Černá Hora od 2 139 Kč
Zobrazit zájezdy

Cestovní doklady do Černé Hory

Cestovní doklady do Černé Hory

Chystáte se do Černé Hory a řešíte, jaké cestovní doklady musíte mít s sebou? Pak vás jistě potěšíme. Černá Hora uznává občanský průkaz jako cestovní doklad a pas ke vstupu do země není nutný. Pokud však cestujete s dětmi, kterým ještě nebylo 15 let, nezapomeňte i jim zařídit vlastní cestovní doklad.

Cestovní doklady pro dospělé

Přesto, že Černá Hora není členskou zemí EU, můžete do ní vstoupit pouze na základě platného občanského průkazu. Váš doklad však musí být platný minimálně po celou dobu pobytu v zemi. Vyvarujte se občanky s odstřiženým rohem, která může být v Černé Hoře považována za znak neplatnosti nebo poškození dokladu. Aktuální informace o podmínkách vstupu i pobytu vám poskytnou zaměstnanci Velvyslanectví Černé Hory se sídlem ve Vídni.

Cestování do Černé Hory s dětmi

Děti mladší 15 let mohou cestovat pouze na základě vlastního cestovního dokladu. Proto jim včas zařiďte OP nebo cestovní pas. Řadu dalších praktických informací jsme pro vás sepsali v článku o cestování s dětmi.

Co když cestovní doklad ztratím?

V případě, že na dovolené ztratíte cestovní doklad nebo vám jej někdo ukradne, situaci ihned nahlaste na nejbližší policejní stanici. Následně se obraťte na zastupitelský úřad ČR, kde vám vystaví dočasný cestovní doklad, na základě kterého se bez problémů vrátíte zpět do ČR. Lepší je ale cestovat s oběma dokumenty a každý mít na jiném místě.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce