Bulharsko od 2 499 Kč
Zobrazit zájezdy

Dovolená v Bulharsku: Jaké cestovní dokumenty potřebujete?

Dovolená v Bulharsku: Jaké cestovní dokumenty potřebujete?

Potřebuji pas do Bulharska? Žádný strach, při cestě na slunné bulharské pláže vás nečekají žádná zvláštní omezení. Naprosto si zde vystačíte, stejně jako v ostatních zemích EU, s cestovním pasem nebo občanským průkazem.

Bulharsko na občanský průkaz? Ano, cestovní pas není nutný

Podmínky pro vstup jsou už několik let stejné a cestovní pas do Bulharska není třeba. Cestovat můžete jednoduše na občanku. Základní podmínkou je však platnost dokladu po celou dobu trvání pobytu v Bulharsku.

Pokud máte doklady propadlé a nemáte čas si je nechat prodloužit, hodit se vám bude tzv. rychloobčanka, kterou vám vystaví na počkání. I děti bez ohledu na věk musí mít zařízený vlastní cestovní doklad. Více informací najdete v článku o cestování s dětmi.

Cestovní pas není nutný ani v případě, že se chystáte do Bulharska autem. Občanka vám bude stačit při průjezdu všemi tranzitními zeměmi včetně Srbska. Aktuální a úplné informace v případě, že vaše situace není standardní, vám rádi poskytnou na Velvyslanectví Bulharské republiky i v dalších příslušných bulharských úřadech.

Co když v Bulharsku ztratím cestovní doklad?

Jestliže během pobytu ztratíte svůj cestovní pas nebo občanský průkaz, případně vám jej někdo odcizí, je nutné se obrátit na zastupitelský úřad ČR, který vám na základě policejního potvrzení vystaví nový cestovní průkaz. Bezpečně a bez problémů se tak po skončení dovolené vrátíte zpět do České republiky.

Telefonní čísla na české policisty sloužící ve smíšených hlídkách:

  • Primorsko: +359 884 549 431
  • Nesebar: +359 884 551 369

Pomůžou vám při řešení závažných situací, které budete hlásit na místní policii. Celé léto jsou na místě pro vás.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce