Itálie od 350 Kč
Zobrazit zájezdy

7 ojedinělých evropských ostrovů, které čekají na svého majitele

7 ojedinělých evropských ostrovů, které čekají na svého majitele

Český národ je znám svou oblibou v chalupaření. Jen co přijde víkend, rodiny vyrážejí na svou chatu, srub nebo chalupu někam za město do přírody. Co teprve taková chata u moře? Naši republiku sice moře neomývá, ale snu o chatce s vlastní pláží se vzdávat nemusíte. Co více, můžete se stát majitelem celého ostrova a zvelebit si ho dle vlastního uvážení. Stačí vám k tomu jedna maličkost…

A tou jsou peníze. Pokud na účtu vlastníte pár přebytečných milionů eur, pak už jen stačí vybrat ostrov, zaplatit a je váš. Divili byste se, jak velký počet ostrovů je po celé planetě k dispozici. Na Cestolino jsme pro vás vybrali pouze ty evropské, které nám přišli něčím zajímavé. Pojďme si je společně prohlédnout.

Náš tip:

Nemáte několik milionů eur ani dolarů na účtě? Nevadí. Sežeňte dohromady partu kamarádů a zakupte ostrov společně. Výhodou budou společně strávené časy u moře.

1) Maličký St. Athanasios

Tipněte si, který stát v Evropě má nejvíce ostrovů, jež mu právoplatně náleží? Ačkoliv častá odpověď bývá Řecko, není tomu tak. Fenomenálním státem je totiž Finsko. Ale u Seveřanů je aktuálně na prodej pouze jediný ostrov. Zato Řecko rozprodává své ostrovy ve velkém kvůli finančním problémům. Už v roce 2015 potřebovala tato balkánská země nashromáždit 50 miliard eur, aby dostala finanční injekci ze záchranného fondu. A tak do prodeje poslala 150 z celkového počtu 598 ostrovů.

Právě St. Athanasios je první z řeckých ostrůvků, který vám nabízíme. Je jeden z nejdostupnějších díky ceně „pouhých“ 1,6 milionů eur. Oč menší je (cca 1 hektar půdy), o to krásnější a pustější pláže má. Navíc je snadno přístupný z města Delphi. Člunem jste tady za pár minut. Pro dokoupení proviantu na grilování tak nemusíte jezdit daleko.

2) Skalnatý Kardiotissa

Přijde vám 1 hektar ostrova málo? Pak tu máme druhou řeckou nabídku. Tentokrát se jedná o 13 hektarů skalnaté vyvýšeniny, která patří do souostroví Kyklady. Okolní ostrovy jsou vzdálené, co byste kamenem dohodili, člunem jste na nich za 10 minut. Ideální příležitost navštívit sousedy, protože na koupání to na Kardiotissu nevypadá. Ostrov je poměrně skalnatý a písečné svažující se pláže směrem do moře tu stěží najdete. Cenu ostrova si musíte vyžádat, není veřejně známá.

3) Potápěčský ráj na Bella Vraka

Poslední z řeckých ostrovů, které vám představíme, leží nedaleko známého Korfu, tedy i pevninského Řecka. O Bella Vraka se říká, že je to snový ostrov, zejména pak pro potápěče. V okolních mořských hlubinách je bohatá fauna i flóra. Pokud si chcete vystavět soukromou potápěčskou základu pro sebe a své kamarády, stačí řecké vládě vysázet přibližně jeden milion eur. Získáte tak cca 62,3 hektarů ostrovní půdy.

4) Krásný a tichý Cerboli

Z Řecka se přesuňme do Itálie, konkrétně do Toskánského souostroví v Tyrhénském moři. Už jen křišťálové tamní moře napovídá, že koupě ostrova Cerboli se vyplatí. Pokud tedy máte asi 4,5 milionů eur na svém bankovním kontě. Ostrov se navíc nalézá v blízkosti známého ostrova Elba (cca 4,3 námořní míle). Tento 10 hektarový ostrov je ideální pro milovníky šnorchlování a potápění. Opět se totiž jedná spíše o skalnatý typ ostrova, kde se dokonce ve 20. století těžil a vyvážel vápenec do okolí na stavby.

5) Chorvatský Trstenik a Bijela Island

I přes odliv turistů do exotických destinací zůstává Chorvatsko nadále oblíbenou dovolenkovou zemí pro řadu Čechů. Proč se mačkat s dalšími návštěvníky v tolik oblíbené oblasti mezi Splitem a Dubrovníkem, když si můžete zakoupit vlastní chorvatský ostrov!

Aktuálně je k dispozici 6 hektarový Bijela Island za neznámou cenu (musíte si o ní požádat) a 1,5 hektarový Trstenik za 1,1 milionů dolarů. Výhoda obou ostrovů spočívá v jejich snadném osídlení. Nachází se na nich totiž ruiny pozůstalých domů. V případě Bijela Island se jedná dokonce o rozlehlý bílý vícepatrový zámeček. Co z něho vybudovat ozdravné lázně?

6) Villa Bergholmen

Přesuňme se od Středozemního moře nahoru do Skandinávie. Naznačili jsme, že i Finové mají jeden ostrov na prodej. Tím je Villa Bergholmen, který leží na západní straně Finska. Za 2,5 milionů dolarů nezískáte pouze malý ostrůvek s chladnějším počasím, ale luxusní panství se dvěma loděnicemi, rodinným domem a typickou finskou saunou. Pokud se ptáte, k čemu je vhodný ostrov v chladnější části Evropy, pak odpovídáme, že je to ráj pro soukromé rybaření a saunování.

7) Multifunkční Schulzewerder

Říkáte si, že jezdit na soukromý ostrov několik set kilometrů daleko od ČR asi nebude na víkendovou otočku? Pak si kupte ostrov u našich polských sousedů. Téměř 8,5 hektarový Schulzewerder na jezeře Lubie, který sloužil jako kempingový tábor, již není určený pro veřejné kempování, ale zrovna je na prodej. Kromě blízké lokace vás oslní jeho „multifunkčnost“. Můžete tu rybařit, jezdit na koni či v kánoi, ale dokonce se i potápět. Cenu nevíme, je totiž na vyžádání.

Evropská tour po ostrovech určených na prodej je za námi. Ale tím nabídka soukromých ostrovů nekončí. Pokud byste se rádi poohlédli ve světě, pak navštivte portál Private Islands Online a vyberte si dle vaší libovůle.

Na závěr jedno úžasné video z ostrova Cerboli.


Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů