Příjezdový formulář - povinnost vyplnit při cestách ze zemí s vysokým rizikem nákazy COVID-19 do ČR

Příjezdový formulář - povinnost vyplnit při cestách ze zemí s vysokým rizikem nákazy COVID-19 do ČR

Od pondělí 21. září 2020 byla zavedena povinnost vyplnit příjezdový formulář při cestách ze zemí EU s vysokým rizikem nákazy COVID-19 do ČR. Aktuální seznam zemí naleznete na stránkách MZCR, ty jsou označeny červenou barvou (k 24. 9. 2020 se jedná o Španělsko). Povinnost platí jak pro občany ČR, tak i pro občany z těchto zemí EU, kteří mohou do ČR cestovat i za účelem turismu.

Jak tedy postupovat při návratu z červených unijních zemí?

  • Před vstupem do ČR vyplnit online příjezdový formulář na prijezdovyformular.cz (pokud pobyt trval déle než 12 hodin v posledních 14 dnech).
  • Doklad o vyplnění formuláře je nutné předložit i při hraniční či pobytové kontrole (vytištěný nebo v elektronické podobě).
  • Do 5 dnů od vstupu na území České republiky se na vlastní náklady podrobit RT-PCR testu na přítomnost SARS-CoV-2 (pokud orgán ochrany veřejného zdraví v individuálních případech osob nerozhodl o jiných karanténních opatřeních). Neplatí pro osoby mladší 5 let a další. A o výsledku informovat příslušnou hygienickou stanici nejpozději do 7 dnů od příjezdu do ČR.
  • Nedojde-li k předložení výsledku testu do 7 dnů od příjezdu, budou nařízena karanténní opatření.

Další informace naleznete na webu mzcr.cz:

Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů