TOP 10 filmů o cestování, které probudí vaši touhu po dobrodružství

TOP 10 filmů o cestování, které probudí vaši touhu po dobrodružství

Cestujete rádi a už nevíte, kde čerpat inspiraci pro další cesty? Vyzkoušejte naše tipy na skvělé cestovatelské filmy, které ve vás dozajista probudí chuť cestovat a poznávat nové kouty světa.

Útěk do divočiny

Neuvěřitelný příběh špičkového studenta, který se odmítá začlenit do běžného konzumního života. Místo toho se vzdává všeho, co má, a vyráží za svým snem na Aljašku. Cestou potkává mnoho lidí a seznamuje se s jejich životními příběhy. Úchvatná příroda Aljašky a inspirativní příběh mladého snílka, který je navíc podle skutečné události, se vám jistě vryje nesmazatelně do paměti. Jedná se totiž o snímek, který nám ukazuje, co je v životě opravdu důležité.

Amélie z Montmartru

Krásný příklad francouzského filmu, jenž vás zavede na nejatraktivnější místa Paříže. Pokud jste se do teď úspěšně vyhýbali návštěvě tohoto romantického města, tak po zhlédnutí tohoto filmu si sem jistě budete chtít naplánovat nejeden výlet. Mladá Amélie, která v dětství přišla o matku, se jako dospívající dívka snaží měnit životy lidí kolem sebe k lepšímu. Přes to všechno však trochu zapomíná na svůj život, až se jednoho dne rozhodne udělat samotě přítrž. Snímek je podbarven krásnou hudbu, která mu dodává to pravé kouzlo.

Divočina

Příběh o ženě, která se rozhodla zdolat legendární Pacifickou hřebenovku ve Spojených státech amerických, dlouhou neuvěřitelných 4 270 km a sahající do nadmořské výšky až 4 000 m n. m. Tato trasa se řadí k jedněm z vůbec nejnáročnějších. Jedná se o příběh o hledání sebe sama, snaze urovnat si znovu život a zotavit se z mnohých životních příkoří. Překrásná americká příroda, složitá životní situace a obrovské odhodlání překonat se, dělá z tohoto filmu skvělou podívanou a může inspirovat nejednoho člověka k podobné výpravě.

Ztraceno v překladu

Nádherný film, který ukazuje zábavnou, ale i neočekávanou stránku cestování ve zcela nové zemi. Tento film je o mnoha náhodných setkáních a zážitcích, které s vámi zůstanou ještě dlouho poté, co se vrátíte domů. Sledovat v něm můžete okouzlující milostný příběh bez zbytečných klišé a povrchností. Způsob, jakým se dva ztracení lidé naleznou ve světě neznámých znaků a podivných mravů, je jednoduše skvostný. Tokio, kde se příběh odehrává, je městem mnoha tváří a především pro Evropany je každá jeho tvář něčím unikátní, okouzlující a zajímavá.

Půlnoc v Paříži

Půlnoc v Paříži není tradičním cestovatelským filmem a pravděpodobně není filmem pro každého, ale pokud máte rádi tvorbu Woodyho Allena, Paříž a umělce, budete ho milovat. Jedná se o fantaskní příběh, jenž vás zavede do Paříže ve dvacátých letech. Hlavní hrdina se ocitá ve světě, který jako by neobýval nikdo jiný než významní doboví umělci. Setkává se například s Hemingwayem, Dalím nebo Picassem. Ruku na srdce, kdo z nás někdy nezatoužil žít v jiné době?

Pouť

Pouť je velice emotivní a inspirativní příběh otce, který se vydává do zámoří, aby získal ostatky svého syna, který zemřel v bouři při zdolávání poutní stezky Camino de Santiago ve Španělsku, známé též jako Svatojakubská cesta. Na počest jeho památky se rozhodne za svého syna pouť dokončit. Kromě samotného příběhu si divák užije i krásnou krajinu. Film jen potvrzuje již známou věc, že důležitá je cesta, ne cíl.

Jíst, meditovat, milovat

Nechte se zavést do tří úžasných zemí a poznejte jejich krásy spolu s Elizabeth, hlavní hrdinkou filmu, která má na první pohled dokonalý život, ale uvnitř cítí, že není šťastná a je spíše zoufalá. Rozhodne se tedy vydat na roční pouť kolem světa. Nejdříve zavítá do Itálie, kde se učí italsky a poznává místní výbornou kuchyni. Druhou překrásnou zemí je Indie. Tam se oddává meditacím a pokouší se nahlédnout do tajů pokory a odpuštění. Poslední zastávkou je ostrov Bali v Indonésii. A co zde nalezne? Vytoužený smysl života – lásku. Tento snímek je skvělou volbou pro každého, kdo má rád překrásnou přírodu, rád poznává cizí kulturu a má rád romantické příběhy.

Pod toskánským sluncem

Romantická komedie, která vás zavede do kouzelného Toskánska v Itálii. V příběhu se setkáte s mladou spisovatelkou Frances Mayesovou, která žije v San Franciscu. Poté, co její manžel požádá o rozvod a ona díky tomu přijde o svůj dům, dostává nabídku jet do Toskánska na dovolenou. Přes počáteční odmítavý postoj nakonec souhlasí a italské Toskánsko si naprosto zamiluje a rozhodne se zde koupit zchátralou vilu, kterou začne rekonstruovat. Poznává nové přátele, lásku a znovu získává ztracené sebevědomí.

Vzpomínky na Afriku

Ačkoliv se jedná o starší film, pro svůj příběh a herecké výkony si rozhodně zaslouží být na tomto seznamu. Mladá spisovatelka Karen odjíždí do Afriky, aby unikla zklamání a smutku z nešťastné lásky. Manželství, které zde uzavře, je ale jen dočasným kompromisem. Afrika ji naštěstí zaujme a vynahradí jí alespoň zčásti nepodařený soukromý život. Jako nepříliš šťastně vdaná se Karen zamiluje do dobrodruha. Když později musí prodat plantáž s domem a její milenec zahyne při pádu letadla, opouští natrvalo svůj druhý domov a vrací se do Dánska. Romantický příběh natočil známý režisér Sydney Pollack.

Stopy

Mladá cestovatelka a spisovatelka Robyn Davidson se rozhodla vydat na dobrodružnou cestu dlouhou 2 700 km, od které ji každý na počátku odrazoval, a to pouze ve společnosti svého psa a čtyř nevyzpytatelných velbloudů. Dobrodružná výprava vede od města Alice Springs v Austrálii k Indickému oceánu. Celý příběh je založen na reálné skutečnosti a zajímavostí je, že autorka knižní předlohy nikdy netoužila po popularitě, ale chtěla cestu podniknout sama pro sebe. Díky nedostatku financí, ale požádala o pomoc National Geographic, což způsobilo vlnu mediálního zájmu o její příběh.

BONUS: Baraka – Odysea země

Posledním filmem, který se od výše zmíněných výrazně liší, je doslova dechberoucí přehlídka různorodých přírodních a kulturních krás planety Země, ale i důsledků lidského konání. To vše doplněné o skvělou hudbu, která dokonale dokresluje každou scénu, kterou ve filmu můžete vidět.

Tak by se dal v jednoduchosti popsat film Baraka – Odysea země. Opice u horských pramenů, různé náboženské obřady, zatmění slunce, domorodé kmeny, život v rušných velkoměstech – to je jen zlomek toho, o čem film pojednává. Ačkoliv zde nezazní ani jedno mluvené slovo, zanechá ve vás jistě nesmazatelnou stopu. V klidu se usaďte a vychutnejte si jedinečnou atmosféru záběrů, které byly natočeny ve 25 zemích světa na šesti kontinentech naší planety.

Máte nějaké své oblíbené filmy o cestování? Podělte se o tipy a inspirujte tak ostatní cestovatele.

Komentáře

Gustawka
nová členka
Gustawka
před 5 lety
Gustawka
před 5 lety

musím se podívat

Cleopatra
stálá členka
Cleopatra
před 5 lety
Cleopatra
před 5 lety

Mamma Mia a Řecko

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů