Turecko od 5 249 Kč
Zobrazit zájezdy

Chcete bydlet ve skále? Vypravte se do turecké Kappadokie

Chcete bydlet ve skále? Vypravte se do turecké Kappadokie

Když se řekne Turecko, většina lidí si představí přímořské pláže. Nádherné koupání je skutečně velkým lákadlem turistů. Jenže to není zdaleka všechno, co země půlměsíce nabízí. Kdo se nechá pozvat i do vnitrozemí, narazí tu na neuvěřitelné přírodní skvosty.

Brána do orientu

Samozřejmě, že dovolená v Turecku znamená pro našince hlavně teplé moře a opalování. Stojí ale za to vytáhnout paty z hotelového resortu a podívat se trošku dál. Krajina turecké Kappadokie ve vnitrozemí Malé Asie je opravdu nádherná. Rozkládá se uprostřed této úchvatné země považované za bránu do Orientu. Na první pohled vás nadchnou skály pokroucené do roztodivných tvarů.

Poznávací zájezd po krásách Turecka

Odkud začít s prohlídkou? Zkuste se vydat do městečka Göreme. Bělostné skalní útvary sopečného původu vás nadchnou. Když vylezete na vyhlídku, uvidíte tyčící se skalní komíny, které, puritáni prominou, vypadají možná trochu jako falické symboly. Krásné je to třeba v zapadajícím slunci. Stavby ve městě jsou velmi často vykutány přímo do skal, můžete se ubytovat i v hotelu ve skále.

Krásná Cappadocia se dá poznávat i ze vzduchu. Můžete si dopřát vyhlídkový let balonem, který je zde velice oblíbenou atrakcí. Projděte se také Údolím holubů do Uchisaru. Zde vás ohromí kamenný hrad vytesaný ve skále. Zdejší domky vykutané ve skalách jsou skutečně pro středoevropana zvyklého na kamenné, zděné či panelové stavby tyčící se do výšky, něčím zcela neobvyklým. Právě proto stojí za vidění.

Co ještě navštívit?

Přesvědčíte se o tom, že Turecko má i svou další tvář. Budovy vysekané ve skalách, skalní města, v nichž lidé žijí v dokonalé symbióze s přírodou. Nenechte si ujít Open air muzeum, tedy Muzeum pod širým nebem. Jedná se o místní kostely vytesané do skal. Vyčleňte si ale na prohlídku všední dny, bude tam méně turistů než o víkendu. Za návštěvu stojí i podzemní města Derinkuyu nebo také Güzelyurtu. Můžete je prozkoumávat dlouhé hodiny, prolézat otvory a průrvami, poznávat skalní kostely a obydlí.

Poslední perlou je Údolí Ihlara, nacházející se asi 10 km od Güzelyurtu. Je podobné americkému Grand Canyonu a protéká jím řeka. I tady můžete objevovat překrásné skalní kostely plné fresek. Skvostem je potom skalní klášter v Selime. Jestli hledáte tip na dovolenou, při které poznáte něco nového a vrátíte se s nevšedními zážitky, je to ten pravý.

Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů