Thassos od 6 590 Kč
Zobrazit zájezdy

Navštivte ostrov Thassos, perlu Egejského moře

Navštivte ostrov Thassos, perlu Egejského moře

Tradičně oblíbenou dovolenkovou destinací pro české turisty jsou řecké ostrovy. Nabízejí totiž velmi poklidnou dovolenou spojenou s koupáním, spoustou sluníčka, dobrým jídlem a pozitivně naladěnými lidmi. A ani tohle všechno nechybí na ostrově Thassos. Určitě někde narazíte na příměry, které tento kousek země označují za zelený ráj, a rozhodně se nejedná o žádnou přehnanou charakteristiku. Kdo miluje zeleň ve všech jejích odstínech, rozhodně by sem měl vyrazit.

Antické tržiště i divadlo

Nádherná velmi bujná zelená vegetace, to je opravdu skvělý první dojem, který vám řecký ostrov Thassos nabídne. Jedná se o nejsevernější řecký ostrov nedaleko pevninského Řecka mezi Dardanelami a Chalkidiki.

Metropolí je město Lemonas, kde se nachází například Agora, antické tržiště a také tu najdete antický amfiteátr. Dále tu najdete Archeologické muzeum. Vagis muzeum najdete ve vesnici Potamia a je věnováno zdejšímu sochaři. Tyto pamětihodnosti rozhodně stojí za vidění.

Oslňující krása bílého mramoru

Ovšem nejde jenom o spoustu rostlin, keřů a zelenajících se stromů. Kromě toho tu narazíte i na opravdu romantické výjevy jako jsou nádherné písečné pláže a průzračné moře. Místo ještě ozvláštňují například bílé mramorové lomy, které jsou zvlášť působivé. Máte-li rádi bílý mramor, navštivte galerii na pláži Metalia, kde jsou krásná díla z bílého kamene a mramoru. Vypadá to velmi působivě. Díky tomu je Thassos velkým lákadlem pro turisty, protože zdejší scenérie jsou opravdu velmi působivé. Spousta lidí také velmi dobře ví, že Řecko je kolébkou antické historie, a proto se zde nachází spousta antických pamětihodností.

Nejkrásnější řecký ráj

Každý ví, že řecké ostrovy mají co nabídnout a tento se považuje rozhodně za jeden z nejkrásnějších. Ne nadarmo se nazývá třeba jako perla Egejského moře. Počasí je příjemné, léto tu bývá horké, ale na druhou stranu také chladnější než v jiných řeckých lokalitách. Zimy bývají vlhké, ale mírné.

I když je ostrov hornatý, je skutečně mimořádně bohatý na zeleň, rostou tu třeba krásné borovice a olivovníky a spousta vinic. Typickým zdejším produktem je med. Milovníci fauny budou také potěšeni. Narazíte na dravé ptáky jako třeba jestřáby, sokoly,sovy, racky, spoustu hadů, ještěrek nebo želv. Poblíž vesnice Maries najdete jezero, které je krásné, nechybí ani vodopád.

Spoustu nádherných pláží

Jaké zdejší pláže mají turisté nejraději? Například jedno z nejmilovanějších letovisek je Alyki. Nabízí tyrkysovou vodu a bílé pláže. Prudký vstup do vody poskytuje Astris. Tato písčitá pláž je ideální pro příznivce vodních sportů. Lákavá je Limenaria a také Chrissi Amoudia. Něco pro sebe tu najdou i neplavci a začátečníci v plavání. Jde o pláž Metalia, která se svažuje mírně, takže poskytuje dostatek prostoru, kde ještě stačíte. Na Livadi se často kempuje, Makriamos má jemný písek a v okolí zeleň. Mezi oblíbené pláže patří také Paradise, Pefkari má spoustu oblázků a žije to tu hodně v noci, protože tu rádi pobývají mladí. Malá pláž je Rossogremos, hodně lidí chodí i na pláž Poto. Moc hezká je také pláž Stelakis.

Romantický příjezd

Jak se sem dopravíte? Letecky to bohužel nepůjde, protože na Thassosu se nenachází vůbec žádné letiště. Musíte tedy vzít zavděk lodí a trajektovými linkami. Odplouvají z pevninského přístavu v Kavale. Cesta trajektem je ostatně také romantickým zážitkem a takto vaše dovolená začne příjemným zklidněním v podobě plavby. Můžete pozorovat hejna racků a obdivovat nádhernou hladinu moře.

Na ostrově samotném se samozřejmě dá jezdit autem či na kole. Klidně můžete projet celý ostrov kolem dokola autem a zvládnete to za jediný den. Hlavní zdejší dopravní tepna totiž obkresluje pobřeží. Celkově má ostrov asi 379 km2 a pobřežní silnice je dlouhá přibližně 100 km, takže jeden den zde můžete vyhradit okružní cestě kolem pobřeží, stojí to za to.

Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů