Bezpečné země na dovolenou (nejen) k moři

Bezpečné země na dovolenou (nejen) k moři

Rádi cestujete, ale nechcete zbytečně riskovat svůj život ani zdraví? Podívejte se před cestou, jaká je ve vaší cílové destinaci bezpečnostní situace, zdravotní péče, nebo jak riziková je tamní doprava.

Při tvoření cestovatelských plánů je naprostou nutností vědět, kde je bezpečno. Ne, že bychom chtěli podceňovat česká média, ale rozhodně bude lepší věřit statistikám. Například organizace International SOS sestavuje interaktivní, pravidelně aktualizovanou mapu států celého světa, ve které si můžete zobrazit míru rizika z hlediska bezpečnosti, zdraví i dopravy.

Kam bezpečně na dovolenou? Mapa zemí na Travelriskmap.com.

Možná vás překvapí, že seznam bezpečných států obsahuje i země jako je Senegal nebo Írán. Nebo že Egypt, Turecko, Tunisko a třeba Srí Lanka a Dominikánská republika jsou všechno státy se stejnou (střední) úrovní nebezpečí. Zdravotní péče je navíc v Egyptě stejná jako třeba na Slovensku, v Turecku dokonce lepší.

Až zas bude někdo ve vašem okolí pochybovat, např. zda je dovolená v Turecku a Egyptě bezpečná, máte pro něj důkaz.

Zajímají vás informace ohledně bezpečnosti, cestovních dokladů, měny nebo cen ve vaší cílové destinaci? Nahlédněte do našeho průvodce zeměmi.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce