Itálie od 350 Kč
Zobrazit zájezdy

Nezůstávejte doma a oslavte Valentýna na cestách

Nezůstávejte doma a oslavte Valentýna na cestách

Ačkoliv se svátek sv. Valentýna slaví spíše v anglosaských zemích, časem doputoval i k nám na kontinentální Evropu. Proč si vyznávat lásku pouze jediný den v roce, a to mnohdy pouze předáním materiálních darů, na které se stejně jenom práší. Vezměte si dva dny dovolené a věnujte se vašemu vztahu někde mimo váš domov.

V Itálii to začalo, tak to tam i pokračuje

O tom, jak vznikl svátek zamilovaných, koluje řada legend. Jedna z nich praví, že tento svátek je odvozen od svátku Lupercalia. Předvečer před tímto dnem se do speciální nádoby, tzv. „urny lásky“, vhodily lístky s dívčími jmény. Muži pak po jednom tahali lístky a napsané jméno určovalo jejich milou po celý následující rok.

Ať už je to s těmi lístky dívčích jmen pravda, nebo pouhá báje, jedno je jisté. Svátek Lupercalia se skutečně slavil ve starověkém Římě. Ne nadarmo se říká: „Všechny cesty vedou do Říma.“ Tedy i stezky zamilovaných. Hlavní město Itálie a vůbec celá jižní země má milencům co nabídnout. Dojet sem můžete vlastním autem, anebo využít levných letenek do Říma i Milána.

Náš tip:

Nechcete přijít o akční letenky do Itálie a dalších destinací? Stačí sledovat naši rubriku Akční nabídky a možná ulovíte celou all-inclusive dovolenou.

Kam zamířit v Itálii? Kromě zmiňovaného Říma vyzkoušejte pobřeží Amalfi. Je považováno za jedno z nejromantičtějších italských pobřeží a rozkládá se nedaleko města Neapol. Vhodné (wellness) ubytování hledejte v resortu Positano. Spojení moře, teplejšího klimatu a výtečné italské kuchyně jistě prospěje vašemu vztahu.

Pokud nechcete mířit tak daleko na jih Itálie, nebo máte k dispozici pouze prodloužený víkend, zamiřte do Cinque Terre. Toto skalnaté pobřeží se vine podél Ligurského moře na východ od města Janova. Jedná se o jedinečné území plné zálivů a malých pláží pokrytých zídkami, které vytváří terasy pro pěstování vinné révy, malebných domků rozesetých po útesech (odtud název oblasti), svatostánků a panoramatických horských stezek.

Od roku 1997 je celá tato oblast právem na seznamu světového dědictví UNESCO. O dva roky později prohlašují Italové tento kout země za Národní park Cinque Terre. Ubytovat se můžete rovněž v Janově a podél pobřeží se projet na lodi. Ale myslete na to, že svátek sv. Valentýna je v únoru.

Romantika na severu Evropy? I to je možné

V Evropě ještě chvíli zůstaneme. Přijde vám bláznivé trávit svátek zamilovaných v severských zemích? Pravda, tento pobyt je spíše pro otrlé, kterým nevadí divočejší počasí. Přesto stojí za zvážení, zda nejet na Valentýna do Norska nebo dokonce až na Island. V obou případech vám doporučujeme využít letecké přepravy.

Proč se vydat na sever? Kde jinde spatříte malebný úkaz nad vašimi hlavami aneb polární záři? Pozorovat ji lze z řady míst nejen v Norsku. Mimo jiné i architektura a fjordy této severské země mají určitě něco do sebe. Využijte vnitrostátní norskou leteckou dopravu, ale ani ta vlaková není špatná, a dopravte se do města Tromso.

Když budete mít štěstí, uvidíte záři přímo z tohoto malého ostrovního města. V opačném případě si zaplaťte výlet do hor a můžete tak světelný úkaz na nebi sledovat doslova v objetí zasněžených horských velikánů. Samozřejmě s hrnkem něčeho dobrého v ruce.

Dáváte přednost oslavě v podobě wellness víkendu?

I takovou podobu mívá valentýnská zábava. Slevové portály jsou celoročně plné nabídek, kde nechat zrelaxovat tělo i duši. Řadu netradičních tipů na wellness u nás i v blízkém okolí jsme vám představili v dřívějším článku. Dneska vám k tomu přidáme ještě dva další tipy.

V Maďarsku zamiřte do Lázní Miskolctapolca poblíž Lillafüred. Tady si odpočinete v jeskynních prostorech, jejichž stáří se odhaduje na statisíce let. Druhým tipem je jezero Hallstatt nacházející se v Rakousku. Ve stejnojmenné obci najdete řadu wellness resortů, kde z vířivky můžete sledovat zamrzlé jezero se zasněženými vrcholky Solné komory. A v ruce samozřejmě sklenku šampaňského.

Láska spojená s exotikou?

Máte k dispozici alespoň 3 týdny dovolené? Pokud ano, pak si můžete dopřát oslavy vskutku exotické. Řada ze zmíněných tipů patří mezi oblíbené líbánkové destinace. Připomeňte si svůj svatební slib i po mnoha letech. Lásku je třeba pěstovat. I po svatbě!

Indonéský ostrov Bali začíná být pro Čechy druhým Chorvatskem s tím rozdílem, že je tady celoročně teplo a můžete se obdivovat rýžovým políčkům a doutnající sopce Gunung Agung. Síla vulkánů lidi od nepaměti magicky přitahovala, tak u nich ještě zůstaneme a pozveme vás na průzkum do Kostariky. Tato země je bezpečná a nacházíte se tu řada krásných treků národními parky i zákoutí s čistými plážemi. Jistě si najdete svůj vlastní koutek.

Na skvělé klimatické podmínky v únoru narazíte rovněž na Filipínách. Nezapomeňte, že toto souostroví není pouze ostrov Borocay, který je značně přeturistovaný. Svou cestu namiřte raději na ostrov Bohol, kde se nacházejí tzv. Chocolate Hills (česky Čokoládové kopečky). V období sucha mají tyto kopečky nahnědlou barvu a právem připomínají likérové bonbóny, které se skvěle hodí ke svátku sv. Valentýna. Aspoň nemusíte shánět bonboniéru pro partnera.

Naše tipy znáte. Podělte se s námi v diskuzi, kam zamíříte na svatého Valentýna? Bude to do tepla, anebo zůstanete raději doma?

Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů