Thajsko od 26 895 Kč
Zobrazit zájezdy

6 nejlepších tropických destinací pro sólo cestovatele

6 nejlepších tropických destinací pro sólo cestovatele

Všichni ten pocit dobře známe. Tolik naplánovaných dovolených a výletů padlo kvůli nespolehlivým lidem. Vždy jako záhadou někdo nemůže, někomu nedají v práci dovolenou a nebo je na vině nemoc. Také jste už z tohoto domlouvání dovolených nešťastní? Nebo jen procházíte velkou životní změnou, hledáte tipy na prodloužený víkend či zoufale chcete na chvíli uniknout z uspěchaného tempa moderní doby? Osamělé bloudění po plážích může být tím pravým, co v této chvíli potřebujete. Dodejte si kuráže a vydejte se na objevování světa sami. Prostě být na chvíli jen se svými vlastními myšlenkami, oddávat se novým zážitkům a novým přátelstvím.

Velký bariérový útes, Austrálie

Austrálii si rozhodně zapište do seznamu zemí, které musíte navštívit, než umřete. Vzhledem k tomu, že Austrálie leží na jižní polokouli, mají zimu přesně v opačnou dobu než my v Evropě. Nejlepším obdobím pro návštěvu tohoto kontinentu se tedy stává listopad až březen. Velký bariérový útes je největším korálovým útesem na světě, a pokud milujete podmořské potápění mezi stovkami druhů ryb a korálů, bude to pro vás velký zážitek. Z útesu nad hladinu vystupuje mnoho malých ostrovů a ostrůvků, na kterých se můžete ubytovat a být tak neustále na dosah této nádheře.

Skvělým výchozím bodem pro prozkoumávání těchto míst je město Cairns ležící na pobřeží. Přímo v Cairns je letiště, kam se pohodlně dostanete z Prahy nebo Vídně. Seženete zde nepřeberné množství výletů od jednodenních až po několikadenní. Ceny jednodenních výletů, pokud chcete pouze šnorchlovat, se pohybují od 2 700 Kč. Jste náročnější a chcete se také potápět? Na těchto výletech se o vás skvěle postarají. Od zapůjčení obleku proti medúzám, přes ploutve, šnorchly až po výtečné jídlo.

Bermudské ostrovy

Skládají se ze 180 malých a ještě menších ostrůvků. I přesto mají co nabídnout. Všude se zde pohodlně dostanete na mopedu nebo veřejnou dopravou. Žijí tu velmi přátelští lidé a poradí vám spoustu zajímavých míst nebo osamělých pláží. Také odjakživa patříte mezi milovníky delfínů? Navštivte Dolphin Quest u Národního muzea, kde si s nimi můžete volně zaplavat. Nebo máte raději větší rybky? A co takhle velryby? Ideálním obdobím pro pozorování těchto majestátních zvířat je březen – duben. Tyto výlety bývají cca 5 hodinové a cena se pohybuje kolem 1 900 Kč.

Dále zde můžete šnorchlovat kolem vraků lodí, výletovat na lodích nebo vyzkoušet paddleboarding. Že už vás z bílých pláží začínají bolet oči? Vyrazte na vyhledávanou pláž s růžovým pískem Horseshoe Bay Beach.

Kostarika

Od nádherného pobřeží, přes bohatý deštný prales až po majestátní mlžný les. To všechno a mnohem víc nabízí Kostarika. Pokud se vydáte zrovna sem, zaručujeme vám, že nebudete vědět, kam se dřív vydat. Místní jsou proslulí svým uvolněným postojem k životu. A tak zde život plyne tak poklidně, jak jen si dokážete představit.

Jste v duši adrenalinový fanda? Tak to určitě vyzkoušejte Zip-line. Při Zip-linu neboli lanovém skluzu se pohybujete přivázaní ke kladce po ocelovém laně a můžete tak doslova proletět volným terénem. Až vás tahle zábava omrzí, vydejte se na průzkum mlžného pralesa Monteverde, spatřit zde může kolibříky nebo stovky druhů orchidejí. Kostarika patří mezi oblasti s velkou sopečnou činností, nachází se zde více než 100 sopek, z toho deset aktivních. Nejznámější sopkou je vulkán Arenal. Za svého aktivního života do roku 2010 chrlil každý den prach a dým. Nyní tiše odpočívá, přesto však působí impozantním dojmem. Díky velkému množství aktivních vulkánů se zde vyskytují termální prameny a jezera.

Nádherná tropická zahrada Tabacón Resort je vybudována přímo v okolí teplých pramenů. Teplota vody se zde pohybuje mezi 22 – 41 °C. Kromě koupání v horké vodě nabízí resort také bahenní zábaly, masky, masáže, manikúru nebo aromaterapii. To všechno pod širým nebem a za zpěvu ptáků. Vstup do zahrady je zhruba 330 Kč. Za návštěvu určitě stojí i mnoho národní parků jako například Národní park Tortuguero, Národní park Cahuita nebo Národní Park Manuel Antonio.

Souostroví Turks a Caicos poblíž Baham

Málokdo toto souostroví zná, navzdory tomu se místní pláže řadí mezi nejkrásnější pláže světa. Chcete si dopřát trochu toho luxusu a nechat se rozmazlovat? Navštivte ostrov Providenciale, zkráceně Provo. Provo se pyšní superluxusními resorty nebo také okouzlující pláží Grace Bay, která měří úctyhodných 8 km. Rozhodněte se tu tedy nebudete s někým mačkat. Nachází se zde také největší karibský aquapark. Co se týká počasí, v prosinci je zde krásných 25 stupňů, a tak se toto souostroví stává skvělým místem, kam odcestovat, pokud už vás omrzeli bílé Vánoce.

Ko Samui, Thajsko

Jako sólo cestovatel se tu lehce můžete seznámit s ostatními nadšenci pro šnorchlování, potápění nebo s milovníky vodopádů a nočního života. Na Ko Samui to prostě žije ve dne v noci. Vodopád Namuang je druhý největší v Thajsku, měří 80 m a při dostatku vody (listopad a prosinec) je opravdu dechberoucí. K vodopádu vede poměrně náročná cesta do kopce, a tak si po cestě zpátky můžete jako odměnu dopřát třeba svezení na sloním hřbetu. Nedaleko vodopádů je možnost této atrakce.

Občas člověk zatouží po relaxaci a není lepší místo pro masáž než Ko Samui. Za masáž zde zaplatíte pouhý zlomek toho co u nás. Masérky tu najdete takřka na každém rohu a jsou opravdu velmi šikovné.

Galapágy, Ekvádor

Ať už toužíte po společnosti nebo izolaci, Galapágy jsou tím pravým místem. Výletní plavba je nejlepším způsobem, jak vidět ostrovy a zvířata, která zde žijí. Milovníci fauny si tu opravdu přijdou na své. Na Galapágách totiž žijí zvláštní druhy zvířat jako například prehistoricky vyhlížející ještěři a obří suchozemské želvy. Zároveň jsou Galapágy jediným místem na severní polokouli, kde se vyskytují tučňáci.Při plavbě lodí nebo vašich toulkách po plážích uvidíte plameňáky nebo lachtany.

Nedaleko města Puerto Ayor můžete zavítat do výzkumné stanice, kde pracují vědci a součástí je také záchranná stanice pro želvy sloní. Galapágy jsou velmi zvláštním místem, neboť nabízí skutečně nedotčenou přírodu, která jako by se zakonzervovala v minulosti. Možností je také strávit několik dní na luxusních katamaránech Haugan Cruises.


Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů