Benátské gondoly sníží kapacitu a zdraží. Na vině je nadváha pasažérů

Benátské gondoly sníží kapacitu a zdraží. Na vině je nadváha pasažérů

Plavba v gondole po některém z kanálů v Benátkách je opravdovým zážitkem. Nyní však budou muset turisté sáhnout při projížďce o něco hlouběji do kapsy, protože jedna loď bude smět nově vézt maximálně pět pasažérů místo dřívějších šesti. A nejedná se o povinný sociální distanc, který vyvolal změnu, za vše může průměrná váha turistů.

Asociace gondoliérů nová pravidla zdůvodnila obavami o bezpečnost, protože podle ní turisté často trpí nadváhou a přetíženým gondolám pak hrozí potopení.

„S turisty z některých zemí to je, jako bychom nakládali do lodě bomby. Když jsme plní, tak se trup potopí a dovnitř se dostane voda. Vyplout s více než půl tunou masa na palubě je nebezpečné,“ řekl deníku La Repubblica Raoul Roveratto z gondoliérské asociace.

Jedna jízda gondolou stojí 160 EUR a snížení maximálního počtu pasažérů bude znamenat, že jedna jízda bude pro každého zájemce o něco dražší.

Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů