Česká republika od 490 Kč
Zobrazit zájezdy

V psovi, sudu nebo houbě. Netradiční ubytování lze najít i v Česku

V psovi, sudu nebo houbě. Netradiční ubytování lze najít i v Česku

Lidská kreativita nezná mezí, a tak už dnes není problém přespat například v sudu, psovi nebo v korunách stromů. Takové možnosti mají turisté nejen různě ve světě, ale také v Česku. Poznejte leckdy trochu výstřední typy ubytování, které nadchnou jak děti, tak i dospělé.

Zabydlete se v psovi

Atypické ubytování pro milovníky psů nabízí Dog Bark Park Inn v americkém státě Idaho. Bydlet zde můžete v hotelu ve tvaru obřího bígla. Pes je devět metrů vysoký a přezdívá se mu Sweet Willy neboli Sladký Willy. Pohodlně tady mohou přespat až čtyři osoby, do objektu se vchází psí nohou, koupelnu najdete v psí tlamě, v hlavě zase útulný pokoj. Za noc tu zaplatíte něco kolem 2 000 Kč, což je vzhledem k bizarnosti ubytování celkem málo.

Vyzkoušejte lůžko v iglú

Chtěli byste zkusit bydlet jako Eskymáci? Přijde vám to příliš komplikované, ale přesto vás láká drsná příroda, divoká zvířata a polární záře? Vyzkoušet můžete například finský hotel Kakslauttanen, který disponuje nádherným ubytováním přímo v srdci přírody, a to v průhledných iglú, ze kterých budete mít polární záři jako na dlani. Navíc po celou dobu můžete zůstat v teplé posteli s čajem v ruce.

Spusťte kotvy pod hladinu

V dnešní době se už po celém světě dají najít hotely, které vám nabídnou výhled do podmořského světa přímo z ložnice. K nim patří třeba Resorts World Sentosa v Singapuru, kde najdete hned 11 domů, ze kterých je výhled do obrovského akvária s 40 000 mořskými rybami. Stejně neuvěřitelný pohled se vám naskytne také v hotelu Atlantis, The Palm v Dubaji, kde můžete prosklenou stěnou ložnice pozorovat 65 000 podmořských živočichů. Jestli jednoduše milujete moře a toužíte po jedinečném zážitku, nebudete litovat.

Přespěte v sudu

Kvalitní dřevěné sudy skrývají překvapivě místo tisíce litrů alkoholu nádherné a propracované interiéry. Máte pocit, že se nevejdete? To je omyl, sudy bývají dlouhé několik metrů! Dovnitř se tak pohodlně vejde nejen manželská postel, jídelní kout, splachovací záchod, ale i sprchový kout. Konkrétně tyto ubytovací sudy se nacházejí v areálu Vigvam resort v Němčicích u Kolína. Podobné ubytování však nabízejí i další areály v Česku.

Nocujte v pohádkové chaloupce

Máte malé děti? Pak určitě navštivte pohádkovou vesničku Podlesíčko, která nabízí ubytování doslova jako v pohádce. Přespat tak můžete například v domečku u sedmi trpaslíků, v domečku u Budulínka, chaloupce u Karkulky, nebo ve vykotlaném pařezu Křemílka a Vochomůrky. Ve vyhrazené dny se můžete ve vesničce zúčastnit zábavného pohádkového programu pro děti i rodiče. Pohádkovou vesničku lze navštívit i mimo program, ale pouze po zakoupení vstupenek na recepci hotelu Podlesí.

Prožijte noc v houbě

Pro rodiče malých dětí máme ještě jeden tip – šmoulí vesnici v areálu Hotelu Jesenice. Neobvyklé nocování v houbách bude skvělým zážitkem nejen pro malé caparty, ale také pro dospělé. Ti navíc ocení krásnou přírodu nedaleko Jesenice u Rakovníka. Každá houbička je samostatná vilka o dvou patrech, kdy je ve spodním patře manželská postel, v horním patře další 2 až 3 postele.

Ustelte si v korunách stromů

Máte rádi nocování ve stanu nebo pod širákem? A co to tentokrát pojmout trochu luxusně?  Slyšeli jste už o stromových domech? Krásné bydlení hned pod korunami stromů můžete najít například v treehouse pod Ještědem. Dům je prostorný a kromě vnitřních prostor si užijete také velkou terasu s výhledem do zeleně. Venku na vás čeká ohniště, venkovní toaleta a sprcha. Další stromové domy najdete také na Šumavě nebo v Chotýšanech v okrese Benešov. Bydlet v takovém místě je zážitek na celý život.


Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů