Kapverdské ostrovy od 15 889 Kč
Zobrazit zájezdy

8 důvodů, proč jsou Kapverdské ostrovy báječnou destinací po celý rok

8 důvodů, proč jsou Kapverdské ostrovy báječnou destinací po celý rok

Hledáte destinaci pro vaši dovolenou, která nabízí spoustu aktivit a zároveň krásné pláže? Kde je téměř celý rok slunečné počasí a nebudete se zde nudit vy ani vaše děti? Pak by vaší pozornosti neměly uniknout Kapverdské ostrovy. Deset ostrovů, ležících v Atlantském oceánu u západního pobřeží severní Afriky, jejichž obliba pomalu ale jistě vzrůstá. Proč tomu tak je?

Exotika dostupná po celý rok

Doba letu na Kapverdy je kolem 6–9 hodin v závislosti na tom, na který ostrov se chystáte a v jaké roční období plánujete letět. Obvykle jde o přímé lety, nebo lety s maximálně jedním přestupem. Jedná se tak o jednu z nejbližších exotických destinací, kde se můžete ohřát během naší zimy. Díky absenci masového turismu jsou dosud poloprázdné, a tak je dovolená na Kapverdských ostrovech skutečným relaxem.

Celoroční slunečné počasí s možností ochlazení v horách

Teploty se na Kapverdách pohybují celoročně mezi 24–38 °C. Období dešťů, které trvá od července do listopadu, přináší pouze občasné přívalové srážky s převažujícími slunečnými dny. Kromě nejdeštivějšího září tak lze jet na Kapverdy bez obav po celý rok. Ti, kteří špatně snášejí horko, se mohou zchladit v horách, kde je teplota nižší.

Jedinečná krajina

Unikátní vyschlá hornatá krajina vzniklá sopečnou činností okouzlí každého návštěvníka svým až mystickým dojmem. Všemu vévodí sopka a nejvyšší hora Kapverd – Pico do Fogo, která leží na stejnojmenném ostrově Fogo (portugalsky „oheň“). K výstupu a sestupu budete potřebovat 3–6 hodin, v závislosti na vaší fyzické kondici. Pro výstup si můžete domluvit průvodce, od kterého se dozvíte řadu zajímavých informací.

Další přírodní atrakcí jsou solné pánve v blízkosti vesnice Pedra de Lume, které najdete na ostrově Sal. Místní jim říkají „Salinas“ a až do 18. století se zde těžila sůl. Dnes slouží pouze jako turistická atrakce. Zajímavostí je také to, že pánve, obklopené horami a oddělené kamennými zídkami, mají pozoruhodnou růžovou, zelenou nebo modrou barvu dle toho, jak jsou staré.

Máte raději zelenější přírodu? I tu na Kapverdách najdete. Vydejte se za ní na ostrov Santo Antao, kde najdete tropickou zeleň i majestátní hory. Do těch se můžete vydat na trek skrz terasovitá políčka a horské vesničky, kde stále vládnou tradice a prostý způsob života.

Za vidění stojí také úchvatná zátoka Buracona na ostrově Sal, stolová hora Monte Verde či historické město Cidade Velha.

Bohatý podmořský život

Kromě jedinečné krajiny a krásné přírody se Kapverdy pyšní také bohatým podmořským životem. Zdejší moře je domovem pro 5 druhů želv a na 639 druhů ryb včetně mant, velryb a delfínů. Největší výskyt mořských živočichů je kolem ostrovů Boa Vista, Sal a Maio, na kterých najdete širokou nabídku výletů za jejich pozorováním.

Plachtění, surfování a odpočinek na plážích

Od prosince do června proudí na ostrovy silný vítr, kteří místní nazývají „harmattan“. Ten s sebou, kromě písku ze Sahary, přináší skvělé podmínky pro surfování a plachtění. Nejste fanouškem žádného vodního sportu? Nevadí, na ostrovech najdete i méně větrné oblasti s nádhernými plážemi s jemným bílým pískem, na kterých můžete ve stínu palem relaxovat klidně celou dovolenou.

Originální původní hudba

Kapverdy jsou domovem nejen pro exotická zvířata, ale také pro jedinečný hudební styl morna, který proslavila zpěvačka Cesaria Évora. Na mnoha místech, především v jejím rodném městě Mindelo na ostrově Sao Vicente, narazíte na kavárny, restaurace a bary hrající rytmické tóny, které vás určitě nenechají chladnými. Příjemně uvolněnou ostrovní atmosféru dokreslují pouliční umělci všeho druhu.

Památky z období kolonizace a pestrá kultura

Kapverdské ostrovy byly poměrně dlouho bez osídlení. To se změnilo v 15. století s příchodem prvních portugalských mořeplavců. Ti dali ostrovům jejich jméno i základy kultury, jejíž pozůstatky zde můžeme najít dodnes. Na Kapverdy měla vliv také kultura západní Afriky a dalších evropských zemí, díky čemuž ostrovy nabízejí opravdu pestrou směs architektury, tradic a zvyků.

Skvělá kuchyně plná ryb a mořských plodů

A na závěr něco, co si budete užívat celou dovolenou – skvělé jídlo! Ve vodách kolem ostrovů jsou loveni především tuňáci, humři a langusty. Pochutnat si ale můžete také na dalších druzích ryb a mořských plodech, na čerstvém mangu, kokosech a banánech, datlích a dalším exotickém ovoci, které bude skvělým zákuskem po výborném obědě nebo večeři.

Komentáře

Gustawka
nová členka
Gustawka
před 4 lety
Gustawka
před 4 lety

je to nádherná země

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů