Bouře Sabine zasáhla Evropu. V noci a v příštích dnech dorazí i do ČR

Bouře Sabine zasáhla Evropu. V noci a v příštích dnech dorazí i do ČR

Orkán Sabine během dnešního dne pustošil Británii a Německo. Ve Velké Británii byla kvůli orkánu omezena doprava, na některých místech Anglie způsobila bouře doprovázená prudkými lijáky záplavy. Na mnoha letištích v Německu ruší lety a dopravci stahují vlaky i trajekty. Cestující by si u svých leteckých společností měli zkontrolovat zda jejich let startuje podle plánu. Na dotčená letiště by se cestující raději neměli ani vydávat, své lety si mohou bezplatně zarezervovat na jiný termín.

I Česká republika se na bouři připravuje. Podle odhadů by měla dorazit již během dnešní noci a v průběhu celého pondělí. Nejvyšší stupeň nebezpečí je vyhlášen pro Prahu, Středočeský kraj, Jihočeský kraj, Plzeňský kraj, Karlovarský kraj, Ústecký kraj, Liberecký kraj, Královéhradecký kraj, Pardubický kraj a kraj Vysočina.

Epidemie koronaviru mapa 2020
Výstraha ČHMÚ o hrozícím nebezpečí orkánu Sabine v České republice

Podle meteorologů dosáhne vítr na horách síly orkánu, tedy rychlosti větší než 118 km/h. Hasiči doporučují, aby si lidé dostatečně nabili své mobilní telefony, zabezpečili veškeré volné předměty na zahradách, připravili baterky a svíčky pro případ výpadku proudu, na delší cesty si s sebou vzali dostatek tekutin, potravin a také léky, které užívají. Lidé by si také měli dávat pozor na padající kusy střech, stromy a větve a také na padající elektrické vedení. V případě nouze volejte 112.

Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů