Pařížský Louvre otevírá dlouho očekávánou výstavu Leonarda da Vinciho

Pařížský Louvre otevírá dlouho očekávánou výstavu Leonarda da Vinciho

Vydejte se do Francie a navštivte pařížské muzeum Louvre, které v těchto dnech otevírá dlouho očekávanou výstavu Leonarda da Vinci. Ta se uskuteční k pětistému výročí smrti tohoto slavného umělce a jejím cílem je především hlubší pohled do jeho pracovních metod.

Návštěvníci budou mít možnost vidět více než 160 renesančních kreseb, maleb a rukopisů, mezi nimiž jsou například i díla zapůjčená od královny Alžběty II. a Billa Gatese. Aby se Da Vinciho tvorba co nejvíce přiblížila lidem, jsou některé obrazy doplněny o infračervené reflektografie, které tak umožňují nahlédnout do procesu vzniku obrazu. Ty odhalují jednotlivé vrstvy obrazů, od náčrtů přes postupné změny až po výslednou malbu. Na závěr si pak každý může vyzkoušet virtuální realitu, která zajímavým způsobem přiblíží obraz Mony Lisy.

Expozice bude pro veřejnost otevřena od 24. října 2019 do 24. února 2020. Pro návštěvu je nutné zakoupit vstupenky v online předprodeji. V nadcházejících čtyřech měsících tak galerie očekává více než půlmilionovou návštěvnost.

Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů