Itálie od 523 Kč
Zobrazit zájezdy

Dovolená pod stanem: Láká Vranovská přehrada i jezero Lago di Garda

Dovolená pod stanem: Láká Vranovská přehrada i jezero Lago di Garda

Stanování je úzce spojené s romantikou, s mládím. Spousta lidí někdy v mládí jela na tramp. Někteří lidé ale vnímali stanování i trochu negativně, jako jedinou možnost dovolené, když vám nezbude dost peněz na hotel. To už dávno neplatí. Mnoho lidí dnes jezdí do kempů programově, protože jsou rádi blízko přírodě. Navíc i u nás jsou kempovací areály s takovou výbavou, že naprosto směle mohou konkurovat hotelům. Kempování navíc vyhledávají i movitější lidé.

Na Vranově se kempuje dobře

Pokud se rozhodnete zapomenout na hotelové pokoje a zajistit si bydlení ve vlastním stanu, nabízí se samozřejmě otázka: kam pod stan? Chtělo by se říci kamkoli, ale to samozřejmě neplatí, protože si nemůžete u nás postavit kdekoli se vám zamane. Na soukromém pozemku smíte stanovat jen se souhlasem jeho majitele, na veřejném potom se souhlasem obce, města.

Nejlepší tedy bude vyrazit někam do kempu. Kam? Dovolená pod stanem v České republice může být zajímavým zážitkem třeba v kempu Vranovská pláž, který si jeho návštěvníci vysloveně chválí. Nachází se v těsné blízkosti Vranovské přehrady. Dalšími dobrými tipy jsou kempy Sedmihorky, Pecka, Vranovská přehrada, Frenštát pod Radhoštěm, Branná, Vír, Dolce, Žamberk.

Poplatky se nepřehoupnou přes stovku

Trendy ve stanování přinášejí i moderní plně vybavené rodinné stany, které si můžete postavit u přehrady v kempu i kdekoli jinde. Zažijete romantiku, ale přitom vám nechybí komfort. Jezdí se tam, kde je dobré koupání a případně i možnost rybolovu– kvalitní kempy najdete v ČR u většiny přehrad. Zrovna tak jsou v kurzu i podmínky k turistice a cykloturistice. V neposlední řadě láká i bohatý program v okolí (letní festivaly). Třeba na Vranovské přehradě je i letní kino a sportoviště. Kemp v Bítově má koupaliště – právě takové věci navíc jsou velkým lákadlem.

Výhodou je, že takovou dovolenou stále pořídíte velmi levně. Jednotlivé poplatky za osobu, za stan, za auto jsou u nás obvykle v řádu desetikorun, většinou se nepřehoupnou přes 100 Kč. Takže třeba při ceně 50 Kč za osobu a 40 Kč za stan vás noc vyjde na 90 Kč.

Zkuste vyrazit i do ciziny

Máte-li chuť, můžete ale se stanem vyrazit i do zahraničí, například k moři. Dovolená Itálie s vlastním stanem může být podstatně zajímavější a romantičtější než ve stěnách hotelového pokoje, no uznejte, ne? Počítejte ale s tím, že poplatky jsou tam dražší. Třeba v San Benedettu u jezera Lago di Garda zaplatíte asi 250 Kč za osobu a asi 400 Kč za stan. To je ale pořád dobrá bilance. Nezapomeňte na to, že o poplatek za stan se podělíte podle počtu osob. Za ten úplně nejlevnější hotel ale zaplatíte minimálně 1000 Kč.

Levněji pořídíte v chorvatských kempech, kde za osobu zaplatíte 100-200 Kč, za stan potom asi 200-400 Kč. Příjemné kempy, které odpovídají uvedeným cenovým relacím, jsou třeba v chorvatské Poreči. Stále tedy platí, že dovolenou pod stanem můžete pořídit levně. Rozhodně ale nejde o nějaké řešení z nouze ctnost.

Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů