Česká republika od 440 Kč
Zobrazit zájezdy

Reje nadpozemských bytostí: Kam se letos vydat za Mikuláši, čerty a anděly?

Reje nadpozemských bytostí: Kam se letos vydat za Mikuláši, čerty a anděly?

Prosinec s sebou každoročně přináší samozřejmě i mikulášskou nadílku. Ulice se 5. prosince zaplní čerty a anděly, kteří tvoří věrný doprovod Mikuláše, muže s bílými vousy a berlou, který dává hodným dětem sladkosti. Děje se tak na paměť mimořádně štědrého biskupa Mikuláše, který působil v maloasijské Myře do své smrti roku 345. Oslava jeho svátku se stala krásnou tradicí. I u nás narazíte v podvečer na spousty andělských i pekelných bytostí doprovázejících štědrého světce. Kam se za nimi vydat?

Na lodi vás čerti neseberou

Kdo bude 5. prosince 2017 v Praze, může se zúčastnit akce Čerti na Čertovce. Zdivočelá čertovská cháska zaplní břehy řeky a o zábavu nebude nouze. Ovšem kdo se vydá na plavbu po Čertovce, bude před pekelníky v bezpečí. Nejvíce se tu vyřádí děti.

Na Kampě na Malé Straně se tou dobou bude slavnostně rozsvěcet vánoční strom a nebude u toho chybět průvod Mikulášů, čertů a andělů, takže podvečerní procházka metropolí kolem 17 hodiny bude zcela určitě bohatá na zážitky. Můžete se pak z Malé Strany přesunout na Staroměstské náměstí, kde samozřejmě také proběhne mikulášská krampusácká nadílka plná soutěží a překvapení.

Řádit se bude v Chebu i v Ostravě

Na čerty ale samozřejmě nemá doménu jenom Praha. Správný čertovský rej si užijete třeba také v Chebu, a to 5. prosince od 16.00 hodin. Nebude chybět pohádka i soutěže. Na Mikulášské řádění se potom připravuje Ostrava, kde v Hotelu ParkInn proběhne odpoledne plné soutěží a Mikuláši nebudou chybět.

V některých městech v ten Mikulášové obsadí dokonce i dopravní prostředky. Můžete se tak těšit na Mikulášskou tramvaj v Mostě, Mikulášský autobus v Chrudimi, nebo Mikulášský trolejbus v Ústí nad Labem.

Prohlídky s nadpozemskými bytostmi

Čerty a anděly se to bude hemžit i na některých historických památkách. Třeba v kutnohorském Vlašském dvoře vás do tajů mincovny a Muzea pověstí, duchů a strašidel zasvětí právě nadpozemské bytosti. Přesvědčíte se, že čerti existují – budou vás přímo provádět. Ve Valašském muzeu v přírodě zase zažijete 5. 12. 2017 Mikulášský podvečer. Dozvíte se, jak se kdysi na Mikuláše nadělovalo na Valašsku.

Pekelníci obsadí sklep

Na Mikuláše se můžete těšit i na zámku Lnáře nebo Smiřice. V Litomyšli bude pekelníkům patřit rovnou celé zámecké sklepení. Do Třebechovic pod Orebem dorazí Mikuláš přímo v kočáře taženém koňmi. A aby toho nebylo málo, někde uspořádají Mikuláši, čerti a andělé přímo slet – stane se tak v Litovli, nebeské setkání proběhne pro změnu v Klatovech. Zkrátka a jednoduše Mikulášské a čertovské průvody se konají na mnoha místech České republiky, zpravidla ve všech větších městech na nějakou 5. prosince v odpoledních a večerních hodinách narazíte.

Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů