Itálie od 527 Kč
Zobrazit zájezdy

Vyjeďte si za dobrým jídlem: Zájezdy výhradně pro mlsné jazýčky

Vyjeďte si za dobrým jídlem: Zájezdy výhradně pro mlsné jazýčky

Lidé mají různé cestovatelské priority. Někoho baví hory, jiného koupání, třetí vyráží za památkami. Existuje také početná skupina lidí, kteří cestují za gastronomickými zážitky. Mlsné jazýčky se ženou poznávat nové kultury. Ostatně říká se, že dobré jídlo lidi sbližuje a poznávání cizích kultur přes kuchyni je zajímavým zážitkem. Kam vyrazit naplnit svá břicha?

Objevujte Toskánsko i Neapoli

Ať už se vydáte kamkoli, i když jedete k moři nebo na túry do hor, vždy stojí za to navštívit místní hospůdky a ochutnat nějaké speciality typické pro region, do kterého jste se vydali. Jedině tak bude váš zážitek z dané země dokonalý po všech stránkách. Jde totiž o to poznat kulturu země, v níž jste strávili svůj pobyt. Místní kuchyně je přitom zajímavým zážitkem.

Určitě nejedete třeba do slunné Itálie proto, abyste si tam v hotelu poroučeli svíčkovou a divili se, že ji neumí – to je lepší zůstat doma. Přijeli jste přece poznávat nové a italská kuchyně stojí za to. Nádherné a plné kulinářských zážitků je například Toskánsko a oblast Chianti (znalci správně přitakávají, ano Chianti je skvělé víno). Samozřejmě nechybí ochutnávky vín. Na pravou pizzu si zase můžete zajet do Neapole. Údajně vznikla právě tam jako jídlo pro chudé. Kdo má rád pálivější jídla, měl by se zastavit dole v Kalábrii nebo na Sicílii, tam také narazí na skvělé dezerty s pistáciemi a rozinkami.

I malé bistro v Bangkoku uspokojí vaše chuťové pohárky

Spousta lidí si také zamilovala exotiku a neváhá se za ní vypravit i na druhý konec světa. Thajská kuchyně je pro mnohé fascinující. Je totiž lehká, plná zeleniny a velmi pestrá, absorbovala spoustu vlivů. Je libo pikantní voňavou nebo raději sladkou rýži? Tak grilovat kuřecí maso také umí málokde. Chutné jsou i koláčky z rýže s melounovou šťávou. V Thajsku můžete jíst jednoduše, ale také si vychutnat i večeři o několika chodech. V Bangkoku, Krabi nebo Phuketu je nejlepší zastavit se v místních podnicích. Často se tam najíte velmi levně a kvalitou jídla budete překvapeni.

Vzhůru za michelinskou hvězdou

Vděčným tématem cestování jsou Michelinské restaurace. Můžete se tak vydat přímo za konkrétním gastronomickým zážitkem podle vašich preferencí. Vyberete si zemi, město, restauraci. Příjemnou tečkou za pobytem v Paříži může být právě návštěva jedné z ohvězdičkovaných restaurací, najdete jich zde docela velký počet. Ostatně gurmánské zájezdy do Francie jsou velmi oblíbené, jejich cílem často bývá Burgundsko nebo Provence, ale i kraj Champagne. Ve Španělsku zase najdete restaurace s hvězdičkou v San Sebastianu a okolí, zdejší lokalita se považuje za centrum španělské gastronomie. Na chutné jídlo narazíte ale i v sousedním Rakousku, ve Vídni najdete hned pět oceněných restaurací.

Omyl je myslet si, že michelinské restaurace jsou jenom luxusem pro bohaté snoby. Mezi oceněnými už jsou třeba i vesnické hospody nebo také malá bistra, například v Singapuru získala ocenění dvě bistra, kde se v přepočtu najíte za pár korun.

Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů