Maďarsko od 247 Kč
Zobrazit zájezdy

Cestovní doklady do Maďarska

Cestovní doklady do Maďarska

Plánujete dovolenou v Maďarsku a nevíte, zda vám stačí občanka, nebo je nutné zařídit si cestovní pas? Ve všech členských zemích EU se můžeme pohybovat pouze na základě občanského průkazu. Cestovní pas do Maďarska tedy nepotřebujete.

OP/cestovní pas pro dospělé

Díky Evropské unii můžete do Maďarska vycestovat bez zvláštních omezení a stačit vám tedy bude občanský průkaz. Ať už se ale rozhodnete pro občanku nebo pas, vaše doklady do Maďarska musí být v absolutním pořádku. Je třeba dodržet základní podmínku, kterou je platnost dokladu po celou dobu pobytu v zemi. Pozor si dávejte na občanské průkazy s odstřiženým rohem. Tamní policie je může považovat za neplatné. Aktuální informace o podmínkách vstupu a pobytu v Maďarsku vám poskytne Velvyslanectví Maďarska se sídlem v Praze.

Pokud na poslední chvíli zjistíte, že jsou vaše doklady již propadlé, ptejte se na občanský průkaz bez strojově čitelných údajů, který vám vydají na počkání.

Cestovní doklady pro děti

V případě, že hodláte cestovat s dítětem mladším 15 let, je nutné i jemu zařídit vlastní cestovní doklad. Skutečnost, že máte dítě uvedené ve svém vlastním dokladu, bohužel dnes už nestačí. Pokud do Maďarska cestuje dítě za doprovodu jiné osoby, než je rodič či zákonný zástupce, doporučuje se zařídit písemný souhlas rodičů s cestou dítěte do zahraničí, a to s překladem do maďarštiny. Další praktické informace najdete v samostatném článku o cestování s dětmi.

Co dělat při ztrátě dokladu

Ztratíte-li během dovolené v Maďarsku cestovní doklad a nebudete s sebou mít druhý, kontaktujte co nejdříve zastupitelský úřad ČR. Zde vám vystaví dočasný doklad potřebný k návratu do České republiky.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.