Krk (ostrov) od 938 Kč
Zobrazit zájezdy

3 ostrovy Chorvatska: Lákavé cíle letní dovolené Čechů

3 ostrovy Chorvatska: Lákavé cíle letní dovolené Čechů

Sice nám již začal nový školní rok, ale období dovolených ještě zdaleka u konce není. Pro svou dovolenou si tedy můžete vybrat nám celkem blízké Chorvatsko, které nabízí velice výhodnou polohu zaručující nepříliš dlouhé cestování, respektive takové, které se dá zvládnout autem nebo autobusem za přibližně 16–22 hodin v závislosti na zvolené trase a výsledném cíli.

Právě dobrá dopravní dostupnost, pěkné písečné pláže, známé prostředí, příjemní lidé a relativně rozumné ceny, to vše dohromady dává velmi lákavý cíl, na kterém může být letní dovolená opravdu příjemným zážitkem. Láká i romantika přímořských městeček. Vydejte se na některý ze známých chorvatských ostrovů, které vám nabízí svoji pohostinnost.

Pag: Obdivujte krásu olivovníků a vinohradů

Do skupiny Kvarnerských ostrovů patří Pag, někdy je zařazován i mezi Severodalmatské ostrovy. Na Jadranu je pátým největším ostrovem, žije na něm asi 8 000 obyvatel. Ostrov Pag má protáhlý tvar, je dlouhý cca 60 km. Jihozápad ostrova se vyznačuje nízkou pevninou, severovýchod je potom vysoký a strmý, přitom právě tato ostrovní strana je často vystavena mohutným větrům. Holá a kamenitá půda tvoří velkou část ostrova, ovšem rostou zde i vysoké borovice. Krasové oblasti nabízejí vegetaci, sever ostrova pokrývají olivovníky, ale také početné vinohrady.

Ochutnejte lahodné jehněčí a ovčí sýr

Můžete zde ochutnat místní specialitu, Pažský sýr, připravovaný z ovčího mléka, maso zdejších ovcí ostatně patří také mezi skutečné lahůdky, považuje se dokonce za nejlepší na celém Jadranu. Ochutnejte proto během svého pobytu jehněčí i ovčí sýr. Bohatství ostrova plynulo z vývozu soli, lidé se živili rybolovem, který zde můžete také zažít. Ostrov nabízí typické středomořské klima a příjemné pláže s jemným pískem, oblázky jsou hlavně v Pažském zálivu. Jde o ideální příležitost pro levnou a dobrou dovolenou pro každého, kdo nehledá příliš hlučné lokality a nevyhledává noční život. Ten je zde typický jenom pro pláž Zrće, která se stala centrem mladých.

Hvar: Ostrov s největším množstvím slunečního svitu

Čtvrtý největší ostrov na Jadranu je Hvar se svojí rozlohou necelých 300 km2. Nachází se v pásu Středodalmatských ostrovů. Střed ostrova tvoří horský hřeben, na severu je široké úrodné pole, naproti tomu jih ostrova je strmý a nepříliš osídlený. Zátoky na severu ostrova jsou vynikajícími místy pro nerušené pěkné koupání. Ostrov Hvar nabízí velice příjemné podnebí, nebývá zde příliš velké horko ani v létě. Ve východní části Jadranu má tento ostrov nejvyšší množství slunečního svitu, sníh v zimě je zde naprostou výjimkou a unikátem.

Průzračná voda zaručuje dokonalé koupání

Mořská voda v okolí ostrova je skutečně průzračná, takže máte zaručeno koupání v čisté vodě. Kromě toho jsou zde výborné podmínky pro zemědělství, takže můžete obdivovat vinice, olivové háje, ale také ovocné sady plné jižního ovoce nebo fíků. Pěstuje se zde i spousta levandule, rozmarýnu a dalších voňavých bylin. Můžete si odsud odvézt řadu levandulových suvenýrů.

Krk: Spousta kempů pro příjemnou romantiku

Kvarnerský ostrov Krk má rozlohu přibližně 405 km2 a spolu s ostrovem Cres je na Jadranu největším. Úrodná je severní část ostrova, východ bičují větry. I zde se hodně chovají ovce a je zde rozvinutý rybolov, který si na širém moři mohou vyzkoušet i turisté. Přibližně třetinu celého ostrova tvoří lesy. Najdete zde velice pestrou nabídku ubytování, a to od kempů, kterých je tu mnohem více než jinde na Jadranu, až po penziony a hotely. Kapacity jsou zde skutečně velké a můžete tu v kempu pořídit dovolenou velice levně. Vynikající je také dopravní dostupnost ostrova mostem z pevniny.

Komentáře

Romana
věrná členka
Romana
před 5 lety
Romana
před 5 lety

Krásný článek. Za mě je to ostrov Hvar, pravá jadranská příroda. ☺

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů