Egypt od 7 990 Kč
Zobrazit zájezdy

Levná dovolená u moře v roce 2019? Čtěte, kam se letos vydat

Levná dovolená u moře v roce 2019? Čtěte, kam se letos vydat

V ČR je krásně, o tom žádná, ale moře u nás nemáme. Pokud se těšíte na každoroční letní dovolenou v šumivých vlnách, pak si přečtěte tipy, kam vyrazit na dovolenou k moři tak, aby to zároveň nezruinovalo vaši peněženku.

Ještě pár let dozadu Češi houfně vyráželi do Chorvatska, ale tam vás v roce 2019 nepošleme. Ceny se tady rok od roku zvedají (poslední meziroční růst činil už téměř 19 %), a tak vás dovolená v Chorvatsku vyjde cenově jako dovolená v jiné, možná atraktivnější, destinaci.

Last minute s cestovkou, nebo na vlastní pěst?

Jak si zajistit levnou dovolenou u moře? Možností je celá řada. Pokud vám nevadí vyrazit na poslední chvíli, počkejte si na pěknou last minute nabídku u cestovních kanceláří. Sledujte akční nabídky, ať vám neunikne například all inclusive Kypr na 8 dnů za 9 000 Kč.

Do některých přímořských destinací se vyplatí vyrazit na vlastní pěst – zarezervovat si ubytování a koupit akční letenky. V případě zařizování vlastního ubytování využijte cashback slevy, airbnb kreditů nebo slev na portále Booking. Nic vám tyto pojmy neříkají? Podívejte se na dřívější článek Jak získat vysněnou dovolenou za pár kaček.

Kam vás levně pošleme k moři?

Sluneční pobřeží v Bulharsku

V generaci padesátníků a starších patřilo Bulharsko k jedné z mála tehdy dostupných zemí. Pak země upadla do zapomnění. Ale právě na Slunečním pobřeží najdete písčité pláže vhodné i pro malé děti. Za poslední roky tady vyrostly resorty, které si v ničem nezadají s hotely západní Evropy. Hotely často nabízejí animační programy pro děti a wellness služby pro dospělé.

Do Bulharska vyhlížejte letecké last minute zájezdy u cestovních kanceláří. Dojet se sem dá z České republiky rovněž vlakem, ale proč ztrácet dny z dovolené na dlouhé cestě?

Nekonečné pláže v Černé Hoře

Do Černé Hory dojedete pohodlně vlastním autem. Z Prahy do hlavního města Podgorica je to „jen“ 1 300 km. Nejčastěji navštěvovanými letovisky této „bývalé jugoslávské“ země jsou Budva, Sutomore a Petrovac. Tamní pláže nabízejí řadu atrakcí na souši i na moři. Dovolená v Černé Hoře vás nezruinuje, neboť ceny jsou podobné jako u nás. A komu se nechce jet autem, může do hlavního města letět. Běžná cena letenek je okolo 4 000 Kč, ale v akci je lze koupit okolo 2 000 Kč.

Ani řecké ostrovy nezklamou

Díky velkému množství leteckých linek nízkonákladové společnosti Ryanair seženete levné letenky na celou řadu řeckých ostrovů. Pokud jste časově flexibilní, může se vám poštěstit získat zpáteční letenky na Lefkadu, Kos či Rhodos třeba i za 20 euro. Zejména Lefkada a její západní pobřeží se může pyšnit jedněmi z nejkrásnějších pláží z celého Řecka.

Všechny ostrovy vás přivítají bohatou základnou ubytování různých úrovní. Bonusem Řecka je bezesporu chutná kuchyně. Ochutnejte kebaby plněné ovčím či kozím sýrem. Lehkou svačinou je známý řecký salát s lokálně pěstovanými olivami.

K Baltu do Polska

Předposlední tip bude k našim severním sousedům – do Polska. Balt je často opomíjenou dovolenkovou oblastí pro nás Čechy. Moře bývá chladnější, proto vyrazte spíše koncem prázdnin. Výhodou je, že nejste svázáni leteckou dopravou a snadno sem dojedete autem. Cestu si můžete rozdělit na několik úseků a navštívit tak třeba město polských králů – Krakov.

Skvělým cílem je poloostrov Hel, který je mimo jiné ideální pro nadšence do cyklistiky. Nachází se zde desítky kilometrů dlouhá cyklostezka, která vede napříč celým poloostrovem. Na severu jsou dlouhé písčité pláže, které lákají milovníky kite surfingu, jelikož zde více fouká, naopak pobřeží Pucké zátoky obrácené směrem do vnitrozemí je obvykle klidnější a bez vln. Nesporným kladem Polska je samozřejmě polština. Mluvená verze je natolik blízká češtině, že se tady obejdete i bez znalosti angličtiny.

Za exotikou do Egypta, Tunisu či Turecka

Láká vás větší exotika, která je ale stále cenově dostupná? Egypt, Tunisko a Turecko jsou opět jedny z nejpopulárnějších destinací českých turistů. Letecky se sem dostanete do čtyř hodin letu, panuje zde velmi stabilní slunečné počasí a ceny jsou více než příznivé. Do těchto oblastí doporučujeme vyrazit s cestovní kanceláří, ať už z důvodů ceny, nebo kvůli vaší bezpečnosti.

Egypt a Tunis

Pokud v Egyptě nechcete zůstávat pouze v letovisku, máme pro vás skvělé tipy, co navštívit a jak se chovat. V těchto zemích zvolte variantu dovolené all inclusive, vodu si kupujte jedině balenou a mějte na paměti, že jste v odlišné kultuře.

Nejoblíbenějšími letovisky v Egyptě jsou Hurghada, kde doporučujeme vyzkoušet potápění, a přímořské město Marsa Alam. Z Tunisu je nejznámější Sousse, Monastir a ostrov Djerba.

Turecko

Podle posledních statistik cenově nejlépe vychází přímořské letovisko Bodrum. Kromě nádherných pláží nabízí možnost poznat místní památky ve Starém městě, ochutnat plodiny na tržnici a poznat odlišnou mentalitu místních lidí. Díky krásné přírodě a kulturním památkám je Turecko rájem pro individuální výlety, můžete tak zkusit ulovit levnou letenku (pohybují se okolo 1 500 Kč) a vyrazit na vlastní pěst.


Komentáře

Romana
věrná členka
Romana
před 5 lety
Romana
před 5 lety

Já jezdím jedině last minute, vždy se dá sehnat něco rozumného za dobrou cenu

Ovča
věrný člen
Ovča
před 5 lety
Ovča
před 5 lety

Já nedám dopustit na Polsko, na rozdíl od Středomoří jsou tamější letoviska živá přes celý den a ne jen po západu slunce, když se lidé vrátí z pláže. V Polsku si jsou vědomi, že počasí není vždy jisté, tak tu nabízí mnoho zábavy, aby lidé nelitovali dnů, které propršely, a rádi se sem vraceli.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů