Polsko od 690 Kč
Zobrazit zájezdy

Nejlepší kempy v Polsku u Baltu i ve vnitrozemí, které stojí za to navštívit

Nejlepší kempy v Polsku u Baltu i ve vnitrozemí, které stojí za to navštívit

Přijde vám Polsko jako nezajímavá destinace pro dovolenou a nikdy jste o něm neuvažovali? Pak byste měli zpozornět. Najdete zde totiž památky, historií protkaná města, překrásnou přírodu, pláže a moře, které je v letních měsících vhodné ke koupání. Zároveň se jedná o poměrně levnou destinaci, která nezruinuje váš rodinný rozpočet. Kromě klasického ubytování můžete zkusit také kempy. Dali jsme pro vás dohromady 11 tipů na polské kempy u moře i ve vnitrozemí, které budou skvělým místem pro vaši dovolenou.

Alexa Camping

Kemp Alexa najdete ve vesnici Chlapowo. Nachází se na útesu a nabídne krásný výhled na moře. Pouze zde můžete sledovat východ slunce nad mořem, aniž byste museli opustit kemp. Nabízí nejen velký komfort a bezpečnost, ale také celou škálu atrakcí, které změní jakýkoli prázdninový pobyt na krásný a nezapomenutelný zážitek. Čtyřhvězdičkový kemp poskytuje dětské hřiště, fitness, minigolf a mnoho dalšího. Krátkou procházkou se dostanete přímo na písečnou pláž, kde si brzy ráno můžete koupit ryby přímo z rybářských člunů. Nedaleko se nachází vyhrazené místo pro rybáře. 

Kde: Chlapowo

Více info: web kempu

Kemp Stogi 218

Kemp Stogi leží na břehu Baltského moře, pouhých 20 minut od historického města Gdaňsk, a nabízí tak ideální spojení aktivní a odpočinkové dovolené. V letních měsících je Baltské moře vhodné ke koupání a zároveň k vodním sportům, jako je windsurfing nebo kitesurfing. Vybavení pro tyto a další vodní sporty lze zapůjčit přímo v kempu. Ubytování je možné v karavanech, chatkách či ve vlastních nebo vypůjčených stanech. V kempu jsou restaurace a bary, dětské hřiště, stolní tenis, grily, Wi-Fi připojení a sociální zařízení, které je uzpůsobené také pro osoby s omezenou pohyblivostí.

Kde: Gdaňsk

Více info: web kempu

Camping Rafael

Kemp Rafael se rozkládá na břehu řeky Leba nedaleko pobřeží Baltského moře, západně od historického města Gdaňsk. Oblast nabízí široké možnosti aktivit – windsurfing, kitesurfing, jízdy na koních, rybaření, sjíždění řeky, možnost pronájmu jachty či organizované výlety lodí, výlet na písečné duny západně od Leby nebo za památkami do Gdaňsku. Pro výlety si můžete přímo v kempu půjčit jízdní kola, skútry nebo čtyřkolky. V létě je též možné koupání a opalování na krásných čistých plážích. Kemp nabízí ubytování v chatkách nebo mobilních domcích a kempovací místa pro stany a karavany. V blízkosti najdete nespočet možností stravování a nákupů. 

Kde: Leba

Více info: web kempu

Camping Wiking

Kemp Wiking najdete na severozápadě Polska, ve výběžku mezi pobřežím Baltského moře a zátokou Wrzosowska. Jste-li z východních Čech, můžete cestu k moři spojit s návštěvou měst Vratislav, Poznaň nebo Štětín, jste-li ze západních Čech, je možné jet přes Drážďany nebo Berlín. U moře pak lze jen odpočívat nebo se věnovat vodním sportům, ke kterým lze zapůjčit vybavení přímo v kempu. Najdete tu basketbalové, volejbalové a dětské hřiště a krytý bazén, který se nachází nedaleko. Ubytování je možné ve vlastních stanech nebo karavanech a v chatkách. V kempu je obchod, restaurace, společenská místnost, společná kuchyň a Wi-Fi připojení. V přilehlém městě je diskotéka a bary. Většina zázemí kempu je bezbariérová.

Kde: Dziwnówek

Více info: web kempu

Camping Tramp

Jeden z nejlépe hodnocených a nejpopulárnějších kempů ve střední Evropě leží na pobřeží Baltského moře, asi 100 km severně od historického města Štětín. Kemp a jeho okolí nabízí řadu sportovních a jiných aktivit, například výlet do Štětína, na písečné duny a útesy, kitesurfing, windsurfing, rybaření nebo pěší a cyklo výlety. Přímo v areálu je dětské a volejbalové hřiště, místa na grilování, restaurace, obchod, bar a půjčovna jízdních kol. Nedaleko je možné si zapůjčit jachty, loďky, kajaky nebo skútry. Na své si přijdou také milovníci pláží a odpočinku – kemp totiž leží přímo u dlouhé přírodní písečné pláže. Kemp disponuje prostory pro vlastní stany a karavany, chatkami a moderním sociálním zařízením.

Kde: Swietousc

Více info: web kempu

Camping Baltic

Krásný čistý kemp, který se nachází u města Kolobřeh. Leží asi 400 m od moře a je obklopen vzrostlými borovicemi. Cestu na pláž vám zpříjemní procházka lázeňským parkem. Z Prahy se sem dostanete za 6–7 hodin. Kemp nabízí plnohodnotné zázemí, kde nechybí ani prádelna, kuchyňka, společenská místnost, restaurace, bar a mnoho dalšího. K dispozici je rovněž teplá voda po celý den v ceně pobytu. Ubytovat se můžete v karavanu, stanu, nebo využít bungalov. Máte-li rádi cyklistiku, půjčte si přímo v kempu kola a vyrazte na výlet.

Kde: Kolobřeh

Více info: web kempu

Camping Biały Dom

Kemp Biały Dom je kousek ráje, který se nachází v borovém lese na ploše cca 2,5 ha, přímo u moře. Moderní, dobře vybavené sociální zařízení je přizpůsobeno pro osoby se zdravotním postižením. Krásná pláž se nachází cca 100 m od kempu. V areálu najdete dětské hřiště, stolní tenis, restauraci, odpočívárnu s TV, místo pro čtení knih a mnoho dalšího. Ubytovat se je možné v bungalovech, chatkách i stanech. Kemp a jeho okolí nabízí řadu sportovních a jiných aktivit, jako je kitesurfing, windsurfing, rybaření nebo pěší a cyklo výlety. Pokud s sebou máte děti, vydejte se do nedalekého dinoparku, kde se nachází i malé safari.

Kde: Dziwnówek

Více info: web kempu 

Holiday Lodge Camping

Kemp Holiday Lodge leží uprostřed borového háje. Najdete ho na severozápadě Polska, nedaleko pobřeží Baltského moře. K moři se dostanete kyvadlovou dopravou, nebo pěšky (přibližně za 20 minut). Kemp je vhodný pro ty, kteří chtějí mít během dovolené vyšší standard zázemí a služeb – ubytování je poskytováno ve dvou typech mobilních domků s nebo bez kuchyňského koutu. Lednice a základní kuchyňské vybavení je v obou typech. V areálu je bazén, vířivka, dětské hřiště a hřiště na míčové hry, stolní tenis, altánky s grily a možnost zapůjčení jízdních kol, na kterých můžete podnikat výlety do okolí. V letních měsících je moře vhodné ke koupání a zároveň je zde široké vyžití v podobě vodních sportů, například kitesurfing a windsurfing, ke kterým jsou zde ideální podmínky.

Kde: Pogorzelica

Více info: web kempu

Camp 9 Nature Campground

Kemp 9, ležící v oblasti Tarnovské hory, je ideálním místem pro milovníky přírody a malých rodinných kempů. Poloha u jezírka uprostřed vzrostlých stromů a moderní zařízení z přírodních materiálů z něj činí místo s harmonickou atmosférou, která má blahodárné účinky pro fyzické a duševní zdraví. V kempu si můžete postavit stan, nebo se ubytovat v chatkách. Zacvičíte si zde jógu, vypravíte se na výlety do okolí na kole, nebo pěšky a ochutnáte řadu specialit z lokální produkce. Večer můžete posedět u ohniště nebo ve vinném salonku.

Kde: Tarnovské hory

Více info: web kempu

Glendoria hotel

Nenechte se zmást názvem, Glendoria je sice hotel, ale kromě pokojů ve venkovském duchu nabízí také ubytování ve stanech. A ne jen tak ledajakých. Areál Glendoria je představitelem glampingu, tzn. luxusního stanování, které usiluje o co nejužší spojení s přírodou. Užijete si komfortní stany zařízené z přírodních materiálů, výhledy na hory a jezera, skvělé jídlo z lokálních zdrojů, netradiční lázně uprostřed přírody a ničím nerušený relax, který je nejlepším lékem na stres. Ti aktivnější se mohou věnovat turistice, józe, cyklistice nebo si zaplavat v bazénu. V areálu je také volejbalové a badmintonové hřiště.

Kde: Gledy, Mazurská jezera

Více info: web hotelu

Laponská vesnice Kalevala

Další netradiční ubytování potěší především rodiny s dětmi, které nechtějí podnikat příliš dlouhou cestu na dovolenou. Vesnice Kalevala leží nedaleko českých hranic – zhruba 80 km od Špindlerova Mlýna – najdete v ní několik různých typů ubytování. K dispozici jsou komfortně vybavené stany ve stylu tradičních laponských příbytků, zavěšené stany, pohádkové domky a několik chatek. Stany jsou vytápěné, takže si zde můžete užít i nevšední zimní romantiku. V areálu jsou hřiště, lázně a místa ke grilování.

Kde: Kalevala

Více info: web areálu

Komentáře

Gustawka
nová členka
Gustawka
před 12 dny
Gustawka
před 12 dny

super tipy

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů