Maďarsko od 380 Kč
Zobrazit zájezdy

Maďarsko autem: nejlepší trasa, dálniční poplatky a další užitečné tipy

Maďarsko autem: nejlepší trasa, dálniční poplatky a další užitečné tipy

Maďarsko je díky svým termálním pramenům a historické Budapešti velmi oblíbenou destinací třeba i jen na víkendové výlety. Vyplatí se vám vycestovat autem, karavanem, vlakem i autobusem. Cesta autem do Maďarska je poměrně rychlá a bezproblémová. Máte dvě možnosti, kudy se vydat. První a o něco kratší trasa vede přes Slovensko. Druhou variantou je pak Rakousko.

Z Prahy do Budapešti se dostanete přibližně za 6 hodin. Průměrná cena za cestu autem tam i zpět se pohybuje kolem 3 500 Kč.

Autem – přes Slovensko

K cestě do Maďarska doporučujeme zvolit trasu vedoucí přes Slovensko. Je o 30 km kratší a ušetří vám přibližně 70 minut času. Vydáte se na Brno, Bratislavu a dále přes Mosonmagyaróvár, Györ a Tatabánya až do Budapešti. Celkově měří trasa 520 km.

Autem – přes Rakousko

Pokud nechcete projíždět Slovenskem, vydejte se přes Rakousko. Tato trasa je vhodná zejména pro obyvatele jižních Čech. Pojedete směrem České Budějovice, Vídeň a dále opět přes Mosonmagyaróvár, Györ a Tatabánya na Budapešť. Trasa Praha – Budapešť přes přes Rakousko měří přibližně 550 km.

Dálniční poplatky

Slovensko
Na Slovensku musíte mít na dálnicích a některých rychlostních silnicích elektronickou dálniční známku, kterou lze zakoupit i online. Více informací o její ceně a o tom, kde ji koupit, najdete v průvodci.

Rakousko
V Rakousku jsou platné jak fyzické samolepicí kupony, tak elektronická dálniční známka. Více informací o její ceně a o tom, kde ji koupit, najdete v průvodci.

Maďarsko
Maďarsko využívá stejně jako Slovenská republika elektronickou dálniční známku. Více informací o její ceně a o tom, kde ji koupit, najdete v průvodci.

Pohonné hmoty

Chcete-li ušetřit za pohonné hmoty, zjistěte si před cestou aktuální ceny benzínu a nafty ve všech zemích, přes které pojedete. Dlouhodobě platí, že nejlevněji natankujete v České republice a Maďarsku.

Povinná výbava

 • platný řidičský průkaz
 • technický průkaz
 • zelená karta (doklad o platném mezinárodním pojištění vozu)
 • automapa Maďarska/GPS
 • lékárnička
 • reflexní vesta
 • výstražný trojúhelník

Maximální povolená rychlost v Maďarsku

 • v obci: 50 km/h
 • mimo obec: 90 km/h
 • rychlostní silnice: 110 km/h
 • dálnice: 130 km/h

Maďarsko vlakem

Vlakem do Maďarska se z Prahy dostanete za 6,5 hodiny. Vlakové spojení Praha – Budapešť jezdí několikrát denně nezávisle na ročním období a jednosměrná jízdenka stojí kolem 20 EUR. Navíc lze využít i noční jízdu pohodlným lůžkovým vozem. Vlakem do Budapešti můžete vyrazit nejen z Prahy, ale také z Pardubic či Brna.

Autobusem do Maďarska

Do Budapešti vás sveze řada autobusových dopravců, jako je např. Flixbus, RegioJet nebo Eurolines. Jednosměrné jízdenky se pohybují mezi 300–1 000 Kč. Zvolíte-li pro svou dovolenou v Maďarsku autobusové spojení, počítejte s cca 8hodinovou cestou.

Autobusová doprava do Maďarska je na rozdíl od vlaku asi o 90 minut delší. Jestliže se rozhodnete pro vlak a zvolíte noční jízdu lůžkovým vozem, budete se cítit pohodlněji než v autobuse. Cenově však vychází obě možnosti velmi podobně (v případě autobusů se ceny více liší podle aktuální obsazenosti nebo akce) a je jen na vás, které variantě dáte přednost.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Cesta autem do Sárváru - kudy?

Ahoj, jaká je nejlepší cesta autem do Sárváru? Co se vám osvědčilo? Je lepší jet Brno - Mikulov- Vídeň nebo Brno - Bratislava - Eisenstadt - Sopron -… Zobrazit více
Sally
Sally

Jaké jsou ceny pohonných hmot v Maďarsku?

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na ceny pohonných hmot v Maďarsku. Chystáme se tam na pár dní a pak zase pokračujeme autem dál do Srbska a potom do… Zobrazit více
Arne1
Arne1

Kde koupit maďarskou dálniční známku

Dobrý den. Kde se dá koupit maďarská dálniční známka? Je možné ji sehnat už předem někde u nás? Díky Patrik.
Arne1
Arne1