Dubrovník od 6 029 Kč
Zobrazit zájezdy

4 top pláže Dubrovníku: Ráj pro romantiky i neodolatelný pohled ze skalisek

4 top pláže Dubrovníku: Ráj pro romantiky i neodolatelný pohled ze skalisek

Chorvatsko patří mezi stálice na hvězdném nebi dovolenkových destinací Čechů. Ročně do této země jezdí odhadem až 900 tisíc, možná i milion český rekreantů. Oblíbili si zde řadu lokalit, jednou z nich je i Dubrovník. Důvod je nasnadě. Tak nádherné pláže, jako zde, hned tak někde nenajdete…

Copacabana, horko a žár…

Kdo navštívil Chorvatsko a minul Copacabanu, ten ve skutečnosti nikde nebyl. Ano, tahle proslulá pláž je jedním z chorvatských klenotů. Najdete ji na severu poloostrova Lapad. Nadšené budou rodiny s dětmi, senioři i handicapovaní občané. Pozvolný vstup do vody je pro ně jako stvořený. Jásat budou i milovníci vodních sportů, kteří si zde mohou vychutnat třeba jízdu na kajaku nebo banánu.

Kýč jako z katalogu

Romantický ostrůvek Lopud je ohromným lákadlem. Opusťte alespoň na jeden den Dubrovník a vydejte se sem. Netrvá to dlouho, doplujete sem za zhruba 20 minut. Odměnou vám bude malá romantická zátoka, která vás okouzlí. Modré moře, sytě zelené cypřišové lesy okolo, bělavá pláž. Na první pohled to vypadá jako fotka z katalogu notně vyretušovaná ve Photoshopu, ale tohle je skutečnost.

Koupání u hradeb

Pro některé rekreanty znamená dovolená i nové zážitky. Pokud nemáte rádi nudu, vydejte se na Bužu, pláž tesanou přímo do skal. Je to skutečně neobvyklý pohled. Pláž Buža leží hned pod městskými hradbami Dubrovníku. Měli jste někdy příležitost koupat se v místě, kde to doslova dýchá historií? Že ne? Tak tady ho zažijete. Hned jak vstoupíte branou v hradbách, otevře se vám navíc nádherný pohled na moře.

Soukromí díky lenosti

Všudypřítomný spěch a stres, davy lidí honících se za něčím, to vše způsobuje, že spousta lidí chce na dovolené jen a jen relaxovat a pokud možno tam, kde bude co nejméně lidí. I u Dubrovníku takové místo najdete. Je jím pláž svatého Jakuba poblíž stejnojmenného kostela. Pláž je dost daleko od centra města, a protože lidé jsou od přírody líní, většině z nich se nechce jít až tam.

Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů