Španělsko od 557 Kč
Zobrazit zájezdy

Španělsko bude rizikovou zemí. Výjimku by měly dostat Kanárské ostrovy

Španělsko bude rizikovou zemí. Výjimku by měly dostat Kanárské ostrovy

České ministerstvo zdravotnictví zařadí Španělsko 24. srpna mezi rizikové země s výjimkou Kanárských ostrovů. Opatření by mělo být vyhlášeno v pátek v souvislosti s pravidelnou úpravou přehledu rizikových států. Pro české turisty to bude znamenat, že se po návratu ze Španělska budou muset prokázat negativním testem na covid-19, nebo podstoupit 14denní karanténu.

Kanárské ostrovy se budou snažit udržet turisty za každou cenu. Stanou se totiž prvním regionem Španělska, jenž nabídne domácím i zahraničním turistům uhrazení výdajů souvisejících s nákazou nemocí covid-19.

Podle informací z ministerstva zdravotnictví se za poslední týden ve Španělsku nakazili čtyři čeští turisté. Od začátku letních prázdnin bylo zaznamenáno sedm případů. Na seznamu rizikových zemí je v současné době pouze Rumunsko. Ministerstvo zdravotnictví již minulý týden zmínilo možnost, že ze seznamu bezpečných zemí mohou být vyřazeny země jako již zmíněné Španělsko nebo také Belgie, Bulharsko, Portugalsko či Švédsko. A to v případě, pokud dojde v zemích ke zhoršení epidemiologické situace.

Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů

    Přečtěte si další informace

    V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

    Zobrazit všechny průvodce