Kréta od 7 160 Kč
Zobrazit zájezdy

I růžová pláž existuje. Kde najít tu nejkrásnější?

I růžová pláž existuje. Kde najít tu nejkrásnější?

Cestovní kanceláře a hotely často lákají na nádherné pláže s bílým pískem v exotických destinacích. Slyšeli jste ale už někdy o růžových plážích? A víte, co přesně změní barvu písku na růžovou?

Příroda nás již mnohokrát přesvědčila o tom, že je velká kouzelnice. Po celém světě můžete najít celou škálu různě barevných pláží od čistě bílých až po ty černé. My se dnes zaměříme na ty růžové. Pohled na ně může být poněkud zvláštní, ale za jejich vznikem není nic jiného než opět příroda.

Růžový nebo načervenalý písek většinou vzniká totiž tak, že oceán rozbíjí a vyplavuje na břeh zbytky růžových částí lastur škeblí a korýšů. Schránky živočichů jsou vlnami opracovávány do velikosti pískových zrnek a mísí se s klasickým pískem, který tak získává růžovou barvu.

Pojďme se společně podívat na ty nejznámější růžové pláže, které vám zcela jistě vezmou dech.

Balos Lagoon – Kréta, Řecko

Pláž Balos či možná výstižněji laguna Balos se nachází v odlehlé části ostrova Kréta, na jeho severozápadním výběžku, poblíž malého ostrůvku Imeri Gramvousa. Dostat se tam můžete lodí z nedalekého přístavu Kissamos, nebo autem. Pobřeží pokrývá jemný písek mající barvu od bílé až po růžovou. Voda v laguně je mělká a díky tomu i krásně prohřátá. Místa kolem skalnatých útesů jsou vhodná pro šnorchlování a potápění.

Pantai Merah – Komodo

Růžová pláž Pantai Merah leží na magickém ostrově draků – Komodu. Je posetá červeno-růžovým korálovým pískem. Na obzoru můžete vidět delfíny a ze stromů na vás budou shlížet exotičtí papoušci kakadu. Začátkem roku 2020 mělo zcela dojít k uzavření ostrova pro turisty, nakonec k tomu ale nedojde. Vláda místo toho zavedla členství, které turistům umožní domov největších ještěrů světa navštívit. To však vyjde na tisíc dolarů (místo původních deseti), přes 23 tisíc korun. Platné bude po dobu jednoho roku. Cílem je ochránit populaci varanů, ale zároveň neodříznout ostrov od zbytku planety.

When the beach looks this good😍🌊

Příspěvek sdílený Georgina🌸 (@georginalord), Led 21, 2020 v 8:06 PST

Pink Sand Beach – Harbour Island, Bahamy

Tuto pláž najdete na Bahamách, na východní straně ostrova Harbour. Téměř pět kilometrů dlouhý úsek pokrývá sametově hebký růžový písek. Místo je jako stvořené pro vaši svatební cestu. Barevné domky v anglickém koloniálním stylu, ulice plné květin a minimum turistů ve vás zanechají plno nezapomenutelných dojmů.

Zátoka Horseshoe – Bermudy

V překrásné zátoce na jihu Bermudských ostrovů najdete další pláž, která je vyhledávaná pro svoji křišťálově čistou vodu a růžový písek. Toto místo si vás naprosto získá. Najdete zde skvělé zázemí, možnost prozkoumávat krásy podmořského světa a jeskyní v útesech, které zátoku obklopují. Pro rodiny s dětmi je skvělým místem menší, uzavřená zátoka, s klidnou a mělkou vodou.

Crane – Barbados

Pláž Crane je jedna z nejkrásnějších pláží nejen Barbadosu, ale také celého Karibiku. Najdete ji poblíž města Diamond Valley pod pobřežními skalisky. Již na první pohled vás uchvátí hebkým narůžovělým pískem, korálovým útesem a průzračným mořem.

Elafonissi – Kréta, Řecko

Pláž Elafonissi můžete najít na jihozápadě ostrova Kréta. Jedná se o jednu z nejatraktivnějších pláží, které zde můžete najít. Svým vzhledem připomíná tichomořské laguny. Pláž je písčitá, mělká a dá se dojít i na přilehlý ostrůvek – Jelení ostrov.

Pfeiffer Beach – Kalifornie, USA

Jedinečná pláž v Kalifornii ve Spojených státech amerických, to je Pfeiffer Beach. Je výjimečná především zbarvením písku, který má místy až fialovou barvu. Tu si získala díky útesům, ze kterých se odlamují malé kousky granátu a ty se mísí s pískem.

Spiaggia Rosa – Sardinie, Itálie

Proslulá pláž Spiaggia Rosa se nachází na ostrově Budelli. Tento ostrov patří do souostroví národního parku La Maddalena, který najdete na severu Sardinie. Pokud tento růžový skvost chcete vidět na vlastní oči, tak jedině z lodi nebo s průvodcem.

Pantai Tangsi – ostrov Lombok, Indonésie

Pantai Tangsi (Pink Beach) najdete v malé vesničce Sekaroh na východě ostrova Lombok v Indonésii. Jedná se o jednu ze dvou indonéských pláží, kde najdete růžový písek. Máte-li rádi šnorchlování, budete nadšení.

Pink beach – ostrov Great Santa Cruz, Filipíny

Jedním z pokladů Filipín je růžová pláž na ostrově Great Santa Cruz u města Zamboanga. Rozhodně si vyhraďte čas a vypravte se na tuto překrásnou pláž lodí. Ne nadarmo se umisťuje mezi nejkrásnější pláže celého světa. Moře je zde obvykle klidné, a proto je vhodné pro potápění a šnorchlování.

Komentáře

Gustawka
nová členka
Gustawka
před 4 lety
Gustawka
před 4 lety

nádherné fotky

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů