Příjezdový formulář - povinnost vyplnit při cestách ze zemí s vysokým rizikem nákazy COVID-19 do ČR

Příjezdový formulář - povinnost vyplnit při cestách ze zemí s vysokým rizikem nákazy COVID-19 do ČR

Od pondělí 21. září 2020 byla zavedena povinnost vyplnit příjezdový formulář při cestách ze zemí EU s vysokým rizikem nákazy COVID-19 do ČR. Aktuální seznam zemí naleznete na stránkách MZCR, ty jsou označeny červenou barvou (k 24. 9. 2020 se jedná o Španělsko). Povinnost platí jak pro občany ČR, tak i pro občany z těchto zemí EU, kteří mohou do ČR cestovat i za účelem turismu.

Jak tedy postupovat při návratu z červených unijních zemí?

  • Před vstupem do ČR vyplnit online příjezdový formulář na prijezdovyformular.cz (pokud pobyt trval déle než 12 hodin v posledních 14 dnech).
  • Doklad o vyplnění formuláře je nutné předložit i při hraniční či pobytové kontrole (vytištěný nebo v elektronické podobě).
  • Do 5 dnů od vstupu na území České republiky se na vlastní náklady podrobit RT-PCR testu na přítomnost SARS-CoV-2 (pokud orgán ochrany veřejného zdraví v individuálních případech osob nerozhodl o jiných karanténních opatřeních). Neplatí pro osoby mladší 5 let a další. A o výsledku informovat příslušnou hygienickou stanici nejpozději do 7 dnů od příjezdu do ČR.
  • Nedojde-li k předložení výsledku testu do 7 dnů od příjezdu, budou nařízena karanténní opatření.

Další informace naleznete na webu mzcr.cz:

Komentáře

Lysahora
čerstvý příchozí
Lysahora
před 4 dny
Lysahora
před 4 dny

Dobrý den,všude píšete že před příjezdem do ČR musíme vyplnit formulář.Já například mám pouze tlačítový telefon.To si musím koupit chytrý telefon?Pro mne je to diskriminace
občanů.Budu se vracet ze Slovenska nevím jak dlouho tam budu.Jsem plně naočkován.
Co na to chytré hlavy. Malenovice 44 73911 Frýdlant nad Ostravicí

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů