Řecko od 2 699 Kč
Zobrazit zájezdy

Neobvyklé řecké pláže: Je libo opuštěný kousek země nebo svatební kapli?

Neobvyklé řecké pláže: Je libo opuštěný kousek země nebo svatební kapli?

Slunné Řecko, které vás zve do své pohostinné náruči, nabízí neuvěřitelných 16 tisíc kilometrů pobřeží. Nachází se na něm doslova stovky nejrůznějších pláží, které vás nadchnou. Abyste je všechny prochodili, na to by vám určitě nestačil jeden lidský život. Existují ale i takové, které si pozornost zaslouží o trochu více, než ty ostatní. Překvapí svou krásou.

Dokonalé soukromí

Možná se chcete vydat na dovolenou někam, kde se budete moci vykoupat v absolutním klidu a samotě. Nenávidíte totiž davy lidí, a když spatříte pláž, kde je hlava na hlavě, raději se otočíte a jdete pryč. Světe div se, i v turisticky velmi oblíbeném Řecku najdete pláže, které budete mít sami pro sebe a to dokonce i během letní sezóny. Najdete je například na řeckém ostrově Samos.

Mikro Seitani se velmi důmyslně ukrývá v přírodním parku v severozápadní části ostrova. Nepřiplouvají sem lodě a nedojedete sem ani žádnou silnicí. Chcete-li se sem vydat, musíte po svých a potrvá to asi hodinu pochodu, naštěstí ale krásnou přírodou. Opuštěnost si ale vybírá svou daň – nenajdete zde žádné stánky s občerstvením ani plážový servis v podobě slunečníků a lehátek, takže si musíte vzít vlastní osušky na ležení. Tahle pláž má i o něco větší, ale stejně zastrčenou sestřičku zvanou Megalo Seitani – sem už na rozdíl od Mikro Seitani občas někdo zavítá a návštěvnost je tedy vyšší.

Líbánky v zátoce svatého Pavla

Chcete na svatební cestu k moři? Vydejte se na Rhodos, tady najdete opravdový skvost. Romantici budou zářit nadšením z nádherného oblázkového povrchu a sytě modré laguny. Máme na mysli pláž v zátoce svatého Pavla nedaleko pradávného městečka Lindos. Je jako stvořená pro líbánky. Prakticky ji uzavírají skály, takže rozhodně nehrozí, že byste se tu setkávali s davem lidí, který bude bezostyšně okukovat vaše projevy lásky. Voda je zde navíc opravdu průzračná. A bonus navíc. Toužíte-li po svatbě v cizině – poblíž této pláže je malá romantická kaplička, kde se také oddává, takže neváhejte.

Útočiště pro bohémy

Mladí, kteří si chtějí užít trochu nespoutané zábavy a bohémského života, mohou vyrazit na ostrov Kréta. Právě na něm se rozkládá pláž Matala. Z obou stran ji svírají skály, což jí dodává trošku dramatičnosti. Ovšem pověstná je hlavně svojí uvolněnou atmosférou, která se s ní táhne od 60. let 20. století. Tehdy zde našla útočiště komunita hippies k velké nelibosti místních lidí. Sice se jim podařilo květinové děti nakonec vyhnat pryč, ale bohémský život odsud nevymizel. Proto se tento kousek mořského ostrovního pobřeží stal tak trochu kultovním a láká hlavně mládež. Dlužno dodat, že to tady vypadá opravdu hezky, koupání je velmi příjemné a voda čistá a teplá. Lidi to sem ostatně táhlo odjakživa, býval zde přístav už v dávných dobách minójské civilizace.

Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů