Turecko od 6 720 Kč
Zobrazit zájezdy

Dovolená v Turecku: nízké ceny a dlouhé pláže

Dovolená v Turecku: nízké ceny a dlouhé pláže

Znovu objevovanou dovolenkovou destinací je v současnosti Turecko. Země rozložená mezi 36. a 41. rovnoběžkou severní šířku nabízí podobné teplé klima jako Řecko. Velkým lákadlem je rovněž čisté a teplé Egejské moře, jako stvořené pro letní koupel. Další důvod, proč si letní pobyt v Turecku dopřát…

Země, kde nezmoknete

Nikdo z nás jistě netouží po tom, aby vám dovolená propršela, a přesto se to někdy stane. Počasí v Turecku ale má naprosté minimum srážek, můžete si být téměř jisti, že vás zde žádné lijáky nepotkají. Právě proto se stává dovolená v Turecku velice žádanou. Můžete se těšit na stabilní slunečné počasí bez velkých výkyvů. Nemusíte proto přemýšlet o tom, čím zabavit děti, když se za oknem povalí potoky vod. Není třeba brát s sebou knížky, karty – na nic podobného nejspíše nebudete mít čas.

Levnější pobyt oproti známým letoviskům

Zároveň Turecko nabízí velmi nízké ceny. V porovnání s některými vyhlášenými evropskými letovisky se zde můžete dostat třeba i na poloviční cenu. Nijak výrazně dovolenou neprodraží ani letecká doprava. Vyplatí se proto cestovat do Turecka alespoň na deset či lépe čtrnáct dní, pobyt vás potom vyjde opravdu levně. Stranou turistických oblastí může být jídlo ještě levnější. I když i v Turecku dochází k určitému nárůstu cen, pořád ještě pobyt vyjde docela levně.

Špičkové hotely dodržují standard

Nemusíte se bát úrovně ubytování – turecké hotely si rozhodně nezadají se špičkovými hotely v západní Evropě. Pravda je, že je někdy nutno podpořit ochotu personálu dobrým bakšišem.

Poměrně levné je v Turecku i cestování včetně dálkových tras autobusů. Finančně vás nezruinuje ani půjčení auta. Chcete-li si nakoupit v Turecku třeba oblečení, suvenýry, koření, máte možnost. I takové věci mnohdy pořídíte levněji než u nás.

Brána do Orientu

Turecko tvoří bránu do Orientu, takže pokud chcete poznávat jinou kulturu, zde máte ideální příležitost. Mísí se zde vlivy křesťanského a muslimského světa, takže kdo chce, může nasát obojí. Zájemci o kulturní památky budou plně uspokojeni. Řada antických památek se zde zachovala lépe než v Řecku. Koneckonců, i Trója leží na tureckém území… Nejbohatšími provinciemi Římské říše ostatně byla území dnešního Turecka. Kdo chce poznávat antiku, možná narazí na mnohem více zachovalých antických památek zde, než na území Řecka a Itálie.

Dostatek místa ke slunění

Naprostá většina z vás samozřejmě pojede do Turecka kvůli koupání. Pláže jsou zde krásné, a co je důležité – také dlouhé. Pravděpodobně se vám proto nestane to, na co jste bohužel zvyklí z některých evropských letovisek, a sice, že je to doslova hlava na hlavě, lehátko vedle lehátka, jeden ručník vedle druhého. Třeba známá a vyhledávaná pláž Patara je dlouhá 14,2 km.

Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů