Německo zařadí ČR na seznam oblastí s mimořádně nakažlivou variantou viru

Německo zařadí ČR na seznam oblastí s mimořádně nakažlivou variantou viru

Podle informací z Asociace cestovních kanceláří ČR Německo zařadí Českou republiku na seznam oblastí s mimořádně nakažlivou variantou viru a to od neděle 14. února 2021. Prozatím v tuto chvíli nemáme více informaci, německé úřady a zemské vlády (Bavorsko, Sasko) v nejbližší době finalizují podmínky a po zveřejnění budou okamžitě publikovány na webu MZV.

Aktualizace podmínek ke 14. 2. 2021:

Podmínky pro vstup a tranzit

 • před vstupem do Německa je nutná elektronická registrace na www.einreiseanmeldung.de
 • při vjezdu do Německa bude vyžadován negativní PCR nebo antigenní test, ne starší 48 hodin od odběru s výsledkem v německém nebo anglickém jazyce

Cestující podléhají karanténním opatřením cílové spolkové země, ty jsou specifikovány zde. Obecně musí podstoupit 10, případně 14 denní karanténu, kterou zpravidla nelze zkrátit ani po 5 dnech na základě předložení druhého negativního testu. Zároveň by cestující měl mít závažné důvodu pro cestu:

 • má-li cestující na území Německa pobytové oprávnění
 • jedná-li se o německého občana a jeho nejbližší rodinné příslušníky
 • cesty z humanitárních důvodů (pohřeb nejbližšího příbuzného, přítomnost otce při narození vlastního dítěte, cesta blízkých příbuzných v případě, že dojde ke krátkodobému výpadku péče o nezletilé dítě), resp. v humanitárních případech, hrozí-li nebezpečí na zdraví a životě
 • jedná-li se o osoby pracující v přepravě (silniční, železniční, letecké nebo lodní) zboží
 • jedná-li se o osoby pracující v oblasti zdravotnictví a soc. péče
 • jedná-li se o cesty v případě lékařského zákroku, jehož odložení by mělo za následek zdravotní komplikace (v  tom případě mohou cestovat dotyčná osoba a jedna blízká osoba jako doprovod)

Výjimka z karantény

 • osoby, které do Německa cestují z pracovních důvodů, aby přepravily přes hranice zboží nebo náklad po silnici, železnici nebo letecky (v případě pobytu na území Německa méně než 72 hodin a za dodržení ochranných a hygienických opatření)
 • pendleři, kteří pracují v oblasti zdravotnictví nebo pečovatelských službách (tito musí splňovat karanténní nařízení dané spolkové země)
 • v individuálních případech může místně příslušný úřad rozhodnout od upuštění od karantény

Dále se zakazuje přeprava osob hromadnou dopravou, které nemají pobytové oprávnění na území Německa, a které pobývaly v posledních 10 dnech v zemích zařazených na seznamu rizikových zemí s mutujícím virem.

Zdroj MZV.

Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
  Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů