Černá Hora od 1 470 Kč
Zobrazit zájezdy

Černá Hora 2020/2021 – měna, směnárny, bankomaty, ceny potravin a další tipy

Černá Hora 2020/2021 – měna, směnárny, bankomaty, ceny potravin a další tipy

Jaká se v Černé Hoře používá měna a kde najít bankomaty a nejvýhodnější směnárny? Máme pro vás důležité informace i řadu praktických tipů, které se vám budou na dovolené v Černé Hoře hodit.

Měna v Černé Hoře

I přesto, že Černá Hora není členskou zemí EU, platí se zde eury. Je to proto, že se zde dříve platilo německou markou, kterou později vystřídalo právě euro.

Směnárny a bankomaty

Cizí valuty je možné směnit ve směnárně, v bance nebo na poště. Vlastní směnárny provozují dokonce i některé hotely. Na nejvýhodnější směnu narazíte většinou v bankách a na poštách, kde si neúčtují žádnou provizi. Bankomaty najdete pouze ve velkých městech. Mimo turistická centra s nimi nepočítejte.

Bezhotovostní platby

Platba kartou je možná pouze v turistických oblastech a větších městech. Ani to však není 100% zárukou. Pokud se tedy chystáte pobývat v menších městech či vesničkách, zásobte se raději dostatečně hotovostí. Na některých místech akceptují platební karty Eurocard/Mastercard, Visa, Diners Club a American Express.

Ceny potravin

Ceny v Černé Hoře se v průběhu roku neustále mění. V turistických oblastech a během letní sezóny jsou vždy vyšší než mimo sezónu. Přesto jsou však ceny velice podobné těm, na které jsme zvyklí v České republice.

  • 1 kilogram pomerančů stojí v průměru 1 EUR, stejně tak jako kilo jablek nebo hroznové víno 
  • za kávu dáte přibližně 1,8 EUR
  • za večeři v obyčejné restauraci kolem 11 EUR.

K nákupu čerstvých potravin jsou výhodné tržnice, na kterých běžně nakupují místní obyvatelé. Aktuální průměrné ceny najdete v přehledném srovnávači.

Cena benzinu a nafty

Cestujete do Černé Hory vlastním autem nebo si chcete na místě automobil vypůjčit? V tom případě vás bude jistě zajímat aktuální cena benzínu a aktuální cena nafty.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Ceny v Černé Hoře

Dobrý den, byl jste někdo teď v Černé Hoře na dovolené? Jaké jsou ceny jídel v restauracích a ceny potravin v Černé Hoře, ať víme s jakou finální… Zobrazit více
anonym
anonym

Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce