Česká republika od 490 Kč
Zobrazit zájezdy

Nejlepší místa pro paddleboarding v České republice. Kam se vydat?

Nejlepší místa pro paddleboarding v České republice. Kam se vydat?

Vodní sport paddleboarding lze provozovat v podstatě na každé kaluži o rozměru alespoň 50x50 m. Na trénování otoček, nastupování a rychlých startů to bude bohatě stačit. My jsme pro vás ale vybrali místa, která jsou něčím zajímavá.

Proboštská jezera

Krásná lokalita kousek od Prahy s poměrně čistou vodou a hezky členitým pobřežím. Voda je klidná díky několika ostrůvkům a vzrostlým stromům. Průplavem můžete dopádlovat až na Labe. Místo je vhodné i pro naprosté začátečníky včetně dětí, kteří by se ale neměli pouštět na Labe, které zde poměrně „teče“. Přístup do vody je písčitý a na břehu je zázemí s toaletami a občerstvením. Parkuje se kousek od vody (GPS 50.202809, 14.654791).

Džbán Praha 6

Vodní nádrž nedaleko tramvaje a pro automobilisty s velkým neplaceným parkovištěm. Nástup na vodu je nejpohodlnější z pláže Koupaliště Džbán, kde naleznete občerstvení a Snowboardel paddleboard centrum, kde si můžete paddleboard zapůjčit, pokud si nepřinesete svůj. Nástup je možný i z „jižní pláže“, kde je ale větší hloubka, a tak není vhodná pro začátečníky a děti. Díky průtoku vody, který zajišťuje Litovický potok, je voda poměrně čistá po celou letní sezonu. Pozor na wakeový vlek, který se dá objet podél břehu.

Vraný – Praha

Krásný výlet se zajímavým výhledem na Zbraslav, Modřany, Chuchli a Braník. Místa, která znáte ze břehu, najednou vypadají úplně jinak. Dalším zpestřením je sportovní propust, kterou objedete modřanský jez. Před jezem je dostatečné značení, pokud se budete držet po levé straně, nemůžete ho minout. Doporučujeme jízdu v kleku.

Tato trasa kopíruje každoroční závod Českého poháru ČFSUP Vrané – Praha. Nástup přívoz Vrané nad Vltavou (49.941313, 14.389059) a cíl například u Freestyle parku Modřany (50.0136, 14.39737) nebo u Vodpočívárny (50.023647, 14.397490), kde je lepší výlez z vody. Tato trasa je vhodná pro středně pokročilé až pokročilé pádlery.

Berounka

Skoro celou Berounku kopírují koleje. Krásnou trasou je například ta z Roztok u Křivoklátu do Nižbora. Nástup je kousek od nádraží (GPS 50.023475, 13.874791) a pak pokračujete po proudu malebným údolím až do Nižboru. V Nižboru se dá parkovat buď u nádraží, nebo u BMX dráhy přímo u stánku s občerstvením, které určitě přijde vhod. Trasa je dlouhá 18 km a trvá přibližně 2,5 hodiny. Řeka teče příjemně a nejedná se o žádnou divočinu, přesto je vhodná spíše na allround boardy než na úzké raceboardy.

Přehrada Nechranice

WindSUP – tuto větrnou variantu paddleboardingu je vhodné provozovat na větších vodních hladinách, kde má vítr čas se ustálit. Centrem windsurfingu a windSupingu je v České republice přehrada Nechranice. Nejlepší přístup do vody je z kempu provozovaným Yacht Clubem Nechranice. Na jeho konci naleznete písčito-oblázkovou pláž s pozvolným vstupem do vody (GPS 50.356772, 13.398594). Ideálním směrem větru jsou všechny západní varianty. V létě dokáže překvapit i „termika“ za východu až jihovýchodu. Během léta je v provozu i vodní záchranná služba, která vás dotáhne na břeh v případě vašich neúspěšných pokusů.

Snad vám několik těchto tipů pomůže při plánovýní vašich paddleboardových zážitků.

Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů