Maďarsko od 254 Kč
Zobrazit zájezdy

Maďarsko autem: nejlepší trasa, dálniční poplatky a další užitečné tipy

Maďarsko autem: nejlepší trasa, dálniční poplatky a další užitečné tipy

Maďarsko je díky svým termálním pramenům a historické Budapešti velmi oblíbenou destinací třeba i jen na víkendové výlety. Vyplatí se vám vycestovat autem, karavanem, vlakem i autobusem. Cesta autem do Maďarska je poměrně rychlá a bezproblémová. Máte dvě možnosti, kudy se vydat. První a o něco kratší trasa vede přes Slovensko. Druhou variantou je pak Rakousko.

Z Prahy do Budapešti se dostanete přibližně za 6 hodin. Průměrná cena za cestu autem tam i zpět se pohybuje kolem 3 500 Kč.

Autem – přes Slovensko

K cestě do Maďarska doporučujeme zvolit trasu vedoucí přes Slovensko. Je o 30 km kratší a ušetří vám přibližně 70 minut času. Vydáte se na Brno, Bratislavu a dále přes Mosonmagyaróvár, Györ a Tatabánya až do Budapešti. Celkově měří trasa 520 km.

Autem – přes Rakousko

Pokud nechcete projíždět Slovenskem, vydejte se přes Rakousko. Tato trasa je vhodná zejména pro obyvatele jižních Čech. Pojedete směrem České Budějovice, Vídeň a dále opět přes Mosonmagyaróvár, Györ a Tatabánya na Budapešť. Trasa Praha – Budapešť přes přes Rakousko měří přibližně 550 km.

Dálniční poplatky

Slovensko
Na Slovensku musíte mít na dálnicích a některých rychlostních silnicích elektronickou dálniční známku, kterou lze zakoupit i online. Více informací o její ceně a o tom, kde ji koupit, najdete v průvodci.

Rakousko
V Rakousku jsou platné jak fyzické samolepicí kupony, tak elektronická dálniční známka. Více informací o její ceně a o tom, kde ji koupit, najdete v průvodci.

Maďarsko
Maďarsko využívá stejně jako Slovenská republika elektronickou dálniční známku. Více informací o její ceně a o tom, kde ji koupit, najdete v průvodci.

Pohonné hmoty

Chcete-li ušetřit za pohonné hmoty, zjistěte si před cestou aktuální ceny benzínu a nafty ve všech zemích, přes které pojedete. Dlouhodobě platí, že nejlevněji natankujete v České republice a Maďarsku.

Povinná výbava

 • platný řidičský průkaz
 • technický průkaz
 • zelená karta (doklad o platném mezinárodním pojištění vozu)
 • automapa Maďarska/GPS
 • lékárnička
 • reflexní vesta
 • výstražný trojúhelník

Maximální povolená rychlost v Maďarsku

 • v obci: 50 km/h
 • mimo obec: 90 km/h
 • rychlostní silnice: 110 km/h
 • dálnice: 130 km/h

Maďarsko vlakem

Vlakem do Maďarska se z Prahy dostanete za 6,5 hodiny. Vlakové spojení Praha – Budapešť jezdí několikrát denně nezávisle na ročním období a jednosměrná jízdenka stojí kolem 20 EUR. Navíc lze využít i noční jízdu pohodlným lůžkovým vozem. Vlakem do Budapešti můžete vyrazit nejen z Prahy, ale také z Pardubic či Brna.

Autobusem do Maďarska

Do Budapešti vás sveze řada autobusových dopravců, jako je např. Flixbus, RegioJet nebo Eurolines. Jednosměrné jízdenky se pohybují mezi 300–1 000 Kč. Zvolíte-li pro svou dovolenou v Maďarsku autobusové spojení, počítejte s cca 8hodinovou cestou.

Autobusová doprava do Maďarska je na rozdíl od vlaku asi o 90 minut delší. Jestliže se rozhodnete pro vlak a zvolíte noční jízdu lůžkovým vozem, budete se cítit pohodlněji než v autobuse. Cenově však vychází obě možnosti velmi podobně (v případě autobusů se ceny více liší podle aktuální obsazenosti nebo akce) a je jen na vás, které variantě dáte přednost.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

dálnice 2024

Od 1.1.2024 byly do systému zpoplatněných dálnic zařazeny další úseky, podstatné je zpoplatnění dosud volného obchvatu Budapešti M0.Viz nemzetiutdij… Zobrazit více
DanaDianaNoymi
DanaDianaNoymi

Kde koupit maďarskou dálniční známku

Dobrý den. Kde se dá koupit maďarská dálniční známka? Je možné ji sehnat už předem někde u nás? Díky Patrik.
Sally
Sally

Cesta autem do Sárváru - kudy?

Ahoj, jaká je nejlepší cesta autem do Sárváru? Co se vám osvědčilo? Je lepší jet Brno - Mikulov- Vídeň nebo Brno - Bratislava - Eisenstadt - Sopron -… Zobrazit více
Sally
Sally

Jaké jsou ceny pohonných hmot v Maďarsku?

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na ceny pohonných hmot v Maďarsku. Chystáme se tam na pár dní a pak zase pokračujeme autem dál do Srbska a potom do… Zobrazit více
Arne1
Arne1