Řecko od 2 669 Kč
Zobrazit zájezdy

Navštivte méně známé, ale o to více okouzlující řecké ostrovy

Navštivte méně známé, ale o to více okouzlující řecké ostrovy

Řecko patří mezi velice oblíbené dovolenkové destinace. Spousta lidí ale jezdí jenom do známých letovisek. Slunná země přitom nabízí pohostinnou náruč v podobě spousty ostrovů. Chcete-li Řecko poznat a zamilovat si, stojí za to vyrazit i na méně známá místa…

Antické obchodní centrum

Ostrov Délos, který bičují vlny Egejského moře je oázou pro milovníky historie. Jenom zdánlivě jde o nehostinnou pevninu, protože kdysi dávno v antických dobách zde vzkvétalo zhruba třicetitisícové město. Dnes je tento 5 km dlouhý a 1,3 km široký ostrov sice neobydlený, ale pokud si chcete představit, že žijete v dobách antiky ve 2. století př. n. l., není lepší místo, než zde. Prakticky celý ostrov je jedním velkým archeologickým nalezištěm, kde vám průvodce povypráví o tom, kam zde lidé chodili nakupovat, kde stála banka, nebo jak se bavili v amfiteátru, kam se vejde 6 tisíc lidí.

Rodinné penziony místo neosobních hotelů

Pokud bude vaše dovolená Řecko především o poznávání jinak překrásných Atén, a přesto zatoužíte alespoň na chvilku vypadnout k moři a mít klid, vyjeďte si třeba na tři dny na ostrůvek Agistri. Trajektem si tam bez problémů odskočíte za hodinu. Místo velkých neosobních hotelových komplexů tu najdete milé rodinné penziony. Centrem je vesnice Skala. V porovnání s rušnými turistickými centry je malá, ale milá. Ostrůvek nabízí příjemné pláže, můžete si vychutnat pěší i cyklistické výlety. Velmi oblíbená je nudistická pláž Chalikiada.

Ráj, kde se zastavil čas

Kdo se vydá na ostrov Anafi, bude mít pocit, jakoby se zastavil čas. Přesně takhle se zde možná žilo i před několika staletími. Když sem poplujete, nejprve se vám schová ostrov Santorini a pak se objeví Anafi. Chóra, jeho hlavní město, je divem sama osobě. Malé bílé domečky, kostelíky, malé hezké uličky, které nikdy nejsou přeplněné davem turistů. Protože jde o dost vzdálený ostrov, býval často cílem pirátů, tradují se tu různé historky o ukrytých pokladech. Kdo touží po klidu, najde tu hotový ráj.

Idylka pro milovníky horské romantiky

Euboia je sice hned po Krétě druhým největším řeckým ostrovem, ale je tak trochu zapomenutý v porovnání s turisticky snad atraktivnějšími místy. Přesto nabízí hodně. Kdo má rád hory a rád by spojil jejich slézání s trochou koupání v moři, tady má ideální možnost. Ostrov je totiž hornatý, nejvyšší vrchol má 1743 metrů. Najdete tu olivové háje a vinohrady, na stráních pasoucí se kozy a ovce, zkrátka tak trochu idylka pro milovníky romantiky.

Koupání v tůni

Zapomenutým krajem je i ostrůvek Samothraki. Nenarazíte zde na spousty hotelů, dokonalou infrastrukturu a kilometry písčitých pláží. Ani dopravní spojení není nic moc, z letiště v Soluni vám sem cesta potrvá celý den, lepší je to z přístavu Alexandropolis, trajekt sem jede tři hodiny. Přesto, kdo sem jednou zavítá, většinou se vrátí. Nádherná příroda, horské říčky, vodopády a tůně, kde se můžete vykoupat. Žádné hotely, ale pronajímané pokoje nebo apartmány. I tady najdete především hory – pohoří Saos s nejvyšším vrcholem ve výši 1664 metrů. Pláž je tu jediná – Pachia Ammos.

Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů