Filipíny: Ostrovní ráj, kde se všichni smějí

Filipíny: Ostrovní ráj, kde se všichni smějí

Rádi byste vycestovali někam za exotikou a přemýšlíte kam? Nádhernou destinací jsou Filipíny, souostroví složené z celkem 7107 ostrovů v západní části Pacifiku. Bez nadsázky se dá říci, že téměř každý z ostrovů má co nabídnout. Nechte se proto unést romantikou plnou tepla a mořských vln. Představíme vám alespoň ty nejzajímavější a nejznámější ostrovy.

Filipínské ostrovy rozprostírající se na 300 000 km2 vám nabídnou všechno, co si můžete přát. Od krásných pláží, lokalit vhodných ke koupání, až po hory tyčící se do výše téměř 3 000 metrů. Rozmanitost doplňuje 37 sopek, přičemž polovina, celkem 18, stále vykazuje sopečnou aktivitu.

Dále můžete obdivovat krásy 34 národních parků i rýžové terasy Banaue. Udělejte si čas i na výlet do pralesa a návštěvu filipínské metropole Manily. Obojí je tak trochu z jiného soudku a nabízí různé zážitky, ale rozhodně stojí za to. Počasí je zde stále krásné, slunečné.

Ráj představuje Palawan

Pro milovníky koupání je dovolená na Filipínách jako stvořená. Povalování na plážích plných jemného bílého písku je skvělou možností, jak si vyčistit hlavu od starostí. Na který ostrov se určitě vydat? Žebříčkům, v nichž lidé hlasují o tom, který ostrov na světě je nejkrásnější, pravidelně vévodí filipínský Palawan. Užijete si zde nejrozmanitějších aktivit. Zátoka Honda Bay je vynikající na šnorchlování. Zrovna tak zde můžete šplhat po vápencových skalách El Nido, nebo objevovat krásy podzemní řeky.

Toužíte-li po potápění, pak vám ostrov Coron představí nádherný podmořský svět. Spousta ryb pod hladinou, pestrobarevné korály, majestátní želvy, to vše láká. Ovšem skutečnou perlou jsou vraky lodí potopené v době 2. světové války. Na ostrově se vydejte i k jezeru Kayangan, které je směsí sladké a slané vody.

Šestimetrové vlny pro surfaře

Krásnou a velmi rozmanitou přírodu vám nabídne ostrov Bohol, kde v džungli narazíte na papoušky, ale i malinkaté opičky ,zvané nártoun filipínský, a kobry. Samozřejmě ani tady nechybí krásné pláže. Taková dovolená u moře jistě nadchne.

A když už jsme u toho koupání a vodních sportů vůbec, zemí zaslíbenou pro surfaře je ostrov Siargao. Jezdí sem nadšenci s prkny z celé Asie a Evropy, protože podmínky pro surfování jsou zde opravdu špičkové. Začátečníci, kteří se s prkny teprve seznamují, ale mají smůlu. Vlny jsou většinou až šestimetrové, což není zrovna pro surfařské benjamínky. Naštěstí i v případě, že se prkna spíš bojíte, si tu přijdete na své. Filipíny vám na březích tohoto ostrova představují jedny ze svých nejkrásnějších pláží. Kromě toho můžete obdivovat i jeskyně či vodopády.

Když den neskončí večerem

Pro někoho je ale pobyt u moře spojen i s bohatým nočním životem, návštěvou barů, hospůdek a hudebních klubů. Patříte-li mezi noční ptáky, pro které zábava večer nekončí, a chcete na dovolené prohýřit nejednu noc, vyberte si ostrov Boracay. Kromě spousty hotelových barů, klubů a diskoték tu najdete i Bílou pláž, která pravidelně boduje v žebříčcích nejkrásnější pláží světa. Čtyři kilometry dlouhý pás bělostného písku lemují palmové háje a korálový ostrov je tu, co by kamenem dohodil – asi 200 metrů odtud.

Nestresujte se, vychutnejte si život

Lidé jsou tu pohostinní a neuvěřitelně milí. Podle zkušeností turistů, kteří zde strávili nějakou chvíli, se neustále smějí, neustále něco slaví a jsou v pohodě. Navzdory tomu, že jsou poměrně chudí, mají rádi život. Ruku na srdce, nechybí nám věčně vystresovaným a nic nestíhajícím Evropanům právě tohle? Zkuste se alespoň na chvíli oddat jejich příjemnému rytmu života, kdy čas plyne jen tak mimochodem.

Možná se necháte zlákat i nějakou místní specialitou. S čím se můžete setkat, pokud seberete odvahu ochutnat? Oblíbený je turon, smažený banán v těstíčku na špejli, nebo jeho obdoba maruya, smažená placka ze směsi mouky, mléka, banánu a cukru. Dále jsou to třeba kwek-kwe, vařené vejce namočené v těstíčku, nebo fish balls, smažené koule z ryb. Pochoutkou je taho, čerstvý sojový tvaroh s karamelem a vařenými sagovými perlami. Jinou specialitou je balut, vařené kachní vejce. Zkrátka ochutnejte život na Filipínách všemi smysly a užívejte.

Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů