Většina českých ambasád v zahraničí bude znovu přijímat žádosti o víza

Většina českých ambasád v zahraničí bude znovu přijímat žádosti o víza

Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček rozhodl o tom, že od 1. srpna 2020 bude většina českých ambasád v zahraničí znovu přijímat žádosti o víza. Příjem žádostí však stále nebude v plném rozsahu. Petříčkovo rozhodnutí se bude týkat 74 z celkových 80 velvyslanectvi a generálních konzulátů.

Zaměstnanci ambasád budou víza přijímat v rozsahu stanoveném Ochranným opatřením Ministerstva zdravotnictví ČR. Jedná se například o víza za účelem sloučení rodiny, studia, pro rodinné příslušníky občanů ČR a pro zaměstnání v rámci Programů cílené ekonomické migrace.

„Po pandemii už na 16 zastupitelských úřadech v zemích, kde je nízké riziko nákazy, přijímáme žádosti o víza v plném rozsahu. Jedná se například o Jižní Koreu, Japonsko nebo Austrálii. Od 1. srpna 2020 zůstanou kvůli špatné epidemiologické situaci nadále uzavřeny pouze ambasády v Brazílii, Sao Paolu, Santiagu de Chile, Bogotě, Nur-Sultanu a Dillí,“ uvedl ministr Petříček. Kromě 16 úřadů, které přijímají žádosti v plném rozsahu, jich dalších 28 už nyní funguje v omezeném režimu. Jde například o úřady v Šanghaji, Ankaře nebo Kyjevě. Od 1. srpna přibydou další tři desítky, například v Moskvě, Káhiře a Manile.

Stěžejním předpokladem pro přijímání žádostí o víza je nyní dodržování všech hygienických opatření dané země. MZV bude všechna rizika spojená s částečným otevřením úřadů pro příjem víz vyhodnocovat vždy na začátku a v polovině měsíce, tedy zhruba jednou za 14 dní. Podrobné informace jsou dostupné na webových stránkách MZV v sekci „COVID-19 VÍZA“.

Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů