční trhy, jejichž atmosféra si vás získá

Co může být v předvánočním čase lepší, než se s přáteli procházet po adventních trzích a k tomu popíjet svařené víno. Mezi nejnavštěvovanější vánoční trhy již tradičně patří ty ve městech Vídeň či Drážďany, pohádkovou atmosféru bezpochyby nabídne také Praha. Vám ale přijdou tyto tipy stále stejné? Zažijte letos magickou atmosféru a vyzkoušejte vánoční trhy 2019 v méně navštěvovaných místech.

Záhřeb, Chorvatsko

Vánoční trhy v Záhřebu byly pro roky 2016 až 2018 vyhlášeny jako nejkrásnější vánoční trhy v Evropě. V uličkách starého města najdete tradiční dřevěné stánky, které nabízí svařené víno, místní speciality i ručně vyrobené dárky. Co vás pravděpodobně překvapí je, že stánků s jídlem je tu podstatně více než těch s vánočními výrobky. Najdete tu nespočet druhů klobás, sušené šunky, sýry, tradiční chorvatské pokrmy i pestrou nabídku piv. Centrum města hravě projdete za půl hodiny a ačkoliv se to zdá jako relativně malá plocha, podařilo se sem vměstnat nejen zmíněné stánky, ale také koncertní pódia, fotopointy, odpočinkové zóny a dokonce kluziště.

Období konání:  od 30. listopadu 2019 do 7. ledna 2020

Berlín, Německo

Hlavní město Německa, Berlín, je jedno z největších evropských měst a tomu také odpovídá počet trhů, které zde můžete najít. Po celém Berlíně a jeho předměstí jich najdete více než 70. Mezi ty nejpopulárnější samozřejmě patří ty v centru města, například na nejkrásnějším náměstí hlavního města – Gendarmenmarkt, kde se o vaši zábavu postarají polykači ohně, akrobaté, žongléři a umělečtí řemeslníci. Hojně navštěvované jsou také trhy u stanice metra ZOO a středověký trh s ruským kolem na náměstí Alexanderplatz. Na všech trzích najdete nejen mimořádné lahůdky, ale také kompletní menu pro labužníky.

Období konání: od 25. listopadu do 29. prosince 2019

Bruggy, Belgie

Bruggy jsou v každém ročním období kouzelné a zejména pak o Vánocích, kdy voní po pralinkách a vaflích. Adventní atmosféru umocňuje nádherné historické centrum a vy si tak budete připadat jako v pohádce. Dlážděné uličky a v nich starobylé kočáry tažené koňmi, představení v historických kostýmech a romantické říční kanály. K těm nejlepším trhům patří ten na náměstí Grote Markt. Najdete zde dřevěné stánky, které obklopují třpytivé kluziště, s různými pochutinami, originálními dárky a řemeslnými výrobky.

Období konání: od 22. listopadu 2019 do 5. ledna 2020

Štrasburk, Francie

Největší a nejznámější vánoční trhy ve Francii jsou ty v alsaském Štrasburku. Jejich historie sahá až do roku 1570. Takzvaný Christkindelsmärik se u gotického skvostu, katedrály Notre-Dame, uskutečnil poprvé před téměř 450 lety. Samozřejmě, že se dnešní vánoční trhy ve Štrasburku od těch původních v mnohém liší, stále však nabízejí mnoho alsaských specialit a produktů. Navštívit můžete také trhy na Place Broglie, Rue de la Comédie a Place Kléber, kde vás pod nosem polechtá vůně svařeného vína, klobás a preclíků.

Období konání: od 22. listopadu do 30. prosince 2019

Birmingham, Velká Británie

Také jste si mysleli, že jsou německé vánoční trhy k nalezení pouze v Německu? Vyvedeme vás z omylu. Ve Velké Británii se totiž každoročně konají vánoční trhy v německém duchu na Victoria Square, které nesou název Frankfurt Christmas Market. Najdete zde přinejmenším na 190 stánků, které nabízí tradiční pochoutky a krásné vánoční dárky, mezi nimiž najdete tradiční ručně vyráběné hračky, vánoční ozdoby, šperky, kožené výrobky, textil a německá vína, která obvykle nejsou ve Velké Británii k dispozici.

Období konání: od 7. listopadu do 23. prosince 2019

Prozraďte nám, kam se letos za vánočními trhy chystáte vy?

Komentáře

Jitka_Rakušanová
nový člen
Jitka_Rakušanová
před 5 lety
Jitka_Rakušanová
před 5 lety

Je pravda, že chorvatské trhy v Záhřebu si každý chválí, ale jet tam pouze kvůli trhům se asi nevyplatí. Každopádně pro někoho, kdo tam jezdí i v zimě na delší dobu je to asi fajn. Ráda bych je viděla.

Dáša
Administrátor
Dáša
před 5 lety
Dáša
před 5 lety

Jitko, za 999 Kč autobusem je skvělá cena. www.cestolino.cz/dovolena…

Cestovatel_Traveler
stálý člen
Cestovatel_Traveler
před 5 lety
Cestovatel_Traveler
před 5 lety

Kdybych si měl z toho vybrat jedno město, tak určitě Bruggy. Je to nádherné město a speciálně na Vánoce, krásná výzdoba a trhy, milí lidí, zpěv, vůně. Krásná atmosféra. Byli jsme 2x a doufám, že zase pojedeme.

20dkg_Gothaje
nový člen
20dkg_Gothaje
před 5 lety
20dkg_Gothaje
před 5 lety

Bruggy jsou krásné romantické město a na Vánoce je to nádhera. Plus doporučuji Gent

Tery
čerstvý příchozí
Tery
před 5 lety
Tery
před 5 lety

Letos jedeme do Edinburghu. Tak jsme zvědavý.

Ovča
věrný člen
Ovča
před 5 lety
Ovča
před 5 lety

Navštívila jsem již mnoho trhů, ale za mě nejlepší Bratislava.

Gustawka
nová členka
Gustawka
před 4 lety
Gustawka
před 4 lety

nejvíce mě nadchlo Německo a Francie

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů