Itálie od 355 Kč
Zobrazit zájezdy

Nejznámější italská pláž La Pelosa zavede vstup pouze na vstupenky

Komentáře 0 komentářů
Nejznámější italská pláž La Pelosa zavede vstup pouze na vstupenky

Jedna z nejznámějších italských pláží Spiaggia della Pelosa, ve městě Stintino na Sardinii, zvažuje od léta roku 2020 zavést vstup pouze na vstupenky, ve snaze ochránit křehký ekosystém.

Díky jemnému bílému písku a křišťálově čisté vodě běžně přiláká během jednoho letního dne až 6 000 lidí.  Po zavedení vstupu na vstupenky je v plánu omezit počet návštěvníků pouze na 1 500 denně. Děti nebudou počítány. Vstupní poplatek bude přibližně 4 eura a měl by sloužit na údržbu pláže. Starosta města Stintina také uvedl, že by rád docílil toho, aby turisté, kteří zde budou na týdenní dovolené, navštívili pláž maximálně 2–3×.

Nově zde platí také zákaz ležení pouze na ručnících bez rákosových podložek nebo prostěradel. A rovněž i zákaz kouření, který se již rozšířil i na více italských pláží.

Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů

    Přečtěte si další informace

    V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

    Zobrazit všechny průvodce