Mykonos od 17 649 Kč
Zobrazit zájezdy

Užijte si svou řeckou dovolenou na krásném Mykonosu

Užijte si svou řeckou dovolenou na krásném Mykonosu

Ráj v Egejském moři, to je ostrov Mykonos. Najdete ho v souostroví Kyklady, kam mimo jiné patří také Santorini. Okouzlí vás jeho pobřeží s množstvím zálivů a zátok, pláže různých barev, antické památky i bohatý noční život. Jeho symbolem jsou i roztomilé bílé větrné mlýny.

Mykonos: Skvělá destinace pro surfaře

Pro ostrov Mykonos je typický spíše kamenitý a hornatý povrch, vlhkost zde totiž není příliš vysoká, a tak se bohužel nejedná o zelenou oázu. Přesto tu panuje velice příjemné klima. Na ostrovní pevnině o rozloze 86 km² prší minimálně, a tak se nemusíte bát, že by vám svatý Petr z nebe zkazil váš vytoužený odpočinek. Často zde ale vanou větry, což určitě nadchne hlavně surfaře, pro ně je zdejší pobyt ideální dovolená. Jak se sem dostat? Letecky z Atén, nebo trajektem z Pirea a Rafiny.

Historie se píše už pět tisíciletí

Nesmíme zapomenout, že antické Řecko nabízí celou řadu historických památek a Mykonos v tomto ohledu rozhodně není výjimkou. Historie se zde začala psát už někdy ve 3. tisíciletí př. n. l. Nestačí-li vám k obdivu půvabné bílé domečky hlavního města ostrova, chodníky s kamennými mozaikami a přístav zvaný malé Benátky, můžete se vydat lodí severozápadně od ostrova. Připlujete zde k malému ostrůvku Delos. Má sice pouhé 4 km², za to ale doslova přetéká archeologickými vykopávkami – je to jedno velké muzeum. Komu se ale nechce na loď a raději zůstane na pevnině, může si prohlédnout třeba zbytky středověkého hradu Kastro, nebo zavítat do klidu a ticha některého ze stovek zdejších kostelů.

Pulsující noční život

Samozřejmě najdete na Mykonosu i krásné pláže. Jih, jihozápad a jihovýchod je jimi doslova posetý. Pulsujícím centrem se stává v létě pláž Paradise. Její výbava je špičková a noční život se zde plynule přehoupne do rána. Super Paradise je potom oblíbenou destinací lesbiček a homosexuálů. Pláž Elia se pyšní tím, že je na ostrově vůbec nejdelší a návštěvníkům nabídne jemný písek. Za pozornost ale stojí i Platis Yialos a také Psarou, na níž si libují i celebrity.

Pláže: Zlatavý písek a průzračně čistá voda

Jednou z oblíbených pláží je Kalafati, která poskytuje hebký písek a pozvolný vstup do křišťálově čisté vody. Nabízí proto ideální odpočinek a slunění pro rodiče s dětmi, ovšem na své si zde přijdu i milovníci vodních sportů. Další příjemnou pláží poskytující poležení ve zlatavém písku je Panormos. Na severu ostrova pak narazíte na proslulou pláž Fokos v zálivu Myrsini. I zde se pyšní průzračnou vodou. Jde ale samozřejmě jenom o střípky z těch nejslavnějších pláží. Ve skutečnosti je zde míst ke koupání mnohem více a právě jemný zlatavý písek a čistá voda je jednou z deviz tohoto ostrova. Ostatně řecké ostrovy jsou proslulé právě kvalitou koupání.

Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů